امروز:یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ نسخه اصلی خبرگزاری

روایت شهادت علیرضا توسلی در مستند «فاتحان فردا»

روایت شهادت علیرضا توسلی در مستند «فاتحان فردا»

خبرگزاری شبستان: مستند «فاتحان فردا» روایتی از فعالیت ها و شهادت علیرضا توسلی در سوریه، چهارشنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش خبرنگار تلویزیون شبستان، علیرضا توسلی فرمانده لشکر فاطمیون در سوریه بود که سرانجام جانش را در این راه فدا کرد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

حملات گسترده تکفیری ها علیه مردم سوریه و خطراتی زیادی که به واسطه آنها، حرم حضرت زینب(س) را تهدید می کند، گروهی از شیعیان افغانستانی را بر آن داشت که به دفاعی جانانه از این حرم مقدس بپردازند و برای این منظور، تیپ فاطمیون را تشکیل دهند.

این افراد همان کسانی بودند که زمانی در کسوت مجاهدین افغان، در خط مقدم مبارزه با طالبان بودند همچنین بخشی از نیروهای تیپ ابوذر که در زمان دفاع مقدس در کنار نیروهای ایرانی می جنگیدند، هسته اولیه این تیپ را تشکیل داده اند.

 

 

اعضای این تیپ که هم اکنون با افزایش قوا به لشکر ارتقا یافته به حق، فدائیان ولایت هستند نام فاطمیون را برگرفته از نام حضرت فاطمه زهرا(س) می دانند که نخستین شهیده راه ولایت است.

مستند «فاتحان فردا» به آخرین روزهای زندگی شهید علیرضا توسلی معروف به «ابوحامد» می پردازد و تصاویر بی نظیری از این فرمانده دلاور در معرض دید مخاطبان قرار می دهد.

نادر نادری تهیه کننده، مجری طرح و تصویربردار این مستند است که برای پخش از شبکه افق در روز چهارشنبه 22 مهرماه ساعت 18.30 در نظر گرفته شده است.

همچنین بازپخش این مستند در روز پنجشنبه و ساعت 11 صبح به نمایش در می آید.

 

زمان: ۱۳۹۴/۷/۲۲ - ۱۶:۵۲
شناسه خبر: ۴۹۳۹۶۳