خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٤١

Tuesday, May 26, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۹/۱/۲۰ - ۲۰:۴۶ شناسه خبر : ۹۱۴۳۱۳

ناجا باید در فضای مجازی مروج امر به معروف باشد
حجت الاسلام ادیانی گفت: ما می توانیم مفاهیم و موضوعات دینی را از این بستر به مخاطب خود انتقال دهیم، و ناجا باید از بستر فضای مجازی موضوعات دینی را ترویج دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام سید «علیرضا ادیانی» در جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضور معاونین ستادی سازمان و فرماندهان و رؤسای عقیدتی استان ها، یگان های بلافصل، پلیس های تخصصی و ... برگزار گردید، ضمن تبریک سال نو و ایام ماه پر برکت شعبان وهمچنین میلاد سراسر نور و رحمت منجی عالم بشریت، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بیان داشت شرایط کنونی کشور و جامعه، شرایط ویژه است و باید برای این شرایط تصمیمات خاص آن را گرفت. الآن زمانی است که می توان از فضای مجازی بیشتر استفاده کرد. ما می توانیم مفاهیم و موضوعات دینی را از این بستر به مخاطب خود انتقال دهیم.و نیروی انتظامی به عنوان یک نیروی اجتماعی، باید مروج امر به معروف و نهی از منکر باشد.


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در این خصوص بیان داشت باید این دو فریضه را به جریان غالب تبدیل کنیم. باید در جامعه به گونه ای عمل شود که مردم انجام معروف را واجب و ترک منکر را وظیفه خود بدانند. در مجموعه ناجا باید پاکدستی را به عنوان یک معروف ترویج دهیم؛ مسئله عفت و پاکدامنی را هم باید ترویج دهیم و از انحرافات سیاسی و عقیدتی به عنوان دو منکر باید جلوگیری بکنیم. نیروی انتظامی باید مروج این  موضوعات باشد.


ایشان اظهار داشت هدف ما در سازمان عقیدتی، میل به سمت یک سازمان محتوایی است. ما باید از این که در یک کار اجرایی بمانیم خارج شویم و به رسالت دینی و وظایف آخوندی خود بپردازیم.من بارها گفته ام، آمار برای من اهمیت ندارد، بلکه کار انجام شده اهمیت دارد. اشراف به معنای جمع آوری آمار نیست، به این معنی است که مسئول مربوطه بداند در حوزه کاری خود چه می گذرد؟ در پاسگاه ، کلانتری و در هنگ مرزی چه خبر است؟ وقتی که به این مسائل اشراف داشتیم، آن وقت در حوزه کاری موفقیم.


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: در اینجا لازم است بیان کنم برای اینکه هر روحانی وظیفه خود را بداند، با کار کارشناسی با استفاده از نظرات و مطالعات صورت گرفته، وظایف یک روحانی رابه صورت کاربردی، مختصر و موجز، گردآوری کردیم که به زودی ابلاغ خواهد شد.این وظایف مربوط به روحانیان است و اقدام یک روحانی را در ناجا به طور کامل در بر می گیرد و این انتظار ما از رؤسا عقیدتی سیاسی هاست که این ابلاغیه را اجرایی نمایند.


ایشان در بخش دیگری از صحبت های خود به مسئله روز جامعه و موضوع کرونا اشاره کرد و گفت: خداوند انسان ها را آزمایش می کند. در غرب می گفتند خدا مال زمانی بود که انسان علم نداشت، وقتی که علم آمد دیگر نیازی به خدا نیست. این ویروس نشان داد این حرف پوچ است.


چه زمانی انسان به خدا متکی می شود؟ وقتی قدرت خود را کافی نمی داند. این از جهل ماست. شهید مطهری می فرمودند علم باید با ایمان همراه باشد. انسان وقتی به دریای بی کران قدرت الهی متصل می شود بی نیاز خواهد شد. برخی می گویند خداوند فقط در قرآن تحدی نمی کند، بلکه با جهانی با این عظمت، می خواد نشان دهد به هر کاری قادر است. اگر از این زاویه نگاه بکنیم، کرونا هم نوعی تحدی است. برای اینکه نشان دهد ای انسان، هر قدرتی که داری، سیاسی، علمی، اقتصادی و... در برابر قدرت من هیچ است. این قدرت نمایی خداست. خدا می گوید بندگان من! همه چیز در ید قدرت من است. حتی به پیامبر نیز می فرماید بگو قل لا املکُ لنفسی نفعاً ولا ضرا الا ماشاء الله یعنی بگو که من پیامبر هم مالک نفع و ضرر خویش نیستم مگر آنچه خدا خواسته است.


