خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

الأربعاء ١١ شوّال ١٤٤١

Wednesday, June 3, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : البرز - زمان :   ۱۳۹۹/۱/۸ - ۲۳:۴۰ شناسه خبر : ۹۰۹۵۸۴
شبستان گزارش می دهد:
جایگاه فضای مجازی در جهت تحقق « جهش تولید» از نگاه کانون های فرهنگی مساجد
فعالیت و رویکرد ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در بحث « فضای مجازی» نشان می دهد که بیشترین توجه این ستاد به امر آموزش است؛ انتظار می رود این جریان تحقق شعار سال ۹۹ با عنوان جهش تولید باشد.

 خبرگزاری شبستان – البرز: سال 99 به عنوان سال جهش تولید نامیده شد و فضای مجازی به عنوان یکی از شاخصه های با اهمیت این نقطه هدف برای شعار سال جاری است.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه « امروز قوّت در فضای مجازی حیاتی است» در خصوص شعار سال 99 می فرمایند: « جهش تولیدی که هم امسال مطرح کردم از ابزارهای قدرت است، جهش تولید الزاماتی دارد. این به این احتیاج دارد که تمامی دستگاه های مرتبط کار خود را انجام دهند».

در این میان ضروری است که سهم کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز را در زمینه فضای مجازی به ویژه در این روزهای شیوع بیماری کرونا که بیشترین ارتباط فعالان مسجدی در فضای مجازی است بررسی کرد. اینکه تا چه اندازه نسبت به این مقوله توجه دارند.

فعالیت و رویکرد ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در بحث « فضای مجازی» نشان می دهد که بیشترین توجه این ستاد به امر آموزش بوده است. بنابر گفته حجت الاسلام کاظم شکری سواد رسانه از اولویت های اصلی برنامه های ستاد هماهنگی کانون های مساجد البرز در سال 98 بود.

 

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در این زمینه به خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز گفت: شعار سال 99 محور اصلی فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز است و در این خصوص همانند سال گذشته رویکرد ارتقاء سطح سواد رسانه و فضای مجازی را در نظر داریم.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه سال 98 تفاهم نامه همکاری با سازمان فضای جازی سراج استان البرز منعقد شد توضیح داد: هدف از این تفاهم نامه بسترسازی و ساختارسازی نخستین دورهمی و نشست فعالیت آپ و بازی بود.

وی تصریح کرد: از آنجا که بعضی برنامه نویس ها کدهایی را که تناسبی با فرهنگ اسلامی ایرانی ندارند را ترویج داده اند ضروری است تا با تربیت افراد کارآمد در عرصه برنامه نویسی نسبت به اینجاد برنامه های آپ و بازی با رویکرد ایرانی اسلامی توجه شود.

حجت الاسلام شکری افزود: گستردگی پروژه برنامه های آپ و و بازی ایجاب می کند از ظرفیت نیروهای جوان با عنوان برنامه نویس، کارگردان، سناریونویس همچنین طراح گرافیک استفاده شود.

به گفته وی، تلاش ستاد در جهت سیاست دهی و ایجاد بسترسازی حرفه ای در جهت ارتقاء بهره مندی از فضای مجازی ویژه فعالان فرهنگی هنری مساجد استان البرز است.

 

« حجت الاسلام دهقاندار» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز در خصوص ارزیابی فعالیت های ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز در جهت ارتقاء سطح عملکرد فضای مجازی گفت: فعالیت های آموزشی ستاد هماهنگی کانون های مساجد البرز در خصوص ارتقاء سطح فضای مجازی دستاوردهای موثری در بحث تربیت نیروی انسانی کارآمد در این عرصه بوده است.

عضو شورای هیئت اندیشه ورز ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز افزود: دوره رایگان سواد رسانه و فضای مجازی که با هدف تربیت افراد کارآمد مسجدی در این راستا صورت گرفته است به واقع یکی از عملکردهای مثبت این ستاد است.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه تولید و رونق تولید همچنین جهش تولید به عنوان شعار سال در زمینه ارتقاء کارآیی در فضای مجازی مطرح کرد: فضای مجازی یکی از بسترهای کارآمد در زمینه تحقق شعار سال است.

این مدیرکانون فرهنگی هنری مسجد ماهدشت توضیح داد: امروزه عرصه فضای مجازی یکی از مهم ترین عرصه فعالیت فرهنگی و هنری است به ویژه اهمیت جایگاه بازی های اینترنتی ایجاب می کند افراد نخبه با روحیه مسجدی وارد این عرصه شوند.

 

« محسن خدابنده» نیز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز در خصوص برپایی دوره آموزشی ستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز و سازمان بسیج رسانه با محوریت فضای مجازی گفت: سال 98 یکی از دوره های آموزشی فضای مجازی و اهمیت آن همچنین کاربرد آن در مسجد جامع حضرت علی بن ابیطالب(ع) دولت آباد کرج برگزار شد.

مدیرکانون فرهنگی هنری مسجدجامع علی بن ابیطالب(ع) توضیح داد: استقبال خوبی از طرف نوجوانان و جوانان در این مسجد نسبت به برپایی دوره آموزشی صورت گرفت.

خدابنده توضیح داد: انتظار می رود در سالی که با عنوان « جهش تولید» نامیده شده است شاهد ظهور بیشتر و بهتر برپایی دوره های آموزشی فضای مجازی و توانمندسازی فعالان مسجدی در این عرصه باشیم.

ظرفیت 301 کانون فرهنگی هنری مسجد در سطح استان البرز به عنوان یک بستر و افق راه اثرگذار برای رشد در فضای مجازی است. به ویژه آنکه می توان از این فضا در جهت اشتغال و تولید نیز استفاده کرد.

سال 99 به عنوان سالی پرافتخار در عرصه شتاب ارزشمند در عرصه فضای مجازی در قالب هم افزایی، همبستگی و همفکری تمامی عناصر فکری فعال در این جریان تلقی می شود و هر یک از فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد، مدیران مساجد، همچنین کارشناسان عرصه فرهنگی و هنری مساجد در قالب یک هیئت اندیشه ورز با ارائه برنامه های راهبردی در این زمینه پیشگام هستند.

 

پایان پیام/564

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز:

کانون های فرهنگی مساجد البرز در آستانه رحلت حضرت امام خمینی(ره) سیاه پوش شد

حجت الاسلام شکری با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت حضرت امام(ره) گفت: کانون های فرهنگی مساجد البرز در آستانه رحلت حضرت امام خمینی(ره) سیاه پوش شد.

اخبار برگزیده شبستان