خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

الجمعة ٢٦ جمادى الثانية ١٤٤١

Friday, February 21, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۷ - ۱۲:۰۴ شناسه خبر : ۸۸۶۰۴۵
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام
استراتژی جمهوری اسلامی در برابر آمریکا مقاومت فعال است
رضایی با بیان اینکه استراتژی ایران در برابر آمریکا مقاومت فعال است، گفت: قبلا مقاومت ما غیر فعال بود اما اکنون استراتژی جمهوری اسلامی مقاومتی فعال است؛ اگر بزنند ما هم می زنیم و اگر محدودیتی ایجاد کنند، ما نیز محدودیت ایجاد می کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، محسن رضایی در نشست مدیران استانی بسیج رسانه در مورد استراتژی جمهوری اسلامی در برابر آمریکا گفت: استراتژی نظام جمهوری اسلامی در برابر آمریکا مقاومت فعال است. قبلا مقاومت ما در برابر آمریکا غیر فعال بود اما اکنون استراتژی مقاومت فعال شده است؛ اگر بزنند ما نیز می زنیم و اگر محدودیتی ایجاد کنند، ما نیز برای آنها محدودیت ایجاد می کنیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: امید و تدبیر واقعی در مبارزه علیه آمریکا شکل می گیرد. ما هر جا به دنبال سراب می رویم، شکست می خوریم. تدبیر برای سراب معنا ندارد، حقیقت ملت ایران آن است که انقلاب همچنان توپنده و محکم ادامه داشته باشد. امروز آمریکا با تمام قوا وارد میدان شده و ما نیز باید با تمام قوا و توان حرکت کنیم و این وجهه از برجام و مسایل بین المللی آغاز شده است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: آمریکا در روز روشن برجام را پاره کرد و این آغاز مبارزه بین المللی میان ما و آمریکا شد و پس از آن نیز بخش دوم مبارزات خود تحریم های اقتصادی را علیه ایران اعمال کرد، در همین زمان ما را به سمت اف ای تی اف هدایت کردند تا تحریم ها را دور نزنیم و پس از آن نبردهای نقطه ای را عملیاتی کردند و ما پاسخ دادیم.

 

وی با بیان اینکه جنگ تمام عیار سیاسی و اقتصادی میان ایران و آمریکا به وجود آمده است، گفت: در این جبهه نیروهای انقلاب باید آرایش و ادبیات جدید و مانور جدیدی را آغاز کنند و نمی توانیم با ادبیات و راهبرد قبلی در این میدان مبارزه کنیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: برخی اوقات، زمان ها و سال ها می گذرند تا شرایط راهبردی تغییر کند. اکنون نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی است. دو سال پیش شرایط راهبردی به شکل دیگری بود و امروز شرایط جدیدی را تجربه می کنیم که درک آن بسیار مهم است. اگر متوجه این شرایط نباشیم و با شرایط قبلی حرکت کنیم، شکست خواهیم خورد.

 

وی افزود: باید به موقع و سریع با شرایط جدید انطباق پیدا کنیم. در این صورت است که تصمیم گیری ها، عملکردها و گفتمان مان بهتر خواهد شد.

 

رضایی خاطرنشان کرد: ما در حال عبور از شرایط راهبردی قبلی به وضعیت جدید هستیم و بیش از دیگران باید این موضوع را مد نظر قرار دهیم.

 

وی با اشاره به فعالیت های سپاه در شرایط جدید خاطرنشان کرد: هنر سپاه همیشه این است که جلوتر از زمان بوده و ابتکار عمل و زمان را در اختیار خود داشته است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شرایط راهبردی جدید موج سوم حق علیه باطل را شکل داده است، گفت: اولین جبهه این موج در سال 56 و 57 شکل گرفت که امام و انقلابیون با تمام توان در مقابل رژیم شاه با تمام توان قرار گرفتند و انقلاب ادامه یافت.

 

رضایی اظهار کرد: با پیروزی حق علیه باطل شاه سرنگون شد و جمهوری اسلامی بر جایگاه خود قرار گرفت.

 

وی با اشاره به جبهه دوم حق علیه باطل در جنگ ایران و عراق افزود: در این جبهه نیز عراق به پنج شهر مرزی کشور حمله کرد و آمریکا با پشتیبانی کامل از عراق از او حمایت کرد و ملت ایران با تمام ظرفیت انقلابی خود پشت نظام قرار گرفتند و تمام توان انقلابی کشور به صحنه آمد و دومین جبهه حق علیه باطل شکل گرفت و این جنگ هشت سال ادامه یافت و جبهه حق پیروز و جبهه باطل شکست خورد.

 

رضایی با اشاره به پذیرش قطعنامه 98 اظهار کرد: مهمترین دستاورد پذیرش قطعنامه 598 این بود که جنگ به داخل جبهه متحدین انتقال یافت و جنگ تبدیل به میدانی میان آمریکا و صدام شد. در این جبهه دوم آمریکا، اسراییل و عربستان شکست سختی خوردند و پس از پایان دفاع مقدس سیاست جدید تنش زدایی در ایران شکل گرفت، این موضوع اولین بار از زبان رییس دولت پنجم عنوان شد و پس از آن آیت الله هاشمی رفسنجانی آن را تبیین کردند و در چهار سال دوم دولت احمدی نژاد نیز به سمت تنش زدایی حرکت کردیم که البته در چهار اول دولت روحانی نیز این موضوع ادامه داشت و به طور کلی 20 سال تمام است که وارد تنش زدایی شده ایم اما از دو سال قبل درگیری های بزرگی شروع شده است و دوباره جبهه نبرد حق و باطل شکل گرفته است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: باید تلاش کنیم این شرایط را درک کنیم و متناسب با آن فعالیت های خود را تنظیم و حرکت کنیم.

 

وی با طرح این سوال که چرا آمریکا دست از دشمنی با ملت ایران بر نمی دارد، گفت: آمریکا 70 سال است که به جای انگلیس وارد مسایل ایران شده است و از جنگ جهانی دوم به بعد آمریکا جای انگلیس را در منطقه ما گرفته است و در طول این 70 سال دشمنی های زیادی با ما داشته است.

 

رضایی اظهار کرد: دشمنی های آمریکا هنوز ادامه دارد و تمام نخواهد شد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سوال که چرا غرب زده های داخلی دست از آمریکا بر نمی دارند، گفت: مگر آنها نمی بینند خیانت های آمریکا به ایران چگونه است. این سوال باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد که چرا آمریکا دست از دشمنی بر نمی دارد. باید تاریخ دشمنی آمریکا بازگو شود.

 

وی یادآور شد: اولین جایی که آمریکا دشمنی خود را نشان داد در کودتای سپهبد زاهدی در زمان ملی شدن نفت بود. حادثه 16 آذر و ورود نیکسون و به شهادت رساندن تعدادی از دانشجویان، حمایت از شکنجه های دانشجویان در سال 52 و 53، اوج دستگیری های ملت ایران در سال 56 و 57 و حمایت غرب از شکنجه های شاه از دیگر اقدامات دشمنی های آمریکا علیه ایران بود.

 

وی ادامه داد: حمایت از حضور ضد انقلاب و منافقین، حمایت از کودتای 59، تحریم های اقتصادی چهل سال اخیر، حمایت از عراق در اشغال ایران، پاره کردن برجام و شهادت فرزند ملت ایران همگی گوشه هایی از دشمنی های آمریکا با ایران است و این طور که به نظر می رسد هر 14 سال یک بار آمریکایی ها درگیری هایی را با ایران آغاز می کنند اما باید این سوال باز شود که چرا آمریکا دست از دشمنی با ایران بر نمی دارد. باید سوابق این دشمنی برای نسل امروز توضیح داده شود.

 

رضایی در مورد دلبستگی های غرب زده ها به آمریکا گفت: اولین دلبستگی به آمریکا زمان مصدق بود که به کمک آیت الله کاشانی موضوع نفت، ملی شد و پس از آن آمریکا دشمنی علنی خود را اعلام کرد. تحریم های سختی علیه ایران شکل گرفت که در آن زمان ایران را وادار به فروش اوراق قرضه کرد زیرا دولت پولی برای اداره کشور نداشت و پس از این موضوع مدتی بعد آمریکا با کودتا پاسخ مصدق را داد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضوع گروگان ها در زمان بنی صدر گفت: بر اساس توافق نامه الجزایر این گروگان ها آزاد شدند اما آمریکا پس از آزادی آنها هرگونه توافق را لغو کرد. از توافق نامه آنها سه سند با جزییات کامل موجود است.

 

وی با اشاره به آزادسازی گروگان های آمریکایی در لبنان با توصیه ملت ایران اظهار کرد: در این موضوع نیز آنها زیر قول خود زدند و پس از آن نیز در زمان اوباما می بینیم که رییس جمهور به رهبر انقلاب نامه ای نوشت که ما با شما هستیم و بیایید با هم منطقه را اداره کنیم. در این نامه عنوان کرد ما با شما مشکلی نداریم اما چند ماه پس از این نامه با تمام توان از فتنه حمایت کردند و در موضوع برجام با انتقادات نفسگیر منتقدان همه چیز را زیر پا گذاشتند و ترامپ آن را پاره کرد. چرا باید برای چندمین بار به آمریکا اعتماد کرد؟ آیا پس از ورق زدن این تاریخ برای بار ششم، هفتم و هشتم از تاریخ عبرت نگیریم و دوباره این تاریخ تکرار شود؟

 

وی با بیان اینکه آمریکا با ما دوستی سازی فریبنده را شکل می دهد، افزود: این دوستی سازی موجب توقف در پیشرفت کشور است. هر جا ما به آمریکا اعتماد کردیم، شکست خوردیم. هر جا روی پای خود ایستاده ایم و دست بر زانوی خود گذاشته ایم، پیشرفت های چشمگیری کرده ایم و هر جا امید به اقتصاد آنها بسته ایم، چیزی جز سراب عاید ما نشده است. 70 سال است که در زمینه اقتصادی و علمی و فناوری متوقف شده ایم. این دشمنی 70 ساله با ما خسارت های زیادی را به بار آورده است و مهمترین عامل آن دوستی های ساختگی درون کشور با آمریکا است. آمریکا در سیاست های داخلی خود به شکل دیگری عمل می کند و در بیرون از کشور خود به شکل دیگری رفتار می کند. آمریکا در کشور خود دشمن سازی می کند و ایران را تروریست معرفی می کند اما در کشور ما دوستی سازی می کنند. آمریکا در کشور خود ایران را یک کشور تروریست معرفی می کند که خشونت طلب است و در زمان بربرها زندگی می کند. او در جامعه خود دشمن سازی می کند اما در ایران با دوستی سازی سیاست دیگری را در پیش می گیرد./

 

پایان پیام/34
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رهبر معظم انقلاب:

انتخابات متضمن منافع ملی کشور است

حضرت آیت الله خامنه ای با حضور در پای صندوق رای شماره ۱۱۰ رای خود را به صندوق انداختند و بیان کردند: حقیقت این است انتخابات متضمن منافع ملی کشور است هر کسی که به منافع ملی کشور علاقه‌مند است در انتخابات شرکت کند.

اخبار برگزیده شبستان