خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١

Tuesday, March 31, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۴۵ شناسه خبر : ۸۹۵۵۲۳

وزارت راه و شهرداری تهران برای تبادل اسناد مالکیت توافق کردند
عضو هیئت رییسه شورای شهر تهران گفت: وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران برای تبادل اسناد مالکیت طرح نیلوفری در منطقه ۱۷ با هم توافق کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «علی اعطا» در جلسه امروز شورای شهر تهران و پس از اعلام نظر دبیر شورایاران منطقه 17 گفت: در کنار مشکلات و محدودیت های منطقه 17 باید به ظرفیت های این منطقه نیز توجه داشته باشیم.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بازار مبل یافت آباد را یکی از ظرفیت های اقتصادی در منطقه برشمرد و گفت: همیشه طرح هایی برای تبدیل منطقه هفت به محور گردشگری و پیاده راه مطرح بوده است و مطالعاتی هم توسط مهندسان مشاور در این خصوص انجام شده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص طرح نیلوفری نیز گفت: با بررسی هایی که انجام شد، کمیته معماری و طرح های شهری به این نتیجه رسید که برای تملک اجرای این طرح با وزارت راه و شهرسازی توافق نداریم، بنابراین طرحی از طریق فراخوان تهیه شد اما هیچ کدام اقتصادی نیست و قابلیت اجرایی ندارد.

 

اعطا تصریح کرد: متاسفانه شهرداری پیش از آنکه امکان سنجی های اقتصادی تهیه طرح های مشابه ای را تهیه می کند که در بیشتر مواقع هم به نتیجه نمی رسد.

 

در ادامه، زهرا نژاد بهرام در خصوص طرح توسعه محور نیلوفری گفت: در بودجه های سال 98 و 99 اعتبار خوبی برای اجرای این طرح پیش بینی شده است و وزارت راه، راه آهن و شهرداری تهران نیز در خصوص تبادل اسناد مالکیت به توافق رسیده اند.

 

عضو هیئت رییسه شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه امکان مالکیت در این منطقه فراهم نبود، بنابراین نمی توانستیم بودجه ای در بخش اجرایی به آن اختصاص دهیم در حالی که با اقدامات انجام شده توانستیم بودجه لازم را فراهم کنیم.

 

وی به وجود فضاهای بی دفاع شهری در منطقه 17 اشاره کرد و گفت: استقرار گاراژها و هدفمند نبودن سازه های پیشین و یا اماکن رها شده باعث ایجاد فضاهای بی دفاع شهری در این منطقه شده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: وجود بافت های ناپایدار و فرسوده در منطقه باعث شده است تا ساکنان این منطقه نتوانند از تسهیلات استفاده کنند؛ بنابراین شهرداری باید با توجه به امکانات درون سازمان تسهیلاتی برای نوسازی بافت فرسوده در منطقه 17 فراهم کند.

 

زهرا صدر اعظم نوری هم در خصوص پایین بودن سرانه فضای سبز در منطقه 17 گفت: این منطقه یکی از مناطق کم برخوردار و فقیر است.

 

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تصریح کرد: کمیسیونی برای افزایش سرانه فضای سبز در منطقه 17 تشکیل شده و اعتباراتی هم برای آن تعیین شده است، بنابراین از شهردار منطقه می خواهیم تا با بررسی های لازم زمینه را برای تملک املاک و تبدیل آن به فضای سبز فراهم کند.

 

 

 

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شیب کرونا در ایران نزولی شد

جان بابایی گفت: شیب کرونا در اکثر استانهای کشور یا ثابت مانده است و یا حرکت آن به سمت نزولی شدن می باشد.

اخبار برگزیده شبستان