امروز:یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ نسخه اصلی خبرگزاری

برگزاری جشنواره «پیام حسین(ع)» با حضور شخصیت های دینی از ۳۰ کشور جهان

برگزاری جشنواره «پیام حسین(ع)» با حضور شخصیت های دینی از ۳۰ کشور جهان

جشنواره «پیام حسین(ع)» به همت آستان مقدس حسینی و با حضور شخصیت های دینی از ۳۰ کشور جهان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری آستان حسینی، موسسه وارث الانبیاء وابسته به بخش امور دینی در آستان مقدس امام حسین(ع) سومین جشنواره «پیام حسین(ع)» برای زائران خرج از عراق با همکاری شعبه فعالیت های آفریقا و با مشارکت شخصیت های 30 کشور جهان برگزار شد.

شیخ احمد العاملی، مسئول شعبه موسسات دینی گفت: اداره امور دینی در آستان مقدس امام حسین(ع) از نزدیک به پنج سال پیش به برپایی فعالیت های این جشنواره تلاش کرد اما به دلیل شیوع کرونا به مدت دو سال متوقف شد.

 

وی ادامه داد: در این جشنواره که باهماهنگی شعبه فعالیت های آفریقا برگزار شد، زائران خارج از عراق به ویژه طلاب علوم دینی و شخصیت های علمی که از کشورهای آفریقایی به زیارت امام حسین(ع) می آیند، حضور داشتند. این جشنواره شاهد حضور شخصیت هایی از 30 کشور جهان از جمله هند، پاکستان و برخی از کشورهای آسیایی بوده است.

 

از سوی دیگر، شیخ ابراهیم بله، یکی از شرکت کنندگان در این همایش از کشور سیرالئون، از شیخ عبدالمهدی کربلایی، متولی شرعی آستان حسینی و نماینده مرجعیت عالی دینی و برگزار کنندگان این جشنواره برای دعوت از او و زیارت حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) تشکر و قدردانی کرد.

زمان: ۱۴۰۱/۷/۲ - ۰۹:۴۱
شناسه خبر: ۱۲۱۸۳۱۹