خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

الجمعة ١٩ ذو القعدة ١٤٤١

Friday, July 10, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۹/۲/۲۲ - ۱۴:۱۵ شناسه خبر : ۹۲۷۴۷۰
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:
ارائه ۲۵۶۸ مورد عملیات عمرانی به مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد
مبشری گفت: ۲ هزار و ۵۶۸ مورد اقدامات عمرانی در زمینه ساخت‌ و ساز مسکن، تعمیرات، ایجاد سرویس‌ های بهداشتی و سایر تعمیرات اساسی برای مددجویان در سال گذشته انجام‌ شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، «قباد مبشری» امروز (۲۲ اردیبهشت) به تشریح عملکرد این نهاد در سال گذشته پرداخت و به خبرنگاران گفت: کمیته امداد جهت حمایت از نیازمندان پایه‌ گذاری شده و در حوزه‌هایی از جمله  حمایت، عمران، فرهنگی و مشارکت‌ های مردمی در حال فعالیت است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: تعداد خانوارهای عادی تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد 30 هزار و 892 خانوار و در قالب تبصره 14، 14250 خانوار است که در مجموع 45 هزار و 142 خانوار با جمعیت 110 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان هستند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از حوزه‌هایی که در کمیته امداد به آن پرداخت‌ شده و جزء نیازهای اساسی خانواده‌ها محسوب می‌ شود موضوع مسکن و سرپناه افراد است، افزود: 2 هزار و 568 مورد عملیات عمرانی برای مددجویان به‌ عمل‌آمده که در این رابطه حدود 900 مورد ساخت مسکن به‌خصوص در مناطق محروم و روستاها و بقیه در زمینه تعمیرات، ایجاد سرویس‌های بهداشتی و سایر تعمیرات اساسی خانواده‌ها بوده است.

 

مبشری تعداد دانش آموزان و دانشجویان حمایت‌ شده در سال گذشته کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد را ده هزار و 502 نفر اعلام کرد و گفت: به این قشر از جامعه هدف خدماتی از جمله کمک‌هزینه تحصیلی و شهریه در طول سال پرداخت می‌شود.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین حوزه‌های کمیته امداد حوزه حمایت و سلامت خانواده است، گفت: یکی از اقدامات حمایتی کمیته امداد در این حوزه کمک به کودکان دچار سوءتغذیه بوده که در این رابطه 4231 کودک ماهیانه تحت حمایت برنامه رفع سوءتغذیه قرارگرفته‌اند.

 

وی از دیگر برنامه‌های حوزه حمایت کمیته امداد را کمک به ازدواج جوانان تحت حمایت برشمرد و افزود: در این خصوص تعداد افرادی که در سال گذشته کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه دریافت کرده‌اند، هزار و 669 نفر است.

 

مبشری تعداد خانوارهایی که در سال گذشته کمک‌های موردی اعم از درمان موردی هزینه راه و غیره دریافت کرده‌اند پنج هزار و 598 خانوار عنوان کرد و گفت: در زمینه وام‌های قرض‌الحسنه در صندوق امداد ولایت به سه هزار و 728 نفر و در هم‌افزایی با بانک مهر چهار هزار و 927 نفر از این وام‌ها جهت انجام امورات زندگی بهره‌مند شده‌اند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در رابطه با بیمه‌های اجتماعی خانواده‌های تحت حمایت که شامل مجریان طرح‌های اشتغال و زنان سرپرست خانوار است، 1037 تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

 

وی با اشاره به اینکه اشتغال و خودکفایی از اقدامات اساسی کمیته امداد و جزء ضروریات برنامه‌های این نهاد است، گفت: میزان وام اشتغال‌ زایی قرض‌الحسنه در سال گذشته 99 میلیارد تومان بوده که در این رابطه 3031 مورد طرح اشتغال ایجاد شده و در زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای رایگان به خانواده‌ها و فرزندان آن‌ها هزار و 968 نفر از دوره‌های آموزشی و مهارت‌آموزی بهره‌مند شده‌اند.

 

مبشری ادامه داد: در بعد فرهنگی چهار خوابگاه دانش‌آموزی در سطح استان وجود دارد که جمعیتی بیش از 250 دانش‌آموز در آن‌ها مستقر و از خدمات اسکان و تغذیه رایگان بهره‌مند هستند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد تعداد کل افرادی که از اردوهای زیارتی و تفریحی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته بهره‌ مند شده‌اند را سه هزار و 836 نفر اعلام و بیان کرد: اعتباری بیش از یک میلیارد و 700 میلیون تومان در این زمینه هزینه شده و همچنین دو میلیارد تومان به سه هزار و 500 نفر از مددجویان شرکت‌کننده در پیاده‌روی اربعین پرداخت شد.

 

وی با اعلام اینکه از جمله مواردی که در کمیته امداد جزء برنامه‌های درآمدزایی جهت کمک به نیازمندان محسوب می‌شود موضوع توسعه مشارکت‌های مردمی است، گفت: در سال گذشته خیرین و نیکوکاران و مؤسسات خیریه 35 میلیارد تومان به نیازمندان استان کمک کردند که در این زمینه در حوزه زکات بیش از هفت میلیارد تومان و در حوزه حامیان ایتام و طرح اکرام ایتام 11 میلیارد تومان و بقیه موارد در رابطه با جشن‌های رمضان، جیره و سبدهای غذایی، جشن عاطفه‌ها، جشن نیکوکاری و درآمد شبکه‌های نیکوکاری بوده است.

 

مبشری به طرح اکرام ایتام کمیته امداد اشاره و بیان کرد:  هفت هزار و 635 حامی از ایتام تحت حمایت این نهاد حمایت می‌کنند و ماهیانه مبلغی را به‌ حساب فرزندان معنوی خود واریز می‌کنند و تعداد کل ایتامی که دارای حامی هستند پنج هزار و 81 نفر است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد در زمینه شبکه‌های نیکوکاری وابسته به این نهاد گفت: تعداد شبکه‌ های نیکوکاری که در سال 98 راه‌اندازی شده 13 مورد بوده که در مجموع 25 مرکز نیکوکاری در استان مشغول فعالیت و کمک به رفع مشکلات نیازمندان هستند.

 

وی گفت: در مجموع کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سال 98 علاوه بر آن وظایف تکلیفی که بر عهده این نهاد قرار داشته در زمینه‌هایی مانند سیل، بیماری کرونا و سایر مشکلات و گرفتاری‌های مردم و نیازمندان و خانواده‌های تحت حمایت اقدامات خوبی انجام داده است.

 

مبشری در پایان گفت: 17 اداره کمیته امداد استان مشغول خدمت‌رسانی به نیازمندان هستند که در زمینه‌هایی مانند مددکاری، اشتغال و خودکفایی، مشارکت‌های مردمی، برنامه‌های فرهنگی و سایر اقدامات مانند پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی قرض‌الحسنه مشغول به کار هستند که امیدواریم با اقداماهایی که در سال جاری انجام می‌دهیم بتوانیم فعالیت‌های خود را بیش‌ از پیش گسترش داده و به نیازمندان توجه بیشتری داشته باشیم.

 

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

فردا صورت می گیرد:

اقامه نماز جمعه شهر یاسوج توسط آیت الله حسینی

پنجمین نماز جمعه یاسوج بعد از بیماری کرونا فردا در مصلی امام خمینی (رضوان الله علیه) یاسوج اقامه می شود.

اخبار برگزیده شبستان