خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

السبت ٩ جمادى الثانية ١٤٤٢

Saturday, January 23, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : البرز - زمان :   ۱۳۹۸/۹/۲۲ - ۱۳:۵۲ شناسه خبر : ۸۶۷۲۲۴
نماینده ولی فقیه در البرز:
تبلیغات پرخرج یکی از شاخصه های رد صلاحیت کاندیدای انتخابات مجلس است
آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اهمیت ضرورت صداقت در عرصه تبلیغات انتخاباتی گفت: تبلیغات پرخرج یکی از شاخصه های رد صلاحیت کاندیدای انتخابات مجلس است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، « آیت الله حسینی همدانی» در خطبه های نماز عبادی سیاسی ظهر جمعه(۲۲ آذر) با توصیه خود و دیگران به رعایت تقوای الهی گفت: کاندیداهای نمایندگی مجلس یازدهم شورای اسلامی باید از دادن وعده هایی که احتمال تحقق آن خارج از اختیارات قانونی و توان وعده دهنده است بپرهیزند.

 

نماینده ولی فقیه در البرز افزود: این وعده های دروغ باعث آبروریزی و بدگمانی مردم است از این رو نمایندگان انتخاباتی و هواداران آن ها در عمل باید انتصاب به قانون داشته باشند و بر همین اساس تصمیمات شورای نگهبان را حتی اگر به زیانشان بود هم بپذیرند حالا آرام آرام نظرات شورای نگهبان مطرح می شود صادقانه وارد عرصه تبیلغ شوید تا نتیجه بگیرید.

 

خطیب نماز جمعه کرج به سالروز شهادت شهید مفتح و دکتر باهنر و اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: آنچه اهمیت دارد این است که در مسیر رسیدن به تمدن نوین اسلامی و اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، ارتباط دانشگاه و حوزه قوی تر و غنی تر باشند.

 

وی با تاکید بر این مطلب که وحدت حوزه و دانشگاه امنیت جامعه را تقویت می کند و خلاءهای ایدئولوژیک را پر می سازد؛ توضیح داد: این جوانان دانشگاه و حوزه هستند که توانایی عملیاتی سازی اهداف معین در بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین انقلاب اسلامی را می توانند تحقق بخشند.

 

دوقطبی سازی سوغات بیگانگان و دشمنان اسلام است

 

نماینده ولی فقیه در البرز توضیح داد: دوقطبی سازی همان طور که از نامش پیدا است به معنای ساختن است، ساختن چیزی که وجود ندارد ولی تلاش می شود به آن نمود داده شود، به واقع یک تکنیک در جنگ نرم است.

 

وی تصریح کرد: دشمنان با روش دوقطبی سازی تمام سعی خود را می کند تا بر فکر و احساسات، عواطب و تصمیمات و در نهایت بر رفتار مخالطب تاثیر بگذارد و با یک جریان سازی ، نتیجه آن چیزی باشد که می خواهد.

 

آیت الله حسینی همدانی توضیح داد: دوقطبی ها برپایه ایمان الهی نیستند، هوس بنیاد هستند، سوغات اندیشه و ادبیات غرب هستند، غرب زده ها آن را می سازند و پرداخته می کنند، تک بعدی و نابرخوردار از جامعیت هستند و ابعاد مختلف را در برنمی گیرد در شبهه ها و غفلت ها رشد پیدا می کنند و با ایجاد ابهام قدرت، اراده و انتخاب گرایی را می گیرند و خود را به جامعه تحمیل می کنند.

 

دوگانه انقلابی و غیر انقلابی نقطه مقابل دوقطبی سازی است

 

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب و بیان دوگانه انقلابی و غیر انقلابی به عنوان نقطه مقابل دوقطبی سازی توضیح داد: دوگانه انقلابی و غیر انقلابی نقطه مقابل دوقطبی سازی است.

 

ادراک سازی در خواص با هدف تغییر محاسبات در برابر دشمنان 

 

نماینده ولی فقیه در البرز با اشاره به ایجاد جریان های مختلف با عناوین متعدد توضیح داد: افراد مختلف با ایجاد ادراک سازی در خواص و آحاد جامعه با هدف مواجه در برابر دشمن سعی می کنند تا نسبت به تصمیم گیری و درک درست توان تشخیص درست افراد جامعه را بگیرند.

 

خطیب نماز جمعه کرج تصریح کرد: کسانی که دو قطبی را در جامعه توسعه می دهند؛ تریبون دارهایی که به جای آنکه به کارهای اساسی بپردازند ادراک سازی در خواص را در جامعه ایجاد می کنند همچنین ایجاد تشکیک اختلاق مردم با حاکمیت مردم با مردم ، نخبگان با نخبگان اصلی و فرعی کردن مسائل به منظور به اشتباه انداختن مردم برای موضع گیری های به موقع از جمله رفتارهایی است که افراد معاند ایجاد می کنند. 

 

کسانی بر سر امور باشند که دغدغه استان البرز را داشته باشند

 

خطیب نماز جمعه کرج به مسأله اخیر در خصوص خبر تنبیه دانش آموز در یکی از مدارس استان البرز اشاره کرد و گفت: خبر تنبیه دانش آموزان مدرسه ناراحت کننده بود که باید سریعا به آن پرداخته شود.

 

وی با اشاره به این مطلب که مشکل استان مدیریت کلان است، توضیح داد: زمانی که عرض می کنیم کسانی که دل به استان ندارند و مشغول مسائل خود هستند و فقط می خواهند رزومه خود را در استان پر کنند و بروند برای همین است.

 

وی توضیح داد: هبود وضعیت زیرساخت ها و وضعیت عمومی استان و ارتقاء آن به واسطه مدیریت افرادی محقق می شود که دل در گروه استان دارند و دغدغه مند هستند و می خواهند در استان بمانند.

 

 

پایان پیام/301

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر ستاد فهما استان البرز:

« طرح ایران قوی» بستری برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است

حجت الاسلام شکری با اشاره به اهمیت معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل امروز گفت: « طرح ایران قوی» بستری برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

اخبار برگزیده شبستان