خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

الأحد ٨ شوّال ١٤٤١

Sunday, May 31, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گلستان - زمان :   ۱۳۹۹/۱/۱۲ - ۱۸:۲۴ شناسه خبر : ۹۱۱۰۳۱
شبستان گزارش می دهد
​۱۲ فروردین ماه سال ۵۸ در گلستان چه گذشت؟/ روزی که روح انقلاب در کالبد ملت ایران ریشه دواند
خارکوهی با اشاره به واقعه ۱۲ فروردین ماه سال ۵۸ در گلستان گفت: مردم مناطق فارس نشین گرگان و دشت سابق در رفراندوم جمهوری اسلامی سال ۵۸ حضور باشکوهی داشتند.

خبرگزاری شبستان، گرگان- فاطمه رائیجی؛ از فروردین ماه سال 58 می توان به تولد جمهوریت و اسلامیت یاد کرد، وقتی که شعار «استقلال، آزادی جمهوری اسلامی» از دل میلیون ها ایرانی برخاست و برای تحقق آن در 22 بهمن 57 خون پاک ترین جوانان کشورمان بر سنگ فرش خیابان ها ریخت.

 

مردم ایران به دنبال استقلال و آزادی در سایه حکومت جمهوری اسلامی بودند تا ضمن تأمین استقلال و آزادی برای هویت اسلامی و دینی آنها نیز ارزش و اقتدار قائل شود.

 

در آن زمان با وجود تبلیغات منفی برخی گروه های سیاسی از طیف چپ و مارکسیست تا لیبرال ها و ملی گراها در خصوص برگزاری رفراندوم و ارائه پیشنهاد تشکیل حکومت دموکراتیک، جمهوری خلق و غیره، اکثریت مردم مسلمان ایران خواهان حکومت اسلامی بودند و بیش از 98 درصد مردم ایران مقتدرانه و پرصلابت رأی «آری» به جمهوری اسلامی ایران را در صندوق ها انداختند و به تحریم همه پرسی از سوی گروه های منافقین و چپ «نه» محکم گفتند.

 

12 فروردین سال 58 روز اصالت و ریشه اقتدار ملت ایران برای حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می رود و دشمن نیز این مهم را به خوبی می داند لذا در تلاش است که ریشه های انقلابی ملت ایران را بخشکاند با توجه به این مهم شناخت این روز برای یک ایرانی ضروری است تا اصالت انقلابی خود را از دست ندهد و به بدل های غربی تبدیل نشود.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان در این باره به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: 12 فروردین ماه روز تصویب جمهوری اسلامی توسط مردم انقلابی ایران است.

 

 

حجت الاسلام «احمدرضا احمدی» ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب و سقوط رژیم پهلوی اصل بر این بود که چه نظامی جایگزین نظام سلطنتی خواهد شد و  با وجود آنکه امام راحل خود انقلاب کردند و رهبریت انقلاب اسلامی را برعهده داشتند به سه ضلع انقلاب اسلامی که شامل رهبریت، مردم و اسلامیت بود توجه کردند.

 

وی با بیان اینکه امام راحل با برگزاری رفراندوم به «نقش مردم» در سرنوشت انتخاب یک حکومت توجه کردند، گفت: در آن زمان کمونیست ها، روشنفکران و جریانات غیراسلامی درصدد بودند اسلام در کنار جمهوریت نباشند لذا از جمهوری دموکراتیک و جمهوری خلق یاد می کردند اما امام راحل این مهم را به رفراندوم گذاشت تا مردم انتخاب کنند، گرچه نظر مبارک امام راحل قبل از آمدن به ایران «جمهوری اسلامی و حکومت اسلامی» بود.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه تلاش دشمن حضور کمرنگ مردم در رفراندوم 12 فروردین بود، بیان کرد: مردم برخلاف نظر دشمنان پای صندوق رأی آمدند و 98.2 درصد به جمهوری اسلامی «آری» گفتند.

 

حجت الاسلام احمدی متذکر شد: جریانات نفاق، ضدانقلابی و طرفدار شاه و سلطنت طلب ها و روشنفکران وابسته غیرانقلابی تمام تلاش خود را برای حضور کمرنگ مردم در رفراندوم به کار گرفتند اما مردم قیام کردند تا اسلام بر کشورشان حاکم شود و قاطعانه به جمهوری اسلامی ایران رأی «آری» دادند و آن را تثبیت کردند و امروز پس از 41 سال پای اراده ملی ایستادند و همچنان بر اسلامیت جمهوری اسلامی تأکید دارند.

 

مردم در عمل از مدیران و مسئولان جلوتر هستند

وی با اشاره به نقش مردم بر تداوم انقلاب اسلامی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: مردم تکلیف خود را می دانند، برای تحقق این مهم باید سطوح مختلفی را در نظر گرفت و بیانیه گام دوم را تفسیر، تحلیل و تبیین کرد.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه مردم در عمل از مدیران و مسئولان جلوتر هستند، گفت: در بیانیه گام دوم آرمان های نظام تبیین می شود و آنچه را که نظام بر آن بنا شده و می تواند بر آن بماند و جاودان باشد مورد توجه قرار گرفته است.

 

جهش تولید به معنای قطع وابستگی از استکبار است

حجت الاسلام احمدی به نامگذاری سال 99 به «جهش تولید» توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: جهش تولید به معنای اسباب و سبب پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی و قطع وابستگی از استکبار و ایستادن مردم و کشور بر پای خودشان است.

 

وی رونق اقتصادی، توسعه سیاسی و حاکم شدن فرهنگ دینی بر جامعه و زندگی مردم را از آرمان ها و اهداف جمهوری اسلامی در بیانیه گام دوم برشمرد و افزود: اگر این شاخصه ها محقق شود، انقلاب اسلامی جاودانه می شود چراکه پایه انقلاب اسلامی بر اسلام و قطع وابستگی و توسعه عقلانی کشور در حوزه های مختلف است.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان با تأکید بر اینکه مردم و مسئولان باید به شعار کلیدی «جهش تولید» و بیانیه گام دوم برای استمرار اهداف انقلاب اسلامی توجه کنند، خاطرنشان کرد: آنچه در بیانیه گام دوم آمده است بقای جمهوری اسلامی و جاودانگی آن است که خواص و عوام باید بر آن تأکید داشته باشند و به طور قطع با توسعه اقتصاد حوزه های دیگر نیز توسعه می یابد.

 

حضور پرشور مردم گرگان و دشت در رفراندوم سال ۵۸

تاریخ نگار برجسته انقلاب اسلامی نیز در این باره به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: رفراندوم جمهوری اسلامی اولین انتخابات آزاد در تاریخ چندهزارساله ایران اسلامی است به همین علت صف های طولانی تشکیل شده بود و مردم شهر و روستا با شور و شوق فراوان در این رفراندوم شرکت کردند.

 

«غلامرضا خارکوهی» ادامه داد: در آن زمان تقریباً تمامی روستاها فاقد جاده مناسب بودند و امکانات ارتباطی در ایران کم بود برای آنکه همه آزادانه و با فرصت بتوانند در این رفراندوم شرکت کنند این رویداد برای اولین بار طی دو روز و در روزهای 10 و 11 فروردین ماه سال  58 برگزار شد و نتیجه آن در روز 12 فروردین ماه به اطلاع مردم رسید که بیش از 98 درصد شرکت کنندگان به جمهوری اسلامی رأی «آری» دادند.

 

وی برگزاری رفراندوم جمهوری اسلامی را یک اتفاق بی نظیر در تاریخ انقلاب های دنیا و نشانگر مردمی بودن و نظام مردم سالاری ایران به رهبری امام خمینی(رحمه الله علیه) دانست و تأکید کرد: در تاریخ انقلاب های دنیا بی سابقه است که مردم در مدت کوتاهی پس از پیروزی انقلاب پای صندوق های رأی بروند.

 

تاریخ نگار برجسته انقلاب اسلامی به برگزاری رفراندوم در گرگان اشاره کرد و گفت: این رویداد در گرگان بسیار باشکوه برگزار شد و مناطق فارس نشین گرگان و دشت سابق(گلستان فعلی) حضور بسیار باشکوهی را به نمایش گذاشتند اما در مناطق ترکمن نشین از آنجایی که گروه کمونیستی ستاد خلق ترکمن و سازمان چریک های فدایی خلق، جنگ مسلحانه را علیه انقلاب اسلامی به راه انداخته بودند مانع حضور باشکوه مردم ترکمن در پای صندوق های رأی شدند.

 

خارکوهی یادآور شد: در آن زمان گروه های ضدانقلاب تعداد زیادی از صندوق های رأی را به آتش کشاندند و در بسیاری از مناطق ترکمن صحرا مانع برگزاری رفراندوم شدند این در حالی است که ترکمن ها، مردمی مسلمان و علاقه مند به جمهوری اسلامی بودند و می خواستند به نظام جمهوری اسلامی رأی آری بدهند اما گروه های ضدانقلاب آنها را با تهدید اسلحه از رأی دادن منع می کردند.

 

وی به تبلیغات منفی کمونیست ها و سازمان منافقین بر علیه رفراندوم جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: از آنجایی که عموم مردم تابع فرامین امام راحل بودند به تبلیغات ضدانقلاب اعتنا نکردند و به طور گسترده و باشکوه پای صندوق های رأی حاضر شدند و به جمهوری اسلامی رأی دادند.

 

تاریخ نگار برجسته انقلاب اسلامی گفت: در آن زمان رفراندوم در همه شهرهای منطقه گرگان و دشت برگزار شد اما در برخی از مناطق ترکمن نشین به علت حضور نیروهای مسلح ستاد خلق ترکمن و سازمان چریک های فدایی خلق انجام نشد.

 

مهر اصالت انقلابی در 12 فروردین ماه سال ۵۸ بر شناسنامه ایرانی ها ممهور شد و این روز تاریخی نشان می دهد که انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی تا چه میزان در میان مردم ریشه دارد.

 

به طور قطع اگر امروز سرو قامتی و ایستادگی درخت تنومند انقلاب اسلامی را در برابر توطئه های دشمنان، جنگ و تحریم شاهد هستیم به علت ریشه های استواری است که ملت ایران در فروردین سال 58 با حضور در پای صندوق های رأی به هم گره زده اند.

 

پایان پیام/695

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان:

«راهکار» بهترین مدخل برای حضور موثر کانون‌های مساجد در فضای مجازی است

بیکی گفت: طرح ملی راهکار بهترین مدخل برای ورود کانون های مساجد کشور جهت فعالیت در فضای مجازی است.

اخبار برگزیده شبستان