خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٣ جمادى الثانية ١٤٤١

Tuesday, February 18, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دولت زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۸ - ۱۱:۲۷ شناسه خبر : ۸۸۶۵۰۱
رئیس جمهوری در مراسم بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه خانه هفتم اب و طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران
افتتاح ۱۳۳ پروژه مهم آب و برق در ۲۲ استان/حضور در صحنه انتخابات یک وظیفه مهم همگانی است
رئیس جمهوری با قدردانی از تلاش همه کارگران و مهندسان ایرانی که برای ایرانی توسعه یافته و آباد تلاش می کنند، تصریح کرد: افتتاح ۱۳۳ پروژه مهم آب و برق در ۲۲ استان با ارزش حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان از مهرماه تاکنون بیانگر قدرت مردم و دولت است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه هفتم اب تهران  و همچنین طرح‌های صنعت آب و برق استان تهران گفت: آرزوها و آرمانهای بلندتری در این دولت داشتیم اما به رغم فشارهای دشمنان ، از امید و آرزوهایمان عقب نشینی نمی کنیم و برای رفاه و سعادت مردم و رشد و تولید و گسترش عدالت در کشور ، بی وقفه به تلاش های خود ادامه خواهیم داد.

 

رییس جمهوری ضمن ابراز خرسندی از بهره‌برداری از فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران گفت: در سال 94 واحد اول این تصفیه خانه افتتاح شد که در آن روزها نگرانی شدیدی برای تأمین آب مردم تهران داشتیم و اگر این واحد در آن زمان افتتاح نمی‌شد، در تابستان سال 95 برای تأمین بخش بزرگی از آب جنوب و شرق تهران دچار مشکل می‌شدیم.

 

رئیس جمهور افزود: فاز دوم تصفیه‌خانه هفتم آب تهران در هر ثانیه 5 متر مکعب آب بهداشتی و سالم را برای جمعیت بزرگی حدود 2 میلیون نفر در منطقه جنوب و شرق تهران و نیز ورامین، پاکدشت، پیشوا، باقر آباد و روستاها و شهرهایی که در این منطقه هستند، تأمین می‌کند.

 

روحانی با بیان اینکه مردم منطقه ورامین، پیشوا و باقرآباد حق بزرگی بر گردن مردم ایران در انقلاب اسلامی دارند، اظهارداشت: در روزهای غربت انقلاب، کاری که مردم این منطقه در 15 خرداد سال 42 انجام دادند، اقدامی فراموش ناشدنی است.

 

رئیس جمهور ادامه داد: استکبار جهانی و رژیم مستبد کشور در آن مقطع می‌خواستند امام را مظلوم و تنها گذاشته و حتی تصمیماتی برای حیات امام(ره) داشتند و مشخص بود که برای روند نهضت اسلامی نیز برنامه‌هایی داشتند که در آن ایام مردم قم، تهران، پیشوا و این منطقه و در بسیاری از شهرهای دیگر ، قیام و فداکاری کردند و آن اولین قدم برای حرکت پرشتاب نهضت اسلامی بود.

 

روحانی خاطر نشان کرد: امروز به طور مضاعف خوشحالم که توانسته‌ایم برای مردم این منطقه خدمتی را به انجام برسانیم. البته این خدمات وظیفه ماست که باید برای مردم عزیزمان که همواره در کنار انقلاب و منافع ملی خود بوده‌اند، انجام دهیم.

 

رئیس جمهور افزود: ملت ایران در روزهایی که دشمنان چشم طمع به کشور ما داشته‌اند، یکپارچه به صحنه آمده و ایستادگی و مقاومت کردند و امروز نیز پس از 2 سال از شدیدترین تحریم‌ها و فشار اقتصادی، مردم دلاورانه ایستادگی و مقاومت می‌کنند.

 

روحانی اظهار داشت: در این 2 سال زندگی سخت و البته شرایط برای همه غیرقابل پیش‌بینی بود . تمام عقلای دنیا و همه کشورها و مسئولین کمتر فکر می‌کردند که یک دولتی که ادعای تمدن، دمکراسی و حقوق بشر می‌کند، بخواهد یک پیمان و توافق را زیرپا گذاشته و ظلم و ستم بی حد و مرزی را  نسبت به ملتی بزرگ آغاز کند.

 

رئیس جمهور ادامه داد: از سوی دیگر هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که ملت ایران تا این حد مظلوم باشند. به طوری که خود ترامپ به رهبران کشورهای اروپایی که برخی از آنها برای بنده به طور مستقیم نقل کردند، گفته بود که شما 3 ماه صبر کنید دیگر جمهوری اسلامی در ایران وجود نخواهد داشت.

