خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢

Tuesday, September 29, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۰۲:۲۶ شناسه خبر : ۹۵۷۵۸۷
شبستان گزارش می‌دهد؛
خبرنگاران مسجدی سفیران فرهنگ و هنر اسلامی
خبرنگاران مساجد، سفیران اطلاع رسانی و داعیه داران انتقال فرهنگ و هنری اسلامی به جامعه هستند که باید جایگاه و نقش آن ها پر رنگ شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، طرح خبرنگاران کانون های فرهنگی و هنری مساجد اتفاقی جدیدی در حوزه فرهنگ و هنر مساجد است که با تربیت نیروهای جوان و نوجوان به انتقال مفاهیم ارزشمند ناب اسلامی کمک می کند.

 

اگر رسانه های مسجدی و خبرنگاران در این حوزه فعال بشوند بسیاری از اتفاقات فرهنگی و هنری و مباحث علمی، دینی، مذهبی، اجتماعی و هنری به اطلاع آن دسته ای از افرادی که به دلیل مشغله شغلی فرصت شرکت در آیین ها و برنامه های مساجد را نداد، می رسد و این دسته از مردم نیز از آن بهره مند می شوند.

 

کادر سازی در همه عرصه ها مثل خبرنگاری در کانون های فرهنگی و هنری لازم است تا اینکه علاوه بر تربیت نیروهای موثر برای جامعه به توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری مساجد نیز کمک کند و باید ترتیبی نیز اتخاذ شود تا با حمایت از این جریان ها به توسعه فعالیت های مساجد برسیم.

 

استان اصفهان با نزدیک به 2 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد، یکی از ظرفیت های مهم فرهنگی و هنری محسوب می شود که باید از ظرفیت آن برای اعتلای جامعه استفاده و اتفاقات و آیین ها و مراسم های این مراکز به اطلاع بسیاری از مردم برسد که البته خبرگزاری ها و رسانه های استانی بخشی از این فعالیت ها را انجام می دهند اما گسترش آن نیاز است.

 

*اطلاع رسانی از فعالیت های کانون ها موجب ارج گذاری به فعالیت ها آن ها می شود

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران وکرون گفت: اطلاع رسانی از فعالیت های کانون های مساجد موجب ارج گذاری به فعالیت ها آن ها و جذب عضو جدید و پیشرفت کاری می شود.

 

«اقبال صالحی» با اشاره به فعالیت های گسترده کانون های مساجد در مناطق مختلف افزود: باید این فعالیت های خودجوش فرهنگی و هنری که با مشارکت و همدلی جوانان انجام می شود را مورد توجه قرار داد و با اطلاع رسانی از فعالیت ها، از تلاش های آن ها برای ایجاد امید و انگیزه تقدیر کرد.

 

وی افزود: ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد  با ایجاد شبکه اطلاع رسانی برای گزارش دهی فعالیت ها اقدام کند که تربیت خبرنگار و حمایت از برترین های این عرصه به این موضوع مهم کمک می کند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تیران وکرون برگزاری دوره های آموزشی عکاسی، خبرنوسی، گزارش نوسی و طرح نویسی ویژه اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد را لازم دانست و اظهارداشت: این دوره ها برای این افراد و فعالیت در کانون لازم و کاربردی است که با حمایت از فعالیت های آن قادر به رشد افراد برای نقش آفرینی در جامعه نیز خواهیم بود.

 

وی اطلاع رسانی و حضور فعال در فضای مجازی را برای پیشرفت کار مهم بیان کرد و گفت: امروزه نقش کانون های فرهنگی وهنری مساجد باید در فضای مجازی نیز تقویت شود تا اینکه با تولید محتوا در این عرصه مسئولیت فرهنگی خود را بیش از گذشته و بر اساس نیاز روز ایفا کنند.

 

 

 

* برگزاری چهار دوره کارگاه آموزشی خبرنوسی ویژه اعضای کانون های مساجد اصفهان

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان گفت: تاکنون چهار دوره کارگاه آموزشی خبرنوسی ویژه اعضای کانون های فرهنگی و هنری برگزار شده و در این دوره ها با اعلام فراخوان به شهرستان ها افراد علاقه مند ثبت نام و در این دوره ها شرکت کرده اند.

 

حجت الاسلام «محمدرضا نیستانی» افزود: این دوره های آموزشی با همکاری نمایندگی خبرگزاری شبستان در اصفهان برگزار شده و افراد پس از پایان دوره اقدام به فعالیت با این خبرگزاری داشته و مدرک نیز گرفته اند.

 

وی اضافه کرد: برخی از این افراد با توجه به استعداد و توانایی ویژه در خبرگزاری مشغول به فعالیت شدند و علاوه بر انعکاس خبرهای مسجدی، در انعکاس اخبار منطقه خود نیز فعالیت می کنند.

 

مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به برگزاری طرح هر مسجد یک خبرنگار فرصت اطلاع رسانی از فعالیت های کانون های مساجد بیش از بیش فراهم می شود، تصریح کرد: کانون های فعال در این حوزه امتیاز می گیرند و علاوه بر این فعالیت های آن ها اطلاع رسانی عمومی می شود.

پایان پیام/128

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می‌دهد؛

توجه به کارکرد مساجد برای پاسخگویی به نیازهای محله

احیا کارکرد و مسجد محوری برای رسیدگی و پاسخگویی به مشکلات و نیازهای مناطق مختلف شهری و روستایی لازم است و توجه به این ظرفیت بسیار راهگشا خواهد بود.

اخبار برگزیده شبستان