خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

الجمعة ١٩ ذو القعدة ١٤٤١

Friday, July 10, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جنوب کرمان - زمان :   ۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۲:۴۲ شناسه خبر : ۹۳۱۳۶۷
امام جمعه زهکلوت: 
 تنها راهکار در قبال رژیم اشغالگر صهیونیستی مقاومت اسلامی است
حجت الاسلام حمید بامری گفت: امروز و هر روز دیگری تنها راهکار در قبال رژیم اشغالگر صهیونیستی، مقاومت اسلامی است، طبیعت این رژیم تجاوز می باشد و بر پایه زورگویی، خشونت و قصاوت بنا شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، ظهر امروز ۲ اسفند حجت الاسلام «حمید بامری» در خطبه های نماز جمعه زهکلوت، گفت: امروز و هر روز دیگری تنها راهکار در قبال رژیم اشغالگر صهیونیستی، مقاومت اسلامی است، طبیعت این رژیم تجاوز می باشد و بر پایه زورگویی، خشونت و قصاوت بنا شده است.

امام جمعه زهکلوت با بیان این مطلب که با پیروزی انقلاب اسلامی، در فلسطین ۲ مسئله مهم اتفاق افتاد، خاطرنشان کرد: هم زمان با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، نهضت فلسطین که یک نهضت غیر دینی بود به یک نهضت اسلامی مبدل شد و مقاومت اسلامی به وجود آمد نهضتی که رنگ اسلامی به خود گرفت و مبارزان این نهضت با انگیزه اسلامی بسیار قوی وارد میدان شدند و انتفاضه که یک جوشش همیشگی است به وجود آمد.

وی ابراز کرد: روز قدس نماد حمایت از ملت مظلومی می باشد که حق آنها به وسیله یک رژیم غاصب پایمال شده است و هر ساله ملت های مسلمان در لبیک به دعوت اسلام و امام راحل برای حمایت از آرمان فلسطین به صحنه می آیند.

حجت الاسلام بامری تاکید کرد: قضیه غصب فلسطین یکی از لکه های ننگ بزرگ تاریخ معاصر است چرا که در این قضیه یک ملت را از کشور خود بیرون کرده اند و سال ها است که برخی تلاش دارند و وانمود می کنند که قضیه فلسطین اتمام شده است اما اینها بدانند که ملت انقلابی ایران و کلیه ملت های آزاده دنیا در روز قدس اعلام می‌کنند که به هیچ وجه مسئله فلسطین تمام نشده است.

خطیب جمعه زهکلوت تصریح کرد: از اهداف استکبار و صهیونیسم جهانی این است که نام فلسطین به دست فراموشی سپرده شود و در این خصوص تلاش می کنند تا همگان فراموش کنند که قدس و سرزمین فلسطینی وجود داشته و مردمی در آن زندگی می کرده اند اما ملت انقلابی ایران و ملت های آزاده جهان با بزرگداشت روز قدس، اجازه نمی دهند استکبار به اهداف شوم خود دست یابد.

وی اظهار کرد: وجود اسرائیل از لحاظ اسلامی، انسانی، سیاسی، اقتصادی، امنیتی یک خطر بزرگ برای کشورهای منطقه است برای غرب آسیا یک راه بیشتر وجود ندارد و آن انحلال و زوال دولت صهیونیستی می باشد و الحمدلله امروز این غده سرطانی امروز از هر زمانی ضعیف تر و شکننده تر شده است درست مانند حامی اصلی اش آمریکا، که گرفتار افول موریانه وار است.

حجت الاسلام بامری عنوان کرد: با رشد انقلاب اسلامی و پیروزی ما در هشت سال دفاع مقدس، جوانه های مقاومت ابتدا در لبنان و بعد در فلسطین روئید، بعد از جنگ های نمایشی سران عرب و سازش ننگین کمپ دیوید شجره طیبه انتفاضه سنگ، جوانه زد و امروز مقاومت فلسطین از مرحله تهیه قلاب، سنگ و انتفاضه به تولید موشک نقطه زن رسیده است و این شکست، رژیم پوشالی اسرائیل را از ۶ کشور بزرگ عرب به پنجمین ارتش جهانی در جنگ های ۲۲ روزه، ۸ روزه و ۲ روزه با چند گروه مقاومت تقلیل داده است.

امام جمعه زهکلوت با اشاره به نقش حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت بیان کرد: امسال اولین روز قدسی است که بدون حضور ظاهری شهید قدس حاج قاسم برگزار می شود، اسماعیل هنیئه در مراسم تشیع این شهید در دانشگاه تهران، حاج قاسم را شهید قدس خطاب کرد چرا که حاج قاسم بود که راهبرد دفاع را به راهبرد هجوم تبدیل کرد و مقاومت اسلامی را از پرتاپ سنگ به پرتاپ موشک سوق داد.

وی خاطرنشان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی برای تسلیح کرانه غربی رود اُردن همت کرد و با شرکت مستقیم  در جنگ های ۲۲ روزه، هدایت عملیات مقاومت اسلامی را برعهده گرفت و راهبرد مبارزه به جای مذاکره را سیاست اصلی مقاومت کرده و آن را به الگویی در سرتاسر منطقه تبدیل کرد، با طرح های حاج قاسم، افسانه شکست ناپذیری صهیونیسم باطل شد و به فضل الهی زنگ نابودی اسرائیل به صدا درآمده است و ان شاءالله بزودی این غده سرطانی محو می شود.

 

 حجت الاسلام بامری با اشاره به جنگ های ترکیبی آمریکا علیه ایران که توطئه و طراحی دشمن برای محاصره کردن ایران در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است، تصریح کرد: باز دارندگی ترکیب راهبردی نوین در برابر جنگ ترکیبی دشمن است که در آن طرف مقابل (ایران ) به نقطه ای از قدرت و توانمندی رسیده که توانسته همزمان در چند محور با ابزارهای مختلف، جنگ ترکیبی و فشار حداکثری دشمن را خنثی و بی اثر کند.

خطیب جمعه زهکلوت ابراز کرد: مردم صبور و بصیر ایران در سایه رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در شرایط تحریم نفتی و کاهش قیمت نفت، فرصت اقتصاد مقاومتی و اقتصاد بدون نفت را به وجود آوردند از سوی دیگر در اوج تحریم تسلیحاتی، به پرتاپ ماهواره نور رسیده و به ساخت موشک های دور بُرد دست یافتند.

وی عنوان کرد: همزمان در اوج همه گیری کرونا و با شرایط سخت اقتصادی، ملت عزیز ما بی سابقه ترین رزمایش اجتماعی و امدادی مردمی مواسات را به وجود آوردند و علاوه بر این همزمان با کمک نیروهای جهادی و هم پیمان در یمن، لبنان، سوریه، عراق و افغانستان به تحرکات دیپلماسی و نظامی دشمن پاسخ داده و اجازه کوچکترین تجاوز دشمن به خاک ایران چه از طریق هوا، زمین و دریا نمی دهند همچنان که امروز شاهد حرکت نفتکش های ایرانی با پرچم رسمی کشور عزیز ما ایران به سمت ونزوئلا که در منطقه حیات خلوت آمریکا است، هستیم همه این دستاوردها جلوه هایی از باز دارندگی است.

حجت الاسلام بامری تاکید کرد: بازدارندگی میزان تاب آوری و مقاومت ملی ایرانیان را بالا برده است چنان که در سخت ترین و دشوارترین شرایط در سطح کلی جامعه نه تنها رفتارهای خلاف اخلاق اجتماعی دیده نمی شود بلکه جلوه های بی بدیل ایثار، گذشت، وفاداری، فداکاری، مواسات  و همدلی را در پیش چشم متعجب دنیا به نمایش گذاشته است.

امام جمعه زهکلوت در خاتمه با اشاره به ۳ خرداد سال روز آزاد سازی خرمشهر، خاطرنشان کرد: فتخ خرمشهر نتیجه رویکرد کلان جنگ به سمت تفکر انقلابی، اقدام جهادی جوانان مومن و انقلابی بود امید است ان شاءالله  با الگو گیری از نبوغ و نقشه مهندسی نظامی که رزمندگان و شهدا در عرصه نظامی با آن، این فتح الفتوح را خلق کردند در عرصه های فرهنگی و اقتصادی نیز شبیه سازی شود و فتح الفتوح های دیگری را رقم زده شود.

پایان پیام/586

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه آسمینون: 

تسلط بر جوامع مسلمان از طریق اشاعه فحشا و فساد از اهداف استکبار است

حجت الاسلام رضا احمدی نیک گفت: پشت سر موج بد پوششی و بد حجابی، توطئه دشمن به خوبی دیده می شود زیرا که یکی از اهداف استکبار جهانی، تسلط بر جوامع مسلمان از طریق اشاعه فحشا و فساد است.

اخبار برگزیده شبستان