امروز:دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ نسخه اصلی خبرگزاری

نمایش بخشی از جنگ شناختی در قالب «کار خودشونه»

نمایش بخشی از جنگ شناختی در قالب «کار خودشونه»

نیرومند با اشاره به نمایشگاه کار خودشونه گفت: سعی کردم بخشی از جنگ شناختی را که در حدود ۷۰ روز در قالب اعتراضات و اغتشاشات رخ داد در قالب ۷۰ اثر کار کنم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، نمایشگاه پوستر کار خودشونه امروز دوشنبه 10 بهمن در گالری ابوالفضل عالی با حضور محمد مهدی دادمان رییس حوزه هنری و جمعی از هنرمندان افتتاح شد.

 

نمایشگاه پوستر کار خودشونه نمایش آثار محمد حسین نیرومند کاریکاتوریست و طراح گرافیک مطرح کشورمان با موضوع نقد اعتراضات و اغتشاشات 70 روزه است.

 

محمد حسین نیرومند در این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: مدتی بود که گرفتار کارهای اجرایی شده بودم. برای کسی که کار هنری انجام می دهد درگیر شدن در کارهای اجرایی نوعی آفت است. توفیق پیدا کردم و توانستم حدود 70 اثر با موضوع اعتراضات و اغتشاشات اخیر خلق کنم.

 

این هنرمند با بیان اینکه 45 اثر از آثارم در نمایشگاه کار خودشونه به نمایش درآمده است، عنوان کرد: سعی کردم بخشی از جنگ شناختی را که در 70 روز در قالب اعتراضات و اغتشاشات رخ داد را کار کنم. در این نمایشگاه 45 اثر قابل نمایش بود، بدین ترتیب 45 اثرم را به نمایش گذاشتم.

 

نیرومند تصریح کرد: نمایشگاه کار خودشونه پوسترهای طنزآمیز از رخدادهایی است که در 70 روز اتفاق افتاده است. سعی کردم بخشی از مستندات که در گفته ها و حرف و حدیث های افراد وجود داشت را بیاورم. احساس کردم که این آثار بعدا در فضای مجازی می رود و با اینکه آثار گویاست اما باید پیوست هم داشته باشد.

 

این کاریکاتوریست و طراح گرافیک مطرح ادامه داد: این سند داشتن لازم است و هم به نوعی به زیبایی شناسی کار کمک می کند، خط خیلی اثر دارد. پوستر با این فرم خط شخصیت فرمی خوبی پیدا می کند و از طرفی مخاطب هم ارتباط بیشتری با مفهوم پیدا می کند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایشگاه کار خودشونه اولین نمایشگاه هنری با موضوع اعتراضات اخیر است، بیان کرد: نمی دانم که این نمایشگاه در این عرصه اولین نمایشگاه است یا خیر. این آثار بنده حتما توسط دوستان حوزه هنری در شهرستان ها به نمایش گذاشته می شود و تمام آثارم که شامل 70 اثر با این موضوع است در آینده ای نزدیک در نمایشگاهی که گنجایش این تعداد اثر را داشته باشد به نمایش می گذارم.

 

 

 

زمان: ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۲:۰۰
شناسه خبر: ۱۲۴۹۵۷۹