خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

الخميس ٥ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Thursday, October 22, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گلستان - زمان :   ۱۳۹۸/۹/۲۱ - ۰۹:۲۳ شناسه خبر : ۸۶۶۹۴۱
رئیس قوه قضائیه در گرگان:
فساد و آسیب های اجتماعی جامعه را رنج می دهد/ فقر محصول بی عدالتی در جامعه است
آیت الله رئیسی گفت: فساد و آسیب های اجتماعی جامعه را رنج می دهد و راه برون رفت از این فسادها و آسیب های اجتماعی نماز است.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، آیت الله «سید ابراهیم رئیسی»  امروز (پنجشنبه ۲۱ آذر) در مراسم اختتامیه بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: اگر بخواهیم نماز در جامعه شکل بگیرد و دستگاه انسان سازی شکل دهیم باید به دستورات خداوند عمل کنیم.

 

رئیس قوه قضائیه گفت: در پرتو نماز جامعه از عدالت بهرمند می شود و به راستی چگونه می تواند عدالت را بر افکار و اندیشه حاکم کنیم و این مهم جز ارتباط با خدا امکان پذیر نیست.

 

وی بیان کرد: این توفیق را داشتیم که بیست و هشتیمن اجلاس سراسری نماز که با حضور صاحب اندیشان، فرهیختگان، و صاحب نظران برگزار شده حضور پیدا کنیم و از پیام مقام معظم رهبری بهرمند شویم.

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه رسالت همه پیامبران ایجاد عدالت بود، بیان کرد: در پرتو نماز است که از منکرات و فحشا نجات پیدا می کنیم و بسیاری از مشکلات ما در پناه نماز حل می شود.

 

آیت الله رئیسی بیان کرد: باید در همه تهدیدها به خداوند متعال پناه ببریم و اگر مشکلی داریم به دلیل آن است که از خدا غافل شدیم، امروز آن چیزی که جامعه را رنج می دهد آسیب های اجتماعی است و این مشکلات در پناه نماز حل می شود.

 

وی افزود: برپا داشتن نماز در همه سطوح فرهنگی حائز اهمیت است و حقیقت نماز می تواند در بسیاری از مسائلی  کشور را مصون سازی کند و مصون سازی در سیاست، حکمرانی و قضات ما در گروی اقامه نماز است.

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه ظلم به خدا، خود، دیگران و هستی و طبیعت چهار موضوعی است که جامعه را تهدید می کند، بیان کرد: انسان مومن آن است که در این چهار زاویه بتواند درست برنامه ریزی کند و این مهم در اقامه نماز شکل می گیرد.

 

آیت الله رئیسی بیان کرد: با شاخصه نماز باید دستگاه قضائی و دستگاه های اجرایی ما ارزیابی شود، در کشور عربستان صعودی کسی مزاحم نماز نمی شود، ولی باید توجه داشت که نفی حکومت آل سعود نخستین پیام اقامه صلات است.

 

وی افزود: پرتو نماز می تواند راهکاری برای حل آسیب های اجتماعی است، ارتباطات دیجیتال که برخی از آن تهدید یاد می کنند به اعتقاد ما یک فرصت است که می توان برای مصون سازی جامعه از آن استفاده کرد و راهکار آن بهره گیری از نماز است.

 

رئیس قوه قضائیه ابراز داشت: فضای ارتباطی دیجیتال بسیار سریع تمام زوایای زندگی را تحت تاثیر قرار داده و راه مصون سازی آن ارتباط با خدا و اقامه نماز است.

 

آیت الله رئیسی به نظارت بر فضای مجازی و مصون سازی آن با نماز تاکید کرد و افزود: ساخته شدن انسان هایی که تکانه ها در آنها هیچ تکانی ایجاد نکند و لرزه ها هیچ تزلزلی در آنها ایجاد نکند از طریق نماز و ارتباط با اولیای خدا است.

 

وی متذکر شد: امروز آن چیزی که در پرتوی نماز از خود بزرگ بینی و .. می بینیم در پرتو نماز حل می شود.

 

رئیس قوه قضائیه بیا بیان اینکه پس از توحید هیچ مفهومی گسترده تر از نماز نیست، بیان کرد: اقداماتی که در دستگاه های اجرایی قانون گذاری و اجرایی می شود یک ضرورت می دانیم و اعتقاد داریم بسیاری از جرم ها و کاهش پرونده در دستگاه قضائی گسترش معنویت و گسترش نماز در جامعه است.

 

آیت الله رئیسی بیان کرد: فقر محصول بی عدالتی ها در جامعه است و علت آن قوانین ناعادلانه در جامعه بشری است و اگر این قوانین بر اساس آموخته های اجتماعی و الهی باشد بسیاری از این بی عدالتی ها حل می شود و در پرتو نماز می توانیم جامعه را مصون سازی کند.

 

 

پایان پیام/587

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان