امروز:یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ نسخه اصلی خبرگزاری
کارشناس مذهبی؛
مدارا و نرمي با مردم را از پیامبر(ص) بياموزيم/ بزرگترین درسی که محمد(ص) به امتش آموخت
حجت الاسلام بهاری با بیان اینکه پیامبر(ص) و حضرت علی (ع) در اوج مهربانی و مدارا با مردم رفتار می کردند گفت: این بزرگترین و مهم ترین درسی است که مردم و مسئولان می توانند از زندگی این دو بزرگوار بیاموزند.
شاخصه‌های دولت موعود در آراء رسول خاتم(ص)/ حکومتی که با ظهور محقق می‌شود
مهمترین تمایز موعودباوری در اندیشه نبوی(ص)، در جوهر مهدویت است که در ذات و جوهر خود به مثابه ظهور و تحقق حقیقت در زمین است، در نظرگاه حضرت(ص)، امام مهدی(عج) حجت الهی است و در سایه ظهور او حکومت جهانی اسلام محقق می‌شود.
شبستان از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مسجد نبی‌اکرم(ص) گزارش می‌دهد
مسجدی که حال و هوای سال‌های جنگ را حفظ کرده است
اعزام مستمر نیروهای بسیجی جان برکف، تامین مایحتاج جبهه‌ها و اعزام گروه فرهنگی تبلیغاتی به خط مقدم به منظور تقویت روحیه و معنویت رزمندگان از جمله فعالیت‌های مسجد نبی اکرم(ص) در دوره دفاع مقدس بود؛ فعالیت‌هایی که هنوز هم ادامه دارد.
رییس جمهور در گفتگوی تلفنی با خانواده شهید اجاقی:
حضور حماسی مردم تبریز در تشییع شهید اجاقی، نشانه انزجار از آشوب‌طلبان است
رئیس جمهور حضور پرشکوه مردم در مراسم تشییع شهید اجاقی را نماد دلبستگی جامعه با فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: حضور حماسی مردم تبریز در تشییع شهید اجاقی، نشانه انزجار از آشوب‌طلبان است.
شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛
امام حسن مجتبی(ع) پیشوای عقل و کَرم
امام حسن محتبی(ع) در اوج صفات خَلقی و خُلقی بودند و با تدبیر خود در صلح با معاویه ضمن حفظ شیعه، موجب رسوایی دشمنان اسلام شد. و پیامبر(ص) در مورد ایشان فرموند: اگر قرار باشد عقل در قالب انسان خود را نشان دهد به صورت حسن می‌‌بود.
در گفتگوی شبستان با شاگردان علامه حسن‌زاده آملی مطرح شد
علامه حسن‌زاده آملی به مسجد تعلق خاطر داشت/می‌گفت باید مساجد را به خانه‌هایمان بیاوریم
بنابر تصریح شاگردان، علامه حسن‌زاده آملی اهمیت زیادی برای مسجد قائل بود و تاکید داشت: اگر ما به مساجد برویم و مسجد را به خانه‌هامان بیاوریم آنگاه فرزندان ما خوب تربیت می‌شوند.
عیادت وزیر کشور از مجروحان فراجا در اغتششات اخیر
وزیر کشور پس از عیادت از از ۱۱ تن نیروهای فراجا که در اغتشاشات اخیر با چاقو، شمشیر، نارنجک، زیر گرفتن با ماشین و سنگ پراکنی مورد حمله قرار گرفته و آسیب دیده بودند،گفت :از دستگاه قضا انتظار داریم با عاملان اصلی و سران این اغتشاشات برخورد کند.
اجتماع بزرگ هیئات مذهبی قم در محکومیت اغتشاشات اخیر برگزار شد
همزمان با سالروز رحلت نبی مکرم اسلام، اجتماع بزرگ هیئات مذهبی شهر مقدس قم در محکومیت اهانت به قرآن کریم و مقدسات و اغتشاشات اخیر در قم برگزار شد.
حرکت دسته عزاداری امت رسول الله/مراسم عزاداری شب های آخرماه صفر در حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود
مراسم عزاداری شب های آخر ماه صفر مقارن با سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) از ۲ مهرماه به مدت ۲ شب در حسینیه اعظم زنجان برگزار می شود.
پیامبر اسلام قبل از نبوت چه آئینى داشتند؟ آیا حضرت پیرو ادیان گذشته بوده اند؟
حجت الاسلام میرمرشدی با بیان اینکه پیامبر(ص) آخرین و برترین فرستاده‌ی خدا و از پیامبران اولوالعزم است گفت:نظر علمای شیعه و اهل سنت در خصوص دین حضرت قبل از بعثت، مختلف است هر چند قریب به اتفاق اعتقاد دارند که وی قبل از بعثت موحد و خداپرست بوده اند.
روزهای آخر حیات مبارک پیامبر (ص) به روایت ابن اسحاق
روزهای آخر حیات مبارک پیامبر (ص) به روایت ابن اسحاق منتشر شد.
شبستان خراسان جنوبی گزارش می دهد؛
پیامبر رحمت (ص)؛ گوهرِ اخلاق
پیامبر رحمت، خاتم الانبیاء حضرت محمد(ص) گوهر اخلاق و انسانیت است که امروز جهان اسلام و عالم افلاک برای سعادتمندی به آن نیازمند است.
تلاش دشمنان برای شکست انقلاب نافرجام است
مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان گفت: اغتشاشات نوعی غربالگری جبهه حق از باطل است که هرازگاهی اتفاق می افتد چهره های پنهان "عَضُّوا عَلی الا نامِل"را معرفی می کند و انقلاب راه خود را بهتر و سریعتر ادامه می دهد.