ایشان بیان داشت حتی توبه و انابه و توجه و توسل به خدا هم، عنایت خدا را می طلبد. پس بیایید از فرصت ماه شعبان و رمضان استفاده بکنیم و دل ها را به سوی خدا ببریم.


حجت الاسلام ادیانی در خصوص استفاده از فرصت ماه شعبان و رمضان بیان داشت حالا که این فضا پیش آمده، طرحی به ذهنم رسید و آن را با مشاورین و کارشناسان این حوزه تدوین کردیم و به زودی توسط امور روحانیان به همه روحانیون ابلاغ خواهد شد و آن این است که حالا که فرصت مراجعه حضوری و اجتماعات به واسطه این ویروس گرفته شده، هر روحانی می تواند با تلفن امین، روزانه به 10 نفر از کارکنان زنگ بزند و ضمن احوال پرسی و عرض خدا قوت یک حدیث کوتاه که آن ها را نیز آماده کرده ایم و ابلاغ خواهیم کرد، برای آن ها بخواند. با این کار در طول یک ماه با توجه به تعداد روحانی که داریم و هر روحانی هر روز ده نفر را تحت پوشش قرار دهد، می توانیم با کلیه کارکنان ناجا طی یک ماه، حداقل یک تماس تلفنی داشته باشیم.


ایشان در بخش دیگری از صحبت خود به حدیثی اخلاقی از امام باقر اشاره کرد و گفت امام باقر علیه السلام می فرمایند خدواند به سه چیزی برتر از این سه دعا خوانده نشده است.
اول اینکه خدایا مرا در دین فقیه قرار بده.
این وظیفه ماست که در کسب دانش دین تلاش کنیم.
دوم اینکه فرمودند مرا در میان مسلمین محبوب قرار بده.
شرط اثرگذاری محبوبیت است. ما باید مردمی باشیم، صمیمی باشیم، با همکاران رفیق باشیم، با مردم و کارکنان خوب برخورد کنیم. هنوز هم برخی این را نمی دانند که شرط فرماندهی، دستوردهی نیست، بلکه فرماندهی بر دلهاست؛ این را بدانیم که از محبت خارها گل می شود.


سوم اینکه امام باقر فرمودند خدایا مرا در میان کسانی که بعد ما می آیند، جزو  کسانی که اهل صدق هستند قرار ده.


صداقت، لسان صدق، این ها اهمیت دارد. نمونه بارز صداقت امام خمینی رحمت الله علیه و مقام معظم رهبری مد ظله العالی است که همه آزادگان اذعان دارند که حرفشان با عملشان یکی است.


ایشان در پایان سخنان خود بیان داشت از مجموعه نیروهای میدانی که در موضوع کرونا مشغول انجام وظیفه هستند، همچون راهور، یگان ویژه، مرزبانی ها، کلانتری ها، پاسگاه ها، یگان امداد، مجموعه پلیس پیشگیری و معاونت عملیات و همه عزیزان و همکاران و خانواده نیروی انتظامی تشکر می کنیم. همچنین از تلاش های شخص سردار فرماندهی محترم ناجا، جانشین و معاونین ایشان نیز تشکر می کنم و از مجموعه حفاظت اطلاعات که تلاشی خاموش و خستگی ناپذیری دارند، نیز تشکر می کنیم.


در ادامه این برنامه سردار ایرجی، معاون هماهنگ کننده ساعس ناجا نیز ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه در خصوص برخی برنامه های سازمان در سال آتی، مطالبی را بیان داشت و همچنین سردار کریمی، معاون سیاسی سازمان  مطالب و تحلیل هایی پیرامون مسائل سیاسی روز عنوان نمود.


حجت الاسلام روحانی فر، رئیس ضوابط شرعی سازمان نیز آیین نامه نظارت بر خط مشی های مکتبی را تبیین نمود و در پایان نیز جناب حجت الاسلام ملک محمدی به عنوان مشاور فرهنگی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با دریافت حکم معرفی گردید.

پایان پیام/55

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

همزمان با فرارسیدن سوم خرداد انجام‌ شد؛

تندیس شهید جهان آرا به مدافعان سلامت در انستیتو پاستور ایران اهداء شد

در مراسمی که به مناسبت آزاد سازی خرمشهر برگزار شد، تندیس شهید محمد جهان آرا، فرمانده شهید مدافعان خرمشهر، به پاس زحمات انستیتو پاستور ایران در مقابله با کرونا ویروس به این موسسه اهدا شد.

اخبار برگزیده شبستان