خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

الثلاثاء ٥ جمادى الثانية ١٤٤٢

Tuesday, January 19, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۸/۹/۱۴ - ۰۹:۲۱ شناسه خبر : ۸۶۳۷۴۰
معاون قضائی قوه قضاییه تشریح کرد:
طرح قوه قضائیه برای حضور در مساجد/همه جریان‌ها در انتخابات رصد می‌شوند
حجت الاسلام مظفری، طرح قوه قضائیه را حضور مسئولان و مدیران این قوه در مساجد برای شنیدن حرفهای مردم عنوان کرد و از رصد همه جریان‌ها و دستگاه‌ها برای شناسایی و برخورد با متخلفان احتمالی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از فریدونشهر، حجت الاسلام «کرامت علی مظفری» در شورای اداری شهرستان فریدونشهر مسئولان را به تشکیل جلسات شورای اداری برای خدمت به مردم در خارج از ساعات اداری توصیه کرد و گفت: مسئولان همواره در دسترس مردم باشند تا مردم فکر نکنند کار مسئولان نشستن در این جلسات است و این امر در سیستم دادگستری نمود بیشتری دارد زیرا مسئولان دادگستری علاوه بر کار مدیریت، عهده دار کار قضا نیز هستند.

 

معاون قضائی قوه قضاییه با بیان اینکه بازنگری و نگاه مجددی به فلسفه مسئولیت ها در نظام اسلامی باید داشت، تأکید کرد: این امر تشریفاتی نیست، بلکه از روی واقعیت و اعتقاد و درون قلب با هدف خدمت به مردم است.

 

وی خدمت به مردم را استفاده از همه ظرفیت تا حدودی که قانون اجازه داده است، عنوان کرد و افزود: خدمت منحصر به وقت اداری نباشد و حرکت ها انقلابی و جهادی باشد زیرا روال و تشریفات اداری کار مردم را به سامان نمی رساند.

 

حضور مسئولان قوه قضاییه در مساجد

حجت الاسلام مظفری بر استفاده مسئولان از فرصت خدمت به مردم تأکید کرد و افزود: چه میزانی با این فرصت، دلها به نظام خوشبین خواهند شد؟، چه میزان می توان خدمت را ماندگار کرد؟، روحیه انقلابی، جریان و جناح و حزب نمی شناسد و هرکسی که به انسانیت اعتقاد دارد دارای روحیه انقلابی است.

 

رئیس شوراهای حل اختلاف کشور با تأکید براینکه مدیر در نظام اسلامی باید ایستاده باشد و دادستان نمود این موضوع در قوه قضا است، تصریح کرد: مدیر نباید منتظر مراجعه کننده باشد و نمی توان مشکل روستاهای محروم را از پشت میز حل کرد و در نظام اسلامی مدیر باید در کنار مردم باشد و این خصلت پیامبران و ائمه اطهار است.

 

وی با بیان اینکه همه جای کشور به خصوص در نقاط محروم می توان کار کرد که لازمه آن روحیه انقلابی است، اظهار کرد: مسئولان در کنار مردم باشند و طرح قوه قضائیه این است که مسئولان این قوه در مساجد و تکایا و اماکن محل تجمع مردم حضور یابند که نتیجه آن ایجاد حس امیدواری در جامعه خواهد بود و مردم به نظام امیدوار می شوند، مسئولان با حضور خود درد مردم را می شناسند و مردم شاهد تلاش آنها برای رفع مشکل خواهند بود و این اصلی برای قبول مسئولیت ها است.

 

مدیرِ ناشایست، بیت المال را هدر می دهد

حجت الاسلام مظفری خدمت را فقط جذب پول و بودجه ندانست و تبیین کرد: بخش عمده در خدمت به مردم و اراده مسئولان است که برگرفته از انگاره های درونی وی است که اگر دینی و انسانی باشد انسان را مجبور به تحرک می کند، زیرا یک مدیر لایق با حداقل امکانات، حرکت های بزرگ می کند ولی یک مدیر ناشایست امکانات چند برابری را نابود می کند.

