خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

الأحد ١٩ ذو الحجّة ١٤٤١

Sunday, August 9, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۲۳:۲۸ شناسه خبر : ۸۹۱۰۸۳
امروز در خطبه های نماز جمعه یاسوج صورت گرفت:
تشریح بخشی از پیشرفت ها و دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی در ایران
حجت الاسلام خاضع انقلاب اسلامی را بزرگ ترین نعمت، عطیه و تحفه الهی دانست و گفت: باید خدمات انقلاب و نظام را بیان کنیم و قدردان انقلاب، امام و شهدا باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام «سید جواد خاضع» ظهر امروز (18 بهمن) به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهر یاسوج ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار داشت: امام خمینی (ره) بیداری را به ما هدیه داد، آزادی را برای ما به ارمغان آورد و ما را به وادی عزت و استقلال رساند و جمهوری اسلامی را به ما ارزانی بخشید.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شرایطی که ما گرفتار استعمار و استبداد بودیم و استقلالی از خود نداشتیم، شاه مملکت ما را سفیر یک کشور بیگانه مثل انگلستان تعیین می کرد و ما گرفتار فقر، جهل، تحقیر ظلم و ستم شاهی بودیم که خودش و پدرش با کودتا، تفنگ و چکمه بر کشور مسلط شده بودند نه با انتخابات دموکراسی و رای ملت، این انقلاب و نظام الهی به ما هدیه شد.

 

وی یادآور شد: شاهان ایران با قراردادهای ننگینی مثل کاپیتولاسیون که تصویب کرده بودند و براساس آن قرارداد ننگین، حرمت یک سگ آمریکایی از یک افسر ایرانی بالاتر بود، کشور را به نابودی کشاندند.

 

حجت الاسلام خاضع ادامه داد: به دلیل بی لیاقتی شاهانی که بر کشور مسلط شده بودند، هر کسی از هرجایی اراده می کرد، بخشی از خاک کشور ما را جدا و آن را تصاحب می کرد که بحرین یکی از آخرین آنها بود.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: سربازان فاسد آمریکایی در کشور به نوامیس ایرانی ها تعرض می کردند و شاه بی غیرت ایران عین خیالش نبود و ما در چنین وضعیتی زندگی می کردیم.

 

وی اذعان داشت: سربازان و مستشاران آمریکایی که بیش از 50 هزار نفر بودند، حقوق آنها را ما تامین می کردیم و از ما حق توحش می گرفتند، یعنی اینکه ما چون در کشوری زندگی می کنیم که مردم آن وحشی هستند، باید حق توحش هم بگیریم.

 

حجت الاسلام خاضع اضافه کرد: در این شرایط فقر بیداد می کرد و براساس اعلام بانک جهانی، 46 درصد مردم ایران در سال 56 زیرخط فقر بودند و حتی برای تامین یک وعده غذا در شبانه روز با مشکل مواجه بودند.

 

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به اینکه فقط 11 درصد روستاهای ما از آب شرب سالم برخوردار بودند و هیچ روستایی در کشور ما از نعمت گاز برخوردار نبود، گفت: در کل پنج شهر کشور گازرسانی شده بود و این وضع فلاکت بار کشور ما در شرایطی بود که کشور فقیر نبود.

 

وی اظهار داشت: رژیم ستم شاهی دست و دل بازی های زیادی برای بیگانگان داشت و علاوه بر آن که برای عیاشی و تفریح خودشان هزینه می کردند، طبق گزارش وزارت خارجه انگلیس در سال های 1354 تا 1356 یعنی یک سال قبل از پیروزی انقلاب، دولت و شاه ایران بیش از یک میلیارد و 200 میلیون دلار به فرانسه و 800 میلیون دلار به انگلیس کمک می کرد.

 

حجت الاسلام خاضع یادآور شد: اگر بخواهیم در یک جمله ایران قبل از انقلاب را توصیف کنیم، باید بگوییم عربستان امروز بود که گاو شیرده آمریکا است و در زمان شاه ایران این گونه بود.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: چندین خانواده در یک خانه و منزل زندگی می کردند و لباسی که برای فرزند بزرگ تر خریداری می شد، تا سال ها فرزندان بعد باید همان لباس را استفاده می کردند.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه خدمات 41 ساله انقلاب را نه با 100 و حتی 200 سال قبل اگر مقایسه کنیم، قابل قیاس نیست، ابراز داشت: در آن شرایط جمعیت ما 30 میلیون نفر بود و هم اکنون 85 میلیون نفر است، آن زمان فروش نفت ما دوبرابر بود و کشور ما تحت تحریم نبود.

 

حجت الاسلام خاضع تاکید کرد: اگر انقلاب اسلامی پیروز نمی شد، نه تنها این خدمات ارائه نمی شد، بلکه امروز حکومتی که در ایران حاکم بود یک حکومت تمام بهایی بود؛ مثل عربستان که یک حکومت تمام وهابی بر سرکار آمده است.

 

این فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نقشه استکبار این بود که ایران بهایی و عربستان وهابی باشد تا از این طریق بتوانند رژیم جعلی صهیونیستی را بر مقدرات کشورهای اسلامی مسلط کنند.

