خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١

Tuesday, March 31, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۳ شناسه خبر : ۸۹۵۶۱۶
رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورا:
صندوق بازنشستگی شهرداری تهران تخلفات مالی زیادی دارد
فراهانی با اشاره به گزارش حسابرس شورا از صندوق بازنشستگی شهرداری تهران گفت: صندوق بازنشستگی شهرداری تهران در سال ۹۳ تخلفات مالی و قراردادی زیادی داشته است که باید به آنها رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «مجید فراهانی» در جلسه امروز شورای شهر تهران و در جریان بررسی تخلفات مالی و قراردادی صندوق بازنشستگی طی سال 93 در شهرداری تهران گفت: طبق گزارش حسابرس شورا تخلفات مالی و قراردادی در صندوق بازنشستگی شهرداری تهران وجود دارد.

 

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: رسیدگی نهایی و ممیزی حساب شهرداری ها توسط شورای شهر و از طریق بررسی گزارش های مالی و گزارش حسابرسان و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار انجام می شود و پیگیری های لازم طبق مقررات قانونی انجام می شود.

 

وی با اشاره به موارد متعدد از نقض و تخلف سازمان بازنشستگی در گزارشات حسابرسان شورا گفت: حسابرس منتخب شورا با ذکر 18 بند به عنوان مبانی اظهار نظری مشروط بر مواردی که تحریف صورت های مالی و محدودیت در رسیدگی در مجموع و یا به تنهایی دارای اثر با اهمیت اما غیر اساسی و صورت مالی باشد، گزارش خود را ارایه کرده اند اما به استثنای مواردی که در بندهای مبانی تعدیل اظهار نظر ایجاد شده است.

 

فراهانی ادامه داد: علاوه بر گزارش حسابرس شورای شهر تهران صورت های مالی وضعیت سازمان املاک و مستغلات شهرداری و عملکرد مالی و جریان وجوه نقدی آن برای سال مالی 93 نیز ارزیابی شده است و طبق ارزیابی حسابرس در سال 93 عدم رعایت شفافیت در صورت های مالی و قراردادهای سازمان بازنشستگی شهرداری تهران و مباحث مالیاتی مشاهده می شود.

 

فراهانی افزود: عدم پایبندی به رعایت اساسنامه در سازمان بازنشستگی شهرداری کاملا مشهود است. همچنین مصوبات و الزامات قانونی مصوب شورای شهر تهران را نیز رعایت نکرده اند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنیم ماده واحده ای تصویب شود و نکاتی که سازمان بازنشستگی باید آنها را انجام دهند در این ماده واحده ارایه شود و شهرداری تهران مکلف شود طی سه ماه بدهی مالیاتی ناشی از مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده سازمان صندوق بازنشستگی و شرکت های تابعه آن را تعیین تکلیف کرده و گزارشی به شورا ارایه کند.

 

فراهانی تصریح کرد: شورای شهر حداکثر تا پایان سال 97 آیین نامه مالی و معاملاتی سازمان صندوق بازنشستگی شهرداری تهران را بررسی و اصلاح کند.

 

وی با بیان اینکه تخلفات گسترده مالی در این سازمان وجود دارد، افزود: عدم تعیین ارزش منصفانه دارایی های خالص، عدم محاسبه استاندارد سرقفلی های ناشی از تحصیل شرکت های فرعی و سهم اقلیت، قرارداد پروژه گلاب دره و مشارکت های مردمی شهرداری تهران در پروژه گلاب دره و واگذاری سهم مشارکتی سازمان سرمایه گذاری به سازمان صندوق بازنشستگی از تخلفات مالی گسترده ای است که در این سازمان وجود دارد.

 

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: حق بهره برداری از هتل شهر، تسهیلات و وام های اعطایی پرداخت شده غیر قانونی، عدم رعایت استاندارد های حسابرسی، مالیات، عملکرد موسسه هادیان و عدم رعایت ماده 16 دستورالعمل اجرایی بودجه 93 از دیگر تخلفات است.

 

فراهانی افزود: سهام شرکت ثبتی در عمان در سال 91 بالغ بر 6.1 میلیارد ریال از شرکت سرمایه گذاری آتیه شهر خریداری شده است و سال 93 سهام شرکت ربوع العاسمه الدولیه در شرایطی که به شرکت گروه سرمایه گذاری و مدیریت مالی میلاد شهر با همان مبلغ واگذار شده است که مجوز هیئت مدیره سازمان واگذاری سهام در قبال شرکت سازمان بازنشستگی در افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری و مدیریت مالی شهر بوده است.

 

وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده شرکت میلاد شهر ارزش سهامی ندارد و سهام را به مبلغ سه میلیارد ریال به شرکت تعاونی تولیدی و توزیعی کارکنان شهرداری تهران فروخته است و همه اینها مسایل غیر شفاف مالی است که بیانگر آن است که صندوق بازنشستگی شهرداری تهران در سال 93 تخلفات مالی زیادی انجام داده و در قراردادهای منعقده نیز تخلفات زیادی داشته است.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شیب کرونا در ایران نزولی شد

جان بابایی گفت: شیب کرونا در اکثر استانهای کشور یا ثابت مانده است و یا حرکت آن به سمت نزولی شدن می باشد.

اخبار برگزیده شبستان