امروز:شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ نسخه اصلی خبرگزاری

مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی:

مرکز هنرهای تجسمی در نمایشگاه بین المللی قرآن حضور جدی دارد

 مرکز هنرهای تجسمی در نمایشگاه بین المللی قرآن حضور جدی دارد

سهرابی از حضور جدی مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه قرآن خبر داد و با اشاره به برنامه های این مرکز در سال ۱۴۰۲ گفت:کادرسازی یکی از سیاست‌های این مرکز است که این رویکرد در جشنواره جوان با استعدادیابی هنرمندان دنبال می‌‌شود.

عبدالرضا سهرابی، مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی درباره مهمترین برنامه های این مرکز در سال ۱۴۰۲ به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان گفت: مجموعه مرکز هنرهای تجسمی برنامه ها و رویدادهای  هنری مثل جشنواره ها و دوسالانه ها را برگزار می کند؛ در سال جاری دو دوسالانه و همچنین جشنواره هنرهای تجسمی جوان را با رویکرد  جدید برگزار می کنیم.

 

 

وی با اشاره به یکی از سیاست های دفتر تجسمی با عنوان کادرسازی هنرمندان اظهار کرد: این کادر سازی برای جشنواره تجسمی جوان یکی از رویکردهای جدی ماست. اصلی ترین شاخصه برگزاری جشنواره جوان استعدادیابی و کادرسازی است که به دنبال دبیری برای تولید محتوا در این بخش هستیم.

 

 

مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی درباره مهمترین برنامه های این مرکز در نمایشگاه بین المللی قرآن گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان و برگزاری نمایشگاه  بین المللی قرآن کریم؛ مرکز هنرهای تجسمی در این نمایشگاه حضور فعالی دارد و برنامه هایی را برای آن تدارک دیده است که همزمان با برپایی نمایشگاه قرآن اعلام خواهد شد.

 

 

سهرابی درباره اجرای سیاست توسعه هنر در استان ها و هنر برای همه و تحقق عدالت فرهنگی در مرکز هترهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اینگونه توضیح داد: این یک سیاست جدی وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی است حداقل ما می توانیم بگوییم در پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به بخشی از این نیاز پاسخ داده شد؛ امروز همه استان های کشور این امکان برایشان فراهم شده که بتوانند در همه فعالیت های ما حضور داشته باشند و امروز من وقتی پیشنهاد می کنم برای فعالیت و نمایشگاه های خارج از کشور صرف از مرکز نیست، آمار استان ها  از ظرفیتی است که از جشنواره پانزدهم شروع شده و ما در این مسیر حرکت کردیم  اینکه بگوییم انجام دادیم حرف درستی نیست، ما در مسیر قرار گرفتیم اما با نقطه ایده ال و ارمانی فاصله داریم.

 

زمان: ۱۴۰۲/۱/۲ - ۱۳:۵۱
شناسه خبر: ۱۲۵۸۴۹۱