خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

الثلاثاء ١٥ ربيع الثاني ١٤٤٢

Tuesday, December 1, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دولت زمان :   ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۲:۰۲ شناسه خبر : ۸۶۵۰۵۰
معاون سیاسی وزیر کشور:
کارمندان بالاترین گروه شغلی ثبت نامی در انتخابات مجلس/ ۶۱ نفر رنج سنی ۷۱ تا ۷۵ سال
عرف گفت: ۱۶ هزار و ۱۴۵ نفر آمار کل ثبت نام کنندگان قطعی است که از این تعداد ۸۸ درصد آقایان، ۱۲ درصد بانوان و پنج هزار و ۵۴۶ نفر از کارمندان هستند که بالاترین گروه شغلی را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، جمال عرف در نشست خبری با اصحاب رسانه در مورد گزارش روند ثبت نام و تعداد ثبت نام کنندگان قطعی بر اساس گروه سنی و میزان تحصیلات گفت: آمار کل ثبت نام کنندگان قطعی بر اساس پیش بینی هایی که صورت گرفته بود، 15 هزار و 618 نفر است که البته به دلیل ازدحام داوطلبان در محل ثبت نام ستاد انتخابات وزارت کشور و به لحاظ اینکه به جهت قانونی باید قبل از ساعت 24 ثبت نام ها به پایان می رسید، تعدادی از داوطلبان را به شکل دستی فرم های ثبت نام را تکمیل کردند تا مراحل ثبت نام آنها نهایی شود. این تعداد افراد که ثبت نام آنها به شکل دستی انجام شد، 527 نفر هستند که با آمار قطعی در مجموع 16 هزار و 145 نفر داوطلبانی ثبت نامی در انتخابات یازدهمین دور مجلس شورای اسلامی هستند.

 

معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: از آمار ثبت نام کنندگان 88 درصد آقایان و 12 درصد بانوان هستند.

 

وی در مورد رنج سنی ثبت نام کنندگان نیز افزود: رنج سنی 36 تا 40 سال سه هزار و 209 نفر است که بالاترین رنج سنی است و رنج سنی 41 تا 45 سال دو هزار و 837 نفر و کمتری رنج سنی 71 تا 75 سال است که تنها 61 نفر در این رنج سنی ثبت نام کردند و این امر نشان می دهد که بر اساس آمار با روند جوان گرایی در میان داوطلبان مجلس شورای اسلامی مواجه هستیم.

 

عرف در مورد رده شغلی ثبت نام کنندگان نیز اظهار کرد: کارمندان با پنج هزار و 546 نفر بیشترین گروه شغلی را به خود اختصاص دادند و پس از آن مشاغل نظامی با 90 نفر کمترین رنج سنی را دارند. همچنین از آمار ثبت نام کنندگان 26 درصد از کل آمار ثبت نامی ایثارگران هستند که چهار هزار و 101 نفر بر اساس آمار اعلام شده است.

 

وی ادامه داد: داوطلبانی که نمایندگان ادوار قبل مجلس هستند نیز چهار درصد از آمار ثبت نامی را به خود اختصاص داده اند که 633 نفر هستند. همچنین افرادی که سابقه داوطلبی در گذشته برای ثبت نام داشته اند، 23 درصد هستند که سه هزار و 533 نفر اعلام شده است.

 

وی در مورد ثبت نام قطعی نمایندگان کنونی مجلس نیز گفت: دو درصد از آمار کل ثبت نامی را نمایندگان فعلی به خود اختصاص داده اند که 248 نفر هستند.

 

رییس ستاد انتخابات وزارت کشور در مورد میزان تحصیلات ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس هم افزود: کارشناسی ارشد 12 هزار و چهار نفر و تحصیلات حوزوی 680 نفر هستند. میزان رشد کارشناسی ارشد و تحصیلات حوزوی نسبت به گذشته 29 درصد است و شاهد افزایش مشارکت در میزان تحصیلات نسبت به دور گذشته هستیم.

 

وی گفت: در هر روزی که ثبت نام از داوطلبان انجام شده است، نسبت به زمان مشابه دور قبل ثبت نام شاهد افزایش چشمگیر بودیم و تنها در روز جمعه با کاهش نسبی داوطلبان برای ثبت نام مواجه شدیم که در روز شنبه این امر با حضور پنج هزار و 500 ثبت نام در سراسر کشور جبران شد.

 

عرف در مورد ثبت نام خبرگان هم خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام ثبت نام در حوزه های یاد شده تاکنون 81 نفر برای خبرگان ثبت نام کردند و آمار قطعی ثبت نام خبرگان در پایان ثبت نام اعلام می شود.

 

وی در مورد هیئت های اجرایی هم اظهار کرد: هیئت های اجرایی در تمام حوزه ها تشکیل شده که پس از طی مراحل ثبت نام قطعی و استعلام از مراجع چهارگانه فرآیند صلاحیت ها به طور رسمی آغاز می شود.

 

عرف ادامه داد: در مورد احراز صلاحیت ها نیز پرونده ها پس از استعلام از مراجع چهارگانه و تایید هیئت های اجرایی، معتمدین، فرماندار، استاندار و رییس ثبت احوال در مدت 10 روز اعلام می شود و در صورت اعتراض در عدم صلاحیت ها ظرف 40 روز به اعتراضات رسیدگی می شود و در مجموع کل فرآیند احراز هویت و رسیدگی به اعتراضات و تایید صلاحیت ها در 50 روز خواهد بود.

 

وی در مورد ثبت نام یکی از کاندیداها خارج از نوبت در روز جمعه و اعتراض برخی افراد اظهار کرد: این افراد کسانی را از قبل فرستاده بودند و مدارک خود را با افراد مورد نظر به وزارت کشور ارایه کرده بودند و در فرصتی که از قبل بود، مراحل ثبت نام شان طی شده بود./

 

 

 

 

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رریس جمهور:

دولت تلاش می‌کند مانع ناامنی روانی و بی‌ثباتی اقتصادی کشور شود

روحانی با بیان اینکه دشمن از نرسیدن به هدف خود در توقف اقتصاد ایران عصبانی است و می‌خواهد در این چند هفته امواج منفی به اقتصاد بفرستد،گفت: دولت با همه سختیها، تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا مانع ناامنی روانی و جلوگیری از بی‌ثباتی فضای اقتصادی شود.

اخبار برگزیده شبستان