خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

الخميس ٣ رجب ١٤٤١

Thursday, February 27, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - تئاتر و هنرهای تجسمی زمان :   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۵:۰۹ شناسه خبر : ۸۷۸۴۰۰

سومین نمایشگاه فیگوراتیو با درونمایه بیماری برگزار می شود
سومین نمایشگاه فیگوراتیو محصول همکاری گالری ایرانشهر با انجمن هنرمندان مجسمه سازایران با دبیری امیرحسین ردایی از ۲۰ دی ماه تا یکم بهمن ماه در گالری ایرانشهر برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، رویداد فیگوراتیو، با هدف ایجاد فرصت و زمینۀ توسعه برای گرایش فیگوراتیو در مجسمه سازی معاصر طراحی شده است. این رخداد می کوشد آن دسته از تجارب فیگوراتیو آزاد و معاصر را که از دیگر تجارب این زمینه، نظیر تندیس ها و مجسمه های شهری متمایزند، در مرکز توجه قرار دهد .دوره های پیشین این رویداد در خانه هنرمندان (1392) و گالری شیرین (1391) برگزار شده است .

سومین دورۀ نمایشگاه فیگوراتیو با ابعادی متفاوت و با به کارگیری رسانه های مختلف هنری در گالری ایرانشهر برگزار می شود در فراخوان این رویداد آمده است: «از آنجایی که تنها امکان و شکل «بودن در جهان» بدنی است که در آن و از طریق آن زندگی می کنیم؛ نحوه بودن، تجربه زیسته و آنچه از سر می گذرانیم توأمان به ما و هستی شکل می بخشد. سیر هنر فیگِوراتیو در طول تاریخ بیانگر طرز تلقی انسان از خود و متأثر از اندیشه دوران است.»

 مجسمه سازی، به واسطۀ ویژگی هستی شناختی این رسانه و مادیت آن، همواره با مفهوم بدن در هم تنیده بوده، و بزرگترین محمل پرداخت به بدن در طول تاریخ بوده است.

در این دوره، درونمایۀ «بیماری» به عنوان زمینۀ فکری رویداد در نظر گرفته شده و شماری از آثار به این ایده پرداخته اند. پرداختن به مفهوم بیماری، زمینه ای برای کنکاش و واکاوی در تلقی هنرمند ایرانی از انسان و هستی فراهم می آورد. این رویداد در پی آن است تا با نمایش دیدگاه های گوناگون هنرمندان در قالب ارگانیسم و بدن، زمینه ای برای گفت وگو میان آرا و نگرش های متفاوت فراهم آورد.

امیرحسین ردایی به عنوان دبیر اجرایی، هلیا دارابی،هومن سلیمی و نگار  نادری پور  اعضای شورای سیاستگذاری وهلیا دارابی، مجتبی رمزی و نگار نادری پور هیات انتخاب آثار این دوره را برعهده دارند.

 

انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران که در سال 1378 رسماً آغاز به کار کرد؛ در این سال ها، متولی برگزاری نمایشگاه های گروهی مختلف با موضوعات و اهداف گوناگون بوده است که از آن میان می توان به دوسالانۀ مجسمه سازی معاصر ایران، نمایشگاه مجسمه های کوچک، نمایشگاه چارسوی خیال ،اکسپو مجسمه و نمایشگاه فیگوراتیو اشاره کرد.

مراسم افتتاحیه جمعه بیستم دی ماه 1398 در گالری ایرانشهر از ساعت 16 الی 21 برگزار می شود و نمایشگاه تا تاریخ یکم بهمن ادامه دارد.

پایان پیام/32

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

دبیر طرح ایده آزاد اسباب بازی:

فقر دانشی در حوزه اسباب بازی با پیوند تولید کنندگان و پژوهشگران رفع می شود

مهدی زاده با بیان اینکه حجم تولیدات اسباب بازی کفاف مصرف کنندگان داخلی را نمی دهد، گفت: صادرات ما در حوزه اسباب بازی های پلاستیکی خوب است.

اخبار برگزیده شبستان