امروز:یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ نسخه اصلی خبرگزاری

چهارمین شب تظاهرات ضد ترامپ در سراسر آمریکا/ دستگیری ۱۵۰ معترض در لس‌آنجلس

چهارمین شب تظاهرات ضد ترامپ در سراسر آمریکا/ دستگیری ۱۵۰ معترض در لس‌آنجلس

خبرگزاری شبستان: آمریکایی ها در چهارمین شب متوالی در اعتراض به انتخاب شدن ترامپ به عنوان رییس جمهوری آمریکا تظاهرات کردند و تنها روز شنبه در لس آنجلس حدود ۱۵۰ معترض به دست پلیس دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «فاکس 8» ، در حالی که دولت دونالد ترامپ،رییس جمهوری آمریکا در حال شکل گیری است،هزاران نفر بار دیگر شبه گذشته به خیابان ها ریختند تا اعتراض خود را به نتیجه غیر منتظره انتخابات ریاست جمهوری،اعلام کنند.

از نیویورک تا لس آنجلس،تظاهرکنندگان در بسیاری از شهرهای آمریکا برای چهارمین شب از زمان پیرزوی غیر منتظره ترامپ در انتخابات اعتراض خود را نسبت به این مسئله نشان دادند.

تنها در لس آنجلس حدود ۱۵۰ تن از معترضانی که علیه دونالد ترامپ تظاهرات کرده بودند، پس از آن که به دستور پلیس برای متفرق شدن عمل نکردند،دستگیر شدند.

از چهارشنبه تاکنون صدها تن از معترضان در این شهر توسط پلیس دستگیر شده اند.

تظاهرات معترضان آمریکایی منجر به مسدود شدن بزرگراه ها و پل ها و در نهایت چندین دستگیری در درگیری میان پلیس و معترضان شد.

معترضان برخی از خیابان‌ها را مسدود کردند و مانع تردد خودروها شدند. همچنین به سمت مأموران پلیس ضد شورش اشیای مختلف پرت کردند. پلیس از گاز فلفل و گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان استفاده کرد.

در این تظاهرات همچنین به سمت یکی از معترضان در «پورتلند» اورگان،تیراندازی شد.

 

 

در «سینسیناتی» اوهایو،معترضان ضد ترامپ به صدها نفر از افرادی پیوستند که علیه حکم هیئت منصفه در محاکمه افسر پلیس دانشگاه سینسیناتی که یک موتور سوار سیاه پوست را به ضرب گلوله کشته بود،تظاهرات کرده بودند.

این تظاهرات، شنبه پس‌ازآن برگزار شد که 12 عضو هیئت‌منصفه نتوانستند در این پرونده به‌اتفاق نظر برسند و درنتیجه قاضی پرونده مجبور شد این دادرسی را بی‌نتیجه اعلام کند.

در این پرونده، ری تنسینگ، افسر 26 ساله به تیراندازی و قتل عمد سام دوبوس، رانندۀ 43 ساله، متهم شده است.

 

تجمع مقابل دادگاه در پی بی نتیجه اعلام شدن پروندۀ قتل یک رانندۀ سیاه‌پوست به دست افسر سفیدپوست، 22 آبان 1395 (عکس از توییتر)

 

در پارک «مک آرتور» لس آنجلس،مکانی که معترضان حقوق مهاجران ،سال های متمادی تظاهرات کرده اند،معترضان ضد ترامپ دست به تظاهرات زدند.

«اریک گارستی» ،شهردار لس آنجلس که یک دموکرات است تظاهرکنندگان را ستود و به سی ان ان گفت:من به شهرم مفتخرم،به دانش آموزان و مردمی که حق وطن پرستی خود را به جای می آورند،مفتخرم.

وی افزود: داستان اصلی این است که آمریکایی ها نه تنها در شهر من بلکه در سراسر کشور می گویند همه مردم را بدون توجه به دین و نژاد و قومیت آنها باید با آغوش باز پذیرفته شوند.

در نیویورک،جمعیت معترض که پلاکاردهایی را که روی آنها نوشته شده بود ؛«ترامپ رییس جمهور من نیست» همراه داشتند به سمت برج ترامپ راهپیمایی کردند.

این در حالی است که دونالد ترامپ به همراه تیم خود در این ساختمان مشغول تدوین طرح‌های گذار سیاسی هستند.

در بخشی از این راهپیمایی تا خیابان پنجم مردم فریاد می زدند: دونالد ترامپ کنار برو .

 

 

یکی از تظاهرکنندگان در خارج از برج ترامپ در این باره گفت:کلمات از توصیف انزجار من از انتخاب شدن ترامپ به عنوان رییس جمهور و پیروزی او بر هیلاری کلینتون،قاصر هستند.

ترامپ در واکنش به تظاهرات چند روز گذشته در سراسر آمریکا در صفحه توییتر خود نوشت:ما انتخاباتی بسیار آزاد و موفق داشتیم.حالا تظاهرکنندگانی که از سوی رسانه ها تحریک می شوند علیه من تظاهرات می کنند و این بسیار ناعادلانه است.

گفتنی است، شهرهای لس آنجلس؛نیوهیون کانکتیکات،اورلاندو؛شیکاگو،بوستون،شویل کارولینای شمالی، نشویل تنسی و کولومبس اوهایو شاهد تظاهرات ضد ترامپ طی چند روز گذشته بوده اند.

 

 

 

زمان: ۱۳۹۵/۸/۲۳ - ۰۹:۵۸
شناسه خبر: ۵۸۷۵۳۲