 

وی اظهار داشت: امروز طبق نقشه ای که داشتند، رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات را اشتغال کرده بود و بر همه منابع امت اسلامی تسلط پیدا می کرد، ضمن اینکه همه مظاهر اسلامی را محو و ریشه کن می کرد تا امروز از اسلام نام و نشانی باقی نمی ماند.

 

حجت الاسلام خاضع خاطرنشان کرد: آنچه که خداوند از برتری و عزت به ما عطا کرده و آنچه که به ما احسان کرده و هدایتی که به ما ارزانی داشته اینها باید بازگو شوند، زیرا بازگو کردن نعمت الهی، نوعی تشکر از نعمت های خداوند است و بازگو نکردن نعمت های الهی، نوعی ناشکری و ناسپاسی است.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه باید خدمات انقلاب و نظام را بیان کنیم و قدردان انقلاب، امام و شهدا باشیم، گفت: انقلاب اسلامی، بزرگ ترین نعمت، عطیه و تحفه الهی است و انقلابی است که ما را از شر استعمار و استبداد نجات داد و استقلال و آزادی را به ما هدیه کرد.

 

وی تاکید کرد: نسل نوجوان و جوان ما که دوران قبل از انقلاب را ندیدند، باید بدانند و این وظیفه بزرگترها است که انتقال دهند که ما چه بودیم، اکنون چه هستیم و به کجا رسیدیم.

 

حجت الاسلام خاضع با اشاره به اینکه در گازرسانی از پنج شهر هم اکنون به 700 شهر گاز رسانی شده، اضافه کرد: از سه هزار مورد برق رسانی روستایی به 58 هزار مورد رسیدیم، یعنی 99 درصد روستاهای ما امروز از نعمت برق برخوردار هستند.

 

امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به اینکه تولیدات کشاورزی از 20 میلیون در سال، به 120 میلیون تن در سال رسیده، اظهار داشت: در فناوری هسته ای که ما اصلا جایگاهی نداشتیم، امروز جزء هشت کشور برتر هستیم.

 

وی با بیان اینکه در فنآوری هوافضا که اصلا اطلاعی از آن نداشتیم، هم اکنون از 12 کشور سازنده ماهواره هستیم، گفت: در ساخت تجهیزات نظامی صفر بودیم و همه آنها وارداتی بود که هم اکنون به خودکفایی کامل رسیدیم.

 

حجت الاسلام خاضع ابراز داشت: در ساخت تجهیزات و ادوات نظامی اعم از ساخت ناوهای جنگی، زیردریایی ها، هواپیماهای جنگنده، موشک های بالستیک و نقطه زن و ساخت پهبادهای فوق پیشرفته امروز جزء چهار کشور نخست جهان هستیم.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ساخت راه آهن از چهار هزار کیلومتر به 11 هزار کیلومتر رسیدیم و 10 هزار کیلومتر در دست احداث است، ضمن اینکه در زمینه فرودگاه از 22 فرودگاه به 82 فرودگاه رسیدیم.

 

وی با اشاره به اینکه جمعیت دانشجویان (استان ما از نعمت مراکز دانشگاهی محروم بود) قبل از انقلاب 157 هزار دانشجو داشتیم، گفت: هم اکنون بیش از چهار و نیم میلیون دانشجو داریم که 25 درصد آنها در رشته های ارشد و دکترا هستند.

 

حجت الاسلام خاضع ادامه داد: در حوزه پزشکی، پزشکان کشور ما قبل از انقلاب از هند، بنگلادش و دیگر کشورها بود و کل جمعیت پزشکان ما پنج هزار پزشک بود، ولی هم اکنون سالانه چهار هزار پزشک فارغ التحصیل می شوند و از کشورهای مختلف دنیا برای درمان به کشور ما سفر می کنند که همه اینها خدمات بسیار ارزشمندی است.

 

امام جمعه موقت یاسوج ضمن تاکید بر اینکه تردیدی نیست که شان و شایستگی ملت ایران بسیار بیشتر از این خدمات است، یادآور شد: اگر بیشتر از این نتوانستیم به مردم خدمت ارائه دهیم یکی از عوامل، تحریم دشمنان و برخی سوء مدیریت ها در داخل بود که سوء مدیریت ها در طول این 41 سال عاملی مهم در برخی مقاطع و برخی از دولت های مختلف بود.

 

وی با اشاره به اینکه ملت ایران، ملت بزرگ و شایسته ای است که مسئولیت پرچم داری نهضت بیداری اسلامی و مبارزه با استکبار را بر عهده دارد، تاکید کرد: خدای سبحان ظرفیت های لازم را برای الگوسازی، رشد و شکوفایی مادی و معنوی در این سرزمین به ودیعه گذاشته است.

 

حجت الاسلام خاضع با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما پدیده ای بزرگ و انقلابی همه جانبه مثل اسلام است، گفت: انقلاب ما ابعاد معنوی، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد و به دلیل همین ابعاد گوناگون، مطابق با نیازهای بشر است و تا امروز توانسته در منطقه و جهان گسترش پیدا کند.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه موقت یاسوج:

خبرگزاری شبستان در مسیر ولایت حرکت می کند

خاضع با اشاره به اینکه خبرگزاری شبستان همواره در مسیر ولایت حرکت می کند، گفت: این خبرگزاری به دور از افشاگری ها و هیاهوهای کاذب، دنبال روشنگری و تبیین معارف دینی و انقلابی است.

اخبار برگزیده شبستان