 

روحانی با بیان اینکه آنها عده‌ای سبک مغز هستند که منطقه و ملت ایران را نمی‌شناسند، گفت: آنها نمی‌دانند که استقلال چقدر برای مردم ما حائز اهمیت است؛ آنها نمی‌خواهند که در حافظه تاریخی‌شان بماند که این مردم سالیان دراز ظلم، استبداد و تحقیر را در دوران ستم‌شاهی تجربه کردند و برای استقلال و مردم‌سالاری‌شان آن همه شهید داده و ایستادگی کردند.

 

رئیس جمهور ادامه داد: امروز حکومتی که چندصباحی در آمریکا به قدرت رسیده ، نه تنها به ملت ایران، بلکه به سایر ملت‌ها، مانند عراق، افغانستان، یمن، سوریه و لبنان نیز ظلم می‌کند و کمتر کشوری در منطقه وجود دارد که سایه ظلم و ستم آنها را ندیده باشد.

 

روحانی خاطر نشان کرد: آنها نمی‌دانستند که مردم ایران و حتی مردم سایر کشورهای منطقه ملت‌های مقاومی هستند و ایستادگی می‌کنند و ان‌شاء الله خداوند پیروزی و موفقیت را برای همه ملت‌ها بوجود خواهد آورد.

 

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات بزرگ و ملی در دوم اسفند هستیم، گفت: امیدواریم همه مردم ایران پای صندوق آراء آمده و در این مسیر تلاش داشته باشند.

 

روحانی تأکید کرد: این انتخابات در سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و قدرت ملی ما تأثیرگذار است و اگر در گوشه و کنار اشکال و ایرادی می‌بینیم و برخی مسیر را به خطا رفته باشند، به هر حال هم باید نصیحت کنیم، هم بگذریم و هم هدف بلند خود را از یاد نبریم که آن حضور در صحنه انتخابات است.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه ممکن است عده‌ای به آن صدی که می‌خواستند نرسیده باشند، اما نباید این وظیفه مهم را فراموش کنیم، گفت: باید در این مقطع تاریخی بدانیم حضور ما در صحنه تأثیر فراوانی دارد.

 

روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه خوشحالیم که در سال‌های سخت تحریم و فشار همه مردم ،کارگزاران نظام، شرکت‌ها، مهندسین، کارگران، کشاورزان و همه و همه اقدامات بسیار مهمی انجام دادند، گفت: افتتاح بیش از 1000 میلیارد تومان پروژه در یک روز در تهران، کار بسیار مهمی است، اما مهم‌تر از آن این است که این افتتاح‌ها در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی انجام شده است.

 

رئیس جمهور افزود: دشمنان ایران فکر می‌کردند که در سال 97 که فشار حداکثری وارد کردند، دولت حداکثر می‌تواند نان و غذای مردم را تأمین کند و از پیشرفت و توسعه در ایران خبری نخواهد بود اما اینکه از مهرماه تاکنون 133 پروژه مهم آب و برق ظرف 4 ماه در 22 استان کشور با ارزش 19 هزار و 440 میلیارد تومان فقط در حوزه آب و برق افتتاح شده است، به معنی قدرت دولت و مردم است و تلاش ارزشمندی است که انجام شده است.

 

روحانی با بیان اینکه متأسفانه دستگاه‌های تبلیغاتی برای بیان این موفقیت‌های به دست آمده مقداری کم کاری دارند ، تأکید کرد: باید توضیح و شرح دهیم که چگونه همه دست به دست هم دادند تا این موفقیت‌ها در کشور در این شرایط سخت به دست آمده است.

 

رئیس جمهور با بیان اینکه باید از تفکرات و تخیلات کودکانه فاصله بگیریم، گفت: بعضی‌ها می‌گویند برخی از طرح ها و پروژه‌ها را توضیح ندهید چرا که دولت محبوب می‌شود در حالی که دولت خادم و نوکر ملت و نماینده ملت است.

 

روحانی افزود: بعضاً حرف ناصحیحی زده می‌شود که مثلاً آن نماینده وکیل المله یا وکیل الدوله است. اگر رژیم سابق بود این حرف درست بود، اما امروز که دولت منتخب مردم است چنین حرفی از اساس و بنیان غلط است./

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس ستاد انتخابات کشور:

بیش از ۵۰ درصد مردم آماده انتخابات هستند/ تهران بیشترین نامزد‌ها را دارد

عرف درباره میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: برآورد‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد مردم آماده انتخابات هستند.

اخبار برگزیده شبستان