خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

السبت ٨ صفر ١٤٤٢

Saturday, September 26, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مسجد و کانون ها - کانونهای مساجد زمان :   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۵۰ شناسه خبر : ۸۸۳۲۱۵
شبستان گزارش می‌دهد
کانونی مسجدی که حامی زنان سرپرست خانوار شده است
کانون امام رضا(ع) در جوار مسجد پنج‌تن آ‌ل‌عبا(ع) استان اصفهان با برگزاری دوره‌های مهارت‌آفرینی زمینه کسب و کار و فرصت اشتغال‌ را برای بانوان و با اعطای وام، فرصت کارآفرینی را برای جوانان علاقمند و فعال فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون های فرهنگی هنری مساجد خبرگزاری شبستان، کانون های فرهنگی هنری مساجد از جمله پایگاه‌های فعال در جوار خانه های خدا هستند که توانسته اند در جذب اقشار مختلف به فعالیت ها و برنامه های مسجدی، نقش مهم و موثر ایفا کنند. از جمله کانون های موفق کانون «امام رضا(ع)» در جوار مسجد پنج تن آل عبا (ع) در استان اصفهان است. این کانون فرهنگی هنری از سال 83 با مجوز ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان فعالیت خود را آغاز کرد و امروز به عنوان یکی از کانون های فرهنگی هنری فعال در این استان شناخته شده است.

 

یکی از رویکردهای این کانون فرهنگی هنری فراهم کردن زمینه رونق حضور جوانان و نوجوانان در مساجد است، زیرا که مسئولین این کانون فرهنگی هنری معتقد هستند که مسجد تنها مکانی برای اقامه نماز نیست بلکه باید فعالیت های فرهنگی هنری، بصیرتی و تبیین آموزه های معارف اسلامی درکنار اقامه نماز در کانون های فرهنگی هنری مساجد مورد توجه قرار گیرد.

 

«حشمت ناصری» در گفت وگو با خبرنگار گروه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به رویکردها و برنامه های کانون امام رضا(ع) مسجد پنج تن آل عبا(ع)، اظهار کرد: یکی از برنامه های ما در این کانون فرهنگی هنری، حفظ اتحاد و انسجام میان ارکان مسجد همچون بسیج، هیئت امنا و امام جماعت و کانون  است، زیرا از این طریق می توان در پیشبرد برنامه های مسجد و جاذبه مندی آن برنامه ریزی و تلاش کرد.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری امام رضا(ع) مسجد پنج تن آل عبا در استان اصفهان با اشاره به برنامه های آموزشی این کانون بیان کرد: آموزش رایانه، زبان انگلیسی، کلاسهای هنری، چرم دوزی و صنایع دستی بخشی از برنامه های این کانون است که با توجه به علاقه مندی مخاطبان به این رشته ها برای گروه های سنی نوجوان و جوان برنامه ریزی و برگزار کردیم.

 

 

 

یکی دیگر از رویکردهای کانون فرهنگی هنری امام رضا(ع) برنامه ریزی در جهت اهداف انقلاب و نظام در گام دوم انقلاب است، به گفته ناصری در این راستا اهتمام به فرامین و دیدگاههای مقام معظم رهبری مدنظر ما است تا از این طریق برای نوجوانان و جوانان و دیگر مخاطبان مسجد برنامه ریزی داشته باشیم.

 

به گفته مدیر کانون فرهنگی هنری امام رضا(ع) توجه به بحث اشتغال و کارآفرینی با توجه به معضل بیکاری در جامعه یکی دیگر از محورهای فعالیت این کانون است، ضمن اینکه با برگزاری دوره های آموزشی در رشته های مهارت افزایی تلاش می شود، زمینه آموزش برای ایجاد کسب و کار برای بانوان و نیز بانوان بی سرپرست فراهم شود. علاوه بر این، کانون فرهنگی هنری امام رضا(ع) با اعطای وام به کسانی که به دنبال کارآفرینی هستند، زمینه کسب و کار برای جوانان را فراهم می کند.

 

 

 

 

وی کمک به نیازمندان را یکی دیگر از رویکردهای این کانون برشمرد و گفت: در همین راستا صندوق خیریه این کانون با 80 نفر عضو به منظور خدمت رسانی به محرومین فعالیت می کند و در ایام عید نوروز و برخی مناسبت های مذهبی اقدام به ارسال ارزاق و سبد کالا به محرومین و نیازمندان پیرامون مسجد می کند.