 

معاون قضایی قوه قضایی با اشاره به اینکه ماجرای بنزین مدیریت میدانی به خوبی اجرا نشد و فرصت را به دشمن داد، تصریح کرد: مسئولان همیشه مردم را در کنار خود احساس کنند و آنها را در جریان قرار دهند.

 

وی با توصیه به توجیه مردم در خصوص فلسفه انفال، بیان کرد: مردم متشرع  هستند و با دانستن حلال و حرام در این امر و شناخت بیت المال، از تصرفات عقب می نشینند و ذهنیت عمومی در صورت برخورد با متخلفان نیز مورد توجه قرار می گیرد و همراهی می کند.

 

رصد جریان ها در انتخابات

حجت الاسلام مظفری انتخابات را یک فرصت برای تجلی اراده ها دانست و در تشریح مسئولیت ها گفت: زمینه حضور حداکثری مردم باید فراهم شود و لازمه آن فارغ از هرگرایش سیاسی، انتخابات حق الناس و یک حرکت انقلابی با اراده مردم است و لذا زمینه طوری فراهم شود که مردم حس کنند نظام دنبال تقویت طیفی یا تضعیف جناحی نیست تا حضور حداکثری فراهم شود.

 

معاون قضایی قوه قضائیه با تبیین دستور رئیس قوه قضائیه مبنی بر ایجاد واحدی برای پیشگیری از وقوع تخلفات در سال جاری،  تشریح کرد: تمام جریان ها را در انتخابات رصد می  شود و از هیج گونه تخلفی فروگذار نخواهد شد و باسرعت و قدرت برخورد کند و لازمه آن حضور در کنار مردم است.

 

وی با توصیه مردم به انتخابی با ارزش های انقلابی که در هر گرایش سیاسی وجود دارد و علاقه مند به مردم باشند، تاکید کرد: فضا طوری نباشد که با شام و توزیع پول به شعور مردم توهین شود، امری که در ادوار گذشته رخ داده و گاه تاثیر گذار هم بودند و لذا مردم توجه کنند که اشخاص علاقه مند به کار انتخاب شوند، کسانی که بار از دوش مردم بردارند نه آنکه باری بر دوش آنها بگذارند.

 

مردم، برنامه ریزی چند ساله را خنثی کردند

حجت الاسلام مظفری دشمن را قداره بند خواند، در خصوص حوادث اخیر گفت: دشمن چند سال برنامه ریزی کرد و ظرف چند ساعت، به صورت برنامه ریزی و هدفمند و سازمان یافته و کاملا مجهز به میدان آمد و اگر مردم پای نظام نبودند معلوم نبود چه بر سر کشور می آمد و مردم دنبال خدمت مسئولان هستند و هنگامی که خدمت را ببینند، مشکلات را می پذیرند و در هرصورت پای نظام می ایستند.

 

معاون قضایی قوه قضائیه حقوق عامه و احیای آن را یکی از رسالت های قوه قضائیه را بیان کرد و ادامه داد: مسئولان کار گروه هایی تعریف کنند و برنامه زمان بندی داشته باشند و با حضور میدانی و تصمیم در همان محل حرکت کنند تا مشکلات مردم برطرف شود و اگرنه با دستورالعمل صرف اتفاقی نمی افتد.

 

وی برخورد با چاه های غیر مجاز را از حقوق عامه توصیف کرد که با مدیریت درست مصرف در کشاورزی و صنعت  که با ترغیب کشاورز به تغییر در الگوی کشت و استفاده از روش های نوین آبیاری می توان منابع آبی را حفظ کرد.

 

به گزارش شبستان، حجت الاسلام مظفری در سفر به فریدونشهر پس از ادای احترام به مقام شهدا و شرکت در شورای اداری شهرستان با مردم بدون واسطه دیدار و مشکلات آنها را بررسی کرد و به شعب شورای حل اختلاف فریدونشهر رفت و در جلسه ای درون سازمانی حضور یافت./

 

پایان پیام/563

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

توجه به نیازهای فرهنگی همسو با توزیع بسته های معیشتی

خانواده های آسیب پذیر علاوه بر نیازهای معیشتی به خدمات فرهنگی، ورزشی و اجتماعی نیز محتاج بوده تا به رشد فکری و پیشگیری از آسیب های اجتماعی این قشر کمک شود.

اخبار برگزیده شبستان