خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

الخميس ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٢

Thursday, January 28, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - علمی زمان :   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۶:۱۴ شناسه خبر : ۸۸۰۳۸۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:
تدوین سندهای راهبردی فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
زالی خواستار تدوین سندهای راهبردی عملیاتی توسط معاونان دانشکده ها شد و گفت: دانشکده ها برای کسب امتیاز فرهنگی اساتید، باید برنامه های فرهنگی را متنوع کنند.

 به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، «علیرضا زالی»، در جلسه ای که با حضور «محمدعلی امام هادی» معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و جمعی از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشکده ها برگزار شد، فعالیت های حوزه دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه را بسیار مهم، جدی و راهبردی بیان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت تعمیق و توجه ویژه به حوزه دانشجویی و فرهنگی یادآور شد: دانشجویان برای پیگیری مسائل دانشجویی و فرهنگی در وهله اول به معاونت دانشکده ها مراجعه می کنند و بخش عمده ای از مطالبات دانشجویی به معاونتها منتقل می شود.

 وی با تاکید بر لزوم برخورداری دانشجویان از محیطی با نشاط، گفت: محیط با نشاط و منعطف پویایی و شکوفایی دانشجویان را فراهم می آورد.

 

زالی  بر ضرورت پاسخگویی به مطالبات حوزه دانشجویی تاکید کرد و گفت: باید در مسیر نشاط آفرین شدن و ترنم بخشی اتمسفر دانشگاه حرکت کنیم.

 

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از دانشجویان، با ورود به دانشگاه برای نخستین بار زندگی در کلان شهری همچون تهران را تجربه می کنند، یادآور شد: با توجه به تحولاتی که تغییر محل زندگی برای دانشجویان به همراه می آورد، ممکن است دانشجویان با چالش هایی رو به رو شوند و این مسئله توجه مضاعف به حوزه دانشجویی و فرهنگی را طلب می کند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواستار ارتباط موثر، صمیمانه و انعطاف پذیر معاونت دانشجویی دانشکده ها با دانشجویان شد.

وی با تاکید بر لزوم حاکمیت نگاه عدالت محورانه بر فعالیت های دانشجویی در حوزه های مختلف، یادآور شد: معاونت دانشجویی و فرهنگی می تواند برای افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت های اجتماعی و همچنین اجرای بخشی از برنامه های معاونت، از ظرفیت های کانون ها و تشکل های دانشجویی نیز بهره بجوید.

زالی افزود: کانون ها و تشکل های اجتماعی برای اجرای برنامه های معاونت دانشجویی و فرهنگی می توانند مانند کاتالیزر عمل کنند. در دانشگاه باید برای فعالیت ذائقه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی  گوناگون در چارچوب قانون، شرایط مناسب فراهم باشد.

 

وی معاونان فرهنگی دانشکده ها را مهم ترین دیده بانان فضای فرهنگی دانشگاه دانست و گفت: معاونان دانشکده ها باید نتایج رصدهای خود را به معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه منتقل کنند تا با استفاده از این نتایج مسائل به صورت فرا بخشی حل و رفع شود.

 

زالی در ادامه خواستار تدوین سندهای راهبردی عملیاتی توسط معاونان دانشکده ها شد و افزود: دانشکده ها برای کسب امتیاز فرهنگی اساتید، باید برنامه های فرهنگی را متنوع کنند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین حضور معاونان دانشجویی و فرهنگی را در شوراهای دانشکده ها ضروری عنوان کرد و یادآور شد: بهره گیری از اطلاعات جامع معاونان فرهنگی باعث پختگی تصمیمات اخذ شده در این شوراها می شود.

 

وی در ادامه خواستار تجمیع تجارب معاونت های فرهنگی دانشکده ها برای برنامه ریزی متمرکز و سیستماتیک و اجرای برنامه هایی که امکان پایلوت آن ها در دانشکده ها وجود دارد، شد.

 

زالی همچنین با اشاره به نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت حفظ شور و شوق سیاسی دانشجویان در چارچوب ثبات و به دور از هیجان زدگی تاکید کرد.

 

در ادامه این جلسه معاونان دانشکده ها به بررسی امور دانشجویی و فرهنگی از جمله مسائل مربوط به پاویون ها، خوابگاه ها و نمازخانه ها پرداختند.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نایب رییس شورای عالی اخلاق پزشکی کشور عنوان کرد:

افزایش نیاز به مراقبت‌های حمایتی تسکینی درپی همه گیری ویروس کرونا

نایب رییس شورای عالی اخلاق پزشکی کشور گفت: علاوه بر سالمندی جمعیت و افزایش بیماری‌های غیرواگیر در دنیا، شیوع برخی بیماری‌های واگیر از جمله کووید-۱۹، نیاز به مراقبت‌های حمایتی تسکینی را افزوده است.

اخبار برگزیده شبستان