خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

الخميس ١ شوّال ١٤٤٢

Thursday, May 13, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - اقتصاد مقاومتی زمان :   ۱۳۹۹/۵/۱۲ - ۱۸:۰۵ شناسه خبر : ۹۵۶۲۰۸

افزایش ۷ درصدی قیمت برنج تولید داخل
بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم برنج طارم اعلاء در خرداد امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۷.۸ درصد و بهای برنج داخلی هاشمی درجه یک ۷.۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، بر پایه آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، در یک ماه منتهی به خردادماه سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته (سال ۹۸)،  قیمت هر کیلوگرم برنج طارم اعلاء به طور میانگین ۲۵ هزارو ۶۵۶ تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین در همین مدت قیمت هر کیلوگرم برنج داخلی هاشمی درجه یک ۲۴ هزار و ۹۱۵ تومان با رشد ۷.۲ درصد و برنج تایلندی (غیر از هومالی) هفت هزار و ۷۴۳ تومان با رشد ۳.۴ درصدی بوده است.

قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی (مخلوط) در خردادماه سال ۹۹ به صورت میانگین ۹۲ هزار و ۸۵۱ تومان با کاهش ۳.۶ درصد و گوشت گوساله  ۷۶ هزار و ۶۹۵ تومان کاهش ۱۳.۳ درصد است.

متوسط قیمت هر کیلوگرم شکر سفید در خردادماه سال ۹۹  به ۶ هزار و ۹۴۸ تومان و قیمت هر بسته شکر ۹۰۰ گرمی ۶ هزار و ۹۵۲ تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۸.۱ درصد و ۲.۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

همچنین بهای هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه در خردادماه سال ۹۹ نزدیک ۱۲ هزارو ۵۴۹ تومان  است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (سال ۹۸) ۹ درصد رشدداشته است.

براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، در خرداد ماه سال ۹۸ قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی درجه یک ۱۱ هزار و ۱۸۳ تومان، برنج طارم اعلاء ۲۳ هزارو ۷۹۸ تومان، برنج داخلی هاشمی درجه یک ۲۳ هزار و ۲۳۱ تومان،   برنج تایلندی (غیر از هومالی) هفت هزار و ۴۸۹ تومان،  گوشت گوسفندی (مخلوط) ۹۶ هزار و ۲۷۹ تومان، گوشت گوساله ۸۸ هزار و ۴۴۶ تومان،  شکر سفید ۶ هزار و ۴۲۸ تومان و شکر بسته ۹۰۰ گرمی ۶ هزار و ۸۰۴ تومان و گوشت مرغ تازه ۱۱ هزار و ۵۱۰ تومان بوده است./

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

وزیر کشور:

هیچ مشکلی با شورای نگهبان نداریم

وزیر کشور با تاکید بر اینکه هم شورای نگهبان و هم وزارت کشور در فرآیند ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری بر اساس قانون عمل می‌کنند، گفت: هیچ مشکلی با شورای نگهبان نداریم و هماهنگی کامل در حال انجام است.

اخبار برگزیده شبستان