خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹

السبت ٢٠ ذو القعدة ١٤٤١

Saturday, July 11, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - فعالیت های قرآنی زمان :   ۱۳۹۹/۳/۷ - ۰۹:۲۷ شناسه خبر : ۹۳۲۴۷۳

تفسیر رهبر انقلاب/ روح انقلابی اسلام، امر به معروف و نهی از منکر است
رهبر انقلاب در جلسه تفسیر قرآن با اشاره به نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی فرمودند: امر به معروف و نهی از منکر، ضامن بقا و دوام اسلام است.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، رهبر انقلاب در جلسه تفسیر قرآن با اشاره به نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی فرمودند: امر به معروف و نهی از منکر، ضامن بقا و دوام اسلام است؛ یعنی اگر این واجب نباشد و بدان عمل نشود، آن روح صحیح اسلامی در جامعه باقی نخواهند ماند و ازبین خواهد رفت، و به تعبیر دیگر، روح انقلابیِ اسلام، زایل خواهد شد.

مسلمانان در حرکت بهسویِ خدا وظایفی هم دارند. در مجموع، وظیفهی آنها، قدم برداشتن در این مسیر است. نماز یک مسلمان، روزهی او، حجّ او و سایر تکالیفش، همه گامهای او است که در این جادّهی تکامل باید یکی پس از دیگری بردارد تا او را در این مسیر معیّن به جلو ببرد؛ لذا بر شما واجب کردهاند در طیّ این مسیر مواظب خود باشید که خسته نشوید و بیصبری شما را نگیرد و هوای نفس، و سگِ خشم و غضب، و خوک شهوت بر شما چیره نشود و شیطان فریبتان ندهد.

علاوهبر همهی اینها، باید مواظب باشید برادران مسلمانتان اشتباه نکنند و اگر دیدید مسلمانی از جادّه و هدف دین منحرف میشود، جلوی او را بگیرید؛ یا اگر دیدید عدّهای پیرو مکتبی بیگانه شدهاند، جلوی آنان را بگیرید؛ اگر دیدید قافلهسالار اشتباه میرود، باید مانعش شوید؛ اگر دیدید فساد اخلاقی آمده، باید گرگ فساد را از فرد و اجتماع دور کنید؛ اگر دیدید کاروان از حرکت باز ایستاد، تا فرصت از دست نرفته و گرم هستند و دشمن چیره نشده، کاروان را بهحرکت درآورید؛ چون در شب گرگها حمله خواهند کرد.

پایان پیام/296

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خوزستان:

اسلام برای همه شئون زندگی انسان برنامه دارد/رسانه باید در زمان بحران جریان ساز باشد

حجت الاسلام خاکباز گفت: اسلام در قرآن کریم درخصوص مسایل اعتقادی، اجتماعی و اقتصادی نسخه جامع و کاملی ارایه کرده است و اگر فردی بخواهد در سه بعد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به موفقیت برسد، باید در مسیر دین حرکت کند.

اخبار برگزیده شبستان