خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

الثلاثاء ٣ شوّال ١٤٤١

Tuesday, May 26, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - اخلاق و معارف اسلامی زمان :   ۱۳۹۹/۱/۱۰ - ۱۲:۳۷ شناسه خبر : ۹۱۰۱۱۳

درخواست بیش از ۲۹۰ تشکل طلبگی و دانشجویی برای ایجاد قرارگاه مقابله با جنگ نرم کرونایی
بیش از ۲۹۰ تشکل طلبگی و دانشجویی در نامه‌ای به حجت‎الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی درخواست ایجاد قرارگاه مقابله با جنگ نرم کرونایی را ارائه کردند.

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف: بیش از ۲۹۰ تشکل طلبگی و دانشجویی در نامه‌ای به حجت‎الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی درخواست  ایجاد قرارگاه مقابله با جنگ نرم کرونایی را ارائه کردند.

 

بنابر این گزارش، متن این نامه به شرح ذیل است:

 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی
*جناب حجت الاسلام و المسلمین قمی(دامت برکاته)*
 
🔻سلام علیکم
احتراماً همان‌طور که مستحضرید با گسترش ویروس منحوس کرونا در کشورمان، دولت ستاد ملی مقابله با کرونا را شکل داده و مشغول تلاش برای مهار این ویروس است. از طرفی دیگر با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی ستاد کل نیروهای مسلح نیز وارد این میدان شده و با راه‌اندازی قرارگاهی به کمک دولت آمده است. در کنار این ارکان حاکمیتی، مردمِ خداجو و همیشه در صحنه نیز از اقشار و گروه‌های مختلف دست به کار شده‌اند و با ضدعفونی کردن سطح شهر، کمک به پرستاران در بیمارستان‌ها و... در تلاش‌اند تا سلامت جسمی را به جامعه بازگردانند که تمام این تلاش‌ها برای از بین بردن این ویروس و بازگرداندن سلامت جسمی به جامعه ضروری بوده و جای قدردانی و تشکر دارد.
 
اما در این میان نکته‌ی بسیار مهمی مغفول مانده است. واقعیت امر اینست که در جنگی تمام عیار به سر می‌بریم که دشمن در این جنگ از هیچ ابزاری فروگذار نمی‌کند. از ابزارهای سخت نظامی و ترور گرفته تا ابزارهای نرم و رسانه‌ای تا ابزارهای بیولوژیک و جنگ دیپلماتیک و... . فلذا در چنین نبردی بسیار مهم است که در تمام جبهه‌های نبرد فعالانه و هوشمندانه حضور داشته باشیم و مراقبت نماییم تا مبادا با عملیاتی ایذائی در یک جبهه، ما را از جبهه‌های دیگر غافل کرده و ضربه‌ی خود را وارد نمایند. در همین راستا اکنون با معطوف شدن بخش کثیری از توان حاکمیتی و مردمیِ نیروهای انقلابی به مهار آثار جسمیِ بیماریِ کرونا، دشمن در جبهه‌ی جنگ نرم سخت مشغول تاخت و تاز بوده و از حمله به هیچ یک از سنگرهای فکری، فرهنگی، دینی و معنوی ما دریغ نداشته است و این حمله‌ی دشمن دقیقاً در شرایطی صورت می‌گیرد که ما امروز شاهد یک پدیده‌ی بی نظیر در طول تاریخ هستیم که عبارت است از فروپاشی تمام هیمنه‌ی ساختگی تمدن غرب در مقابل ارزش‌ها و هنجارهای نهادینه شده در جامعه‌ی اسلامی ایران. به‌واقع بحران کرونا که امروز تمام مرزها را درنوردیده و تقریباً تمام کشورهای دنیا به آن مبتلا گشته‌اند باعث شده است تا به خوبی بتوان ارزش‌های اصیل اسلامی را و مکتب تربیتی اسلام را با سایر مکاتب بشری در غرب و شرق عالم مقایسه کرد و دید کدام یک از این مکاتب توانسته انسان‌هایی تربیت کند که به انسانیت بیش‌تر پایبند باشند. کدام حاکمیت در پرتو کدام تفکر توانسته جامعه را به جهت روحی بیش‌تر همراه کند و مدیریت کند؟ در حالی که تاکنون تمام بوق‌های تبلیغاتی دشمن مشغول سر دادن فریاد «ایرانی نمی‌تواند» بودند؛ در حالی که همیشه مشغول مقایسه‌ی نمادهای مدنیت جوامع‌شان در مقابل نمادهای بی‌فرهنگی در ایران بودند؛ امروز به روشنی مشخص شد مفاهیم جهاد و ایثارگری در ایران چطور افراد را جان بر کف به صحنه آورده تا بدون ترس از بیماری و مرگ و حتی با فدا شدن همسر و فرزند به تلاش برای نجات جان هم‌وطنان‌شان بپردازند. در مقابل جوامعی را شاهدیم که در آن مردم با آغاز بحران باید برای حفظ جان خود صف‌های طولانی مقابل اسلحه‌فروشی‌ها شکل دهند یا به فروشگاه‌ها حمله کرده و آن‌ها را از اجناس خالی نمایند یا حاکمیت‌هایی که به دور از انسانیت به‌راحتی اعلام می‌کنند دیگر خدمات درمانی به افراد بالای 80 سال ارائه نمی‌کنند!
 
بله! امروز دقیقاً در شرایطی که چهره‌ی کریه مدنیت خودمحور غربی بروز کرده و چهره‌ی زیبای ارزش‌های اصیل اسلام ناب محمدی در جامعه اسلامی‌مان متبلور گشته است، به جای این که ما در این نبرد رسانه‌ای پیشتاز باشیم، با درگیر کردن تمام یا عمده‌ی توان خود در جبهه‌ی سلامت جسمی و نبرد بیولوژیک از جبهه‌ی جنگ نرم و رسانه‌ای دشمن غافل شده‌ایم و دشمن با دستان خالی در جبهه‌ی خالی سخت مشغول تاخت و تاز است!
 
اگر برای مقابله با آثار جسمی کرونا نیاز به ستادها و قرارگاه‌های بالادستی است باور کنید که برای این جنگ نرم دشمن نیز به قرارگاه‌هایی قوی نیازمندیم تا بتواند فعالیت‌های رسانه‌ایِ آفندی و پدافندی را تدارک دیده و سازماندهی نماید؛ ولی متأسفانه امروز نبرد نیروهای انقلابی در این جبهه، محدود به تعدادی عملیات نامنظم و پراکنده گشته است.
 
مسأله‌ی حائز اهمیت دیگر اینست که در بحران‌ها، جامعه بیش از هر زمان دیگری نیازمند معنویت است تا با گسترش این ارزش‌های اصیل اسلامی که ذکر شد بتوان از این بحران عبور کرد و به وضع اسفناک امروزِ کشورهای غربی دچار نشد! اما از سویی با تعطیلی تمام زیارتگاه‌ها و مساجد و مناسک جمعی به توصیه‌ی ستاد ملی مقابله با کرونا جای خالی این معنویت بسیار بیشتر بروز کرده است و باید برای جبرانِ آن چاره‌ای اندیشید و متأسفانه از سوی دیگر صدا و سیما نیز به عنوان یکی از نهادهایی که بالقوه می‌توانست نقش به سزایی برای پر کردن این جای خالی داشته باشد، امروز نه‌تنها چنین نقشی ایفا نمی‌کند بلکه به‌شدت دچار ولنگاری فرهنگی شده که بسیار مایه‌ی تأسف است و این هم یکی از ثمرات نبودِ این قرارگاه است.
 
امروز ضرورت وجود چنین قرارگاهی از هر زمانی بیش‌تر عیان است تا بتواند با سازماندهی نیروها، این صحنه‌ی نبرد را فرماندهی کرده و با تبیین و عرضه‌ی فکر و فرهنگ و معارف اسلامی، وجود مردم را از کوثر حقیقت دین سیراب نماید و از طرف دیگر با رصد دقیق به مقابله‌ی هوشمندانه با تهاجمات فکری و فرهنگی و تبلیغی و رسانه‌ای دشمنان دین و انقلاب و کشور بپردازد و این همان مأموریتی است که رهبر معظم انقلاب در حکم جنابعالی به شما و سازمان تبلیغات اسلامی محول فرموده‌اند: «تبیین و عرضه‌ی فکر و فرهنگ و معارف اسلامی با توجه به نیازهای روز و با نوآوری در ادبیات و روش‌ها بگونه‌ای که بر جان و دل مخاطبان بنشیند و وجود آنان را از کوثر حقیقت دین سیراب نماید، رسالت بسیار مهم این سازمان است. رسالت دیگر این سازمان رصد و مقابله‌ی هوشمندانه با تهاجمات فکری و فرهنگی و تبلیغی و رسانه‌ای دشمنان دین و انقلاب و کشور است.» (28 مرداد 97)
 
از حضرتعالی خواهشمندیم تا با فراهم کردن بستر هم افزایی فعالین رسانه‌ای فرهنگی کشور هرچه سریع‌تر در جهت پر کردن جای خالی این قرارگاه مرکزی حرکت نمایید و در این راستا نیز به‌عنوان جوانان انقلابیِ وطن اعلام می‌کنیم که تمام توان و دارایی خود را به میدان می‌آوریم و از هیچ کمکی در این راه دریغ نداریم.
بمنّ الله و قدرته
 
 
     
 
 
 
 
 

پایان پیام/9

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک استاد حوزه علمیه بیان کرد

اختلاف در تعیین روز عید فطر ناشی از مبنای فقهی است نه در اصول و عدم اعتماد مراجع به یکدیگر

حجت‌الاسلام بهاری با بیان‌اینکه اختلاف در فقه مانند هر علم دیگری وجود دارد، گفت: مثل اختلاف در تعیین روز عید فطر که ناشی از مبنای فقهی است نه در اصول و عدم اعتماد مراجع به یکدیگر. این اختلاف مختص ایران نیست و در حوزه علمیه نجف هم وجود دارد.

اخبار برگزیده شبستان