خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

الثلاثاء ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٢

Tuesday, January 26, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - اخلاق و معارف اسلامی زمان :   ۱۳۹۸/۹/۱۲ - ۱۳:۵۴ شناسه خبر : ۸۶۲۸۵۴

تفاهم‌ همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و صندوق ذخیره بسیجیان
به‌منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و استفاده بهینه از امکانات در جهت هم‌افزا عمل‌کردن و مشارکت در فعالیت‌ها، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان تبلیغات اسلامی و صندوق ذخیره بسیجیان منعقد شد.

 
 

خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف: به منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و استفاده بهینه از امکانات در جهت هم‌افزا عملکردن و مشارکت در فعالیت‌ها، تفاهمنامه همکاری بین سازمان تبلیغات اسلامی و صندوق ذخیره بسیجیان منعقد شد. این تفاهمنامه توسط حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی به نمایندگی از سازمان تبلیغات اسلامی از یک سو و احمد اسفندیاری، مدیر عامل صندوق ذخیره بسیجیان به نمایندگی از این صندوق از سوی دیگر تنظیم و مبادله شد.


همکاری و هم‌افزایی در رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی کسب و کارهای فرهنگ بنیان با استفاده بهینه از ظرفیت‌های سازمانی و نهادی- تمرکز بر توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی و اجتماعی از اهداف این تفاهم نامه به شمار می‌روند.


موضوع این تفاهم نامه «حمایت و مشارکت در طراحی، اجرا و بهره برداری از پروژه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، هنری، تفریحی و رفاهی - حمایت و مشارکت در ