خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

الأحد ٤ شعبان ١٤٤١

Sunday, March 29, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قم - زمان :   ۱۳۹۸/۹/۲۲ - ۱۳:۳۸ شناسه خبر : ۸۶۷۲۲۰
امام جمعه قم:
كساني که انتخابات را بلد نیستند حتي بنویسند درباره انتخابات حرف می زنند
آیت الله اعرافی با تاکید بر اینکه مجلس تراز انقلاب اسلامی باید تشکیل دهیم گفت: مدعیان انتخابات هم جالب است که غربی ها هستند که انتخابات آنها به زور وابسته است و عربستان که اصلا انتخابات را نمی فهمند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله «علیرضا اعرافی» امروز (جمعه 22 آذر) در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد با اشاره به موضوع تربیت فرزندان گفت: یکی از موضوعات مهم در این خصوص انتخاب اسم است که این امر از سنن رسول خدا(ص) است و همواره روی نام ها حساس بودند.

 

امام جمعه قم عنوان داشت: متاسفانه نام های نامناسب بر اشخاص و حتی بر روی کالاها و خیابان ها و.... باید گذاشته شود که این از اصول اسلام است.


وی در خطبه های دوم نماز جمعه با بیان اینکه مرگ در کمین همگان است گفت: باید همواره به فکر این باشیم و بدانیم که مرگ به ما نزدیک است و متاسفانه از آن غافل هستیم.


آیت الله اعرافی به هفته پژوهش اشاره کرد و گفت: در بیانیه گام دوم در دو جا به علم و پژوهش به صورت ویژه تاکید شده است، یکی در آن جایی که دستاوردهای انقلاب را رهبر معظم انقلاب بر می شمارند در بیان گویا به دستاوردهای علمی و تحقیقاتی کشور اشاره می کنند.


امام جمعه قم گفت: کشوری که در زمان پهلوی هیچ رشدی در علم و دانش و پژوهش نداشت در انقلاب قله های علم و پژوهش را در نوردید و با رشد علمی به رتبه 16 علمی رسید.


وی گفت: تاکید مقام معظم رهبری به توسعه علم و تحقیق و پژوهش است و همه نهادهای کشور باید به این امر توجه کنند و آن را جزو راهبردهای اصلی خود قرار دهند و رهبری معظم انقلاب در پیشبرد این امر تاکید داشته و دارند.


اعرافی گفت: مسئولان باید جایگاه علمی ما را با دقت در دنیا صیانت کنند و نباید از آن رتبه به عقب برگردیم و از سوی دیگر باید مرزهای دانش را در نوردیم و عرصه های جدید را فتح کنیم که کار جوانان و دانشمندان بزرگ است.


وی گفت: ما در متن تحریم ها باید از مرز دانش ها عبور کنیم، حرکت علمی باید شتاب بیشتری یابد و علم و دانش باید مبنای کارها شده و رابطه پژوهش و صنعت باید گسترده تر شود. آموزش های حوزه و دانشگاه باید کاربردی و مفید بر جامعه باشد.


وی با اشاره به بودجه پژوهش گفت: این امر از اصولی است که نباید مغفول واقع شود، کارهای خوبی انجام شده اما باید توجه بیشتری شده و به توسعه پژوهش کمک کرد.


اعرافی به هفته حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: هر گاه این دو نهاد با هم همگرا بودند اتفاقات خوب و مبارکی افتاد و هر گاه با هم زاویه پیدا کردند، جامعه ضرر کرد.


امام جمعه قم گفت: ما در این زمینه گام های خوبی برداشته ایم اما همچنان در میانه راه هستیم، از دانشگاه و علم و تحقیق استقبال می کنیم و برای علم ارزش و کرامت قائل هستیم و دست حوزه در مقابل دانشگاه باز است.


وی همچنین به انتخابات در پیش رو اشاره کرد و گفت: ثبت نام ها انجام شد و باید در راستای مشارکت بالا و شکوه پیش رو کوشید باید با تمام توان در راستای انتخابات پرشور تلاش کرد.


اعرافی عنوان داشت: می بینیم که دشمنان برای ملت و گفتمان انقلاب چه نقشه هایی کشیده اند و برخی هم با کارها و غفلت های داخلی دنبال بهانه بوده و باید مراقب باشیم.


امام جمعه قم گفت: ما نیاز به مشارکت قوی داریم و این امنیت و اقتصاد و اقتدار ما را تقویت می کند و نباید از آن غفلت کنیم، این انتخابات بیش از هر انتخاباتی جلوی ناظران جهانی است و همه ما وظیفه داریم که در ترغیب مشارکت بکوشیم و ملت ایران باید صحنه ای افتخار آفرین دیگر خلق کنند.


وی گفت: در برگزاری انتخابات قانون و اخلاق برای ناظران و مجریان و کاندیدا و طرفداران و... باید محترم شمرده شود و همه باید به قانون تمکین کنند، قانون برای صیانت از آرا مردم و حق رای مردم است و باید این دو را مورد توجه قرار دهیم.


امام جمعه قم با تاکید بر انتخاب نماینده برتر گفت: باید بدانیم که انتخاب فرد کارآمد توسط ما مهم است و برای رفع مشکلات باید دولت نیرومند روی کار باشد که مجلس کارآمد نیز می خواهد که بتواند درست نظارت کرده و دردهای مردم را درست تشخیص دهد.


وی با تاکید بر اینکه مجلس تراز انقلاب اسلامی باید تشکیل دهیم گفت: مدعیان انتخابات هم جالب است که غربی ها هستند که انتخابات آنها به زور وابسته است و عربستان است که اصلا انتخابات را نمی فهمند، پروهایی که انتخابات را بلد نیستند چگونه بنویسند درباره انتخابات حرف می زنند.


آیت الله اعرافی گفت: پس مانده های رژیم گذشته که غرق در استکبار بودند، امروز از انتخابات حرف می زنند و ملت بزرگ ایران در این انتخابات پرشور شرکت کرده و دشمنان را ناامید خواهند کرد.


امام جمعه قم همچنین به وضعیت شیخ زکزاکی اشاره کرد و گفت: این شیخ شش فرزند خود را فدای اسلام کرد تا اسلام در آفریقا و نیجریه گسترش یابد و شیخ بیمار را به زندان می برند و از دولت نیجریه می خواهیم که به درستی برخورد کرده و شیخ زکزاکی به دنبال استقلال و عزت نیجریه است.

پایان پیام/343

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو هیأت علمی دپارتمان اقتصاد دانشگاه مفید:

جهش تولید نیازمند تحول در تکنولوژی و افزایش بهره وری است

باقری تودشکی با بیان این که جهش تولید نیازمند تحول در تکنولوژی و افزایش بهره وری است، گفت: البته باید ظرفیت های خالی تولید از جمله کارخانه های تعطیل شده و جوانان مستعد نیز به کار گرفته شود.

اخبار برگزیده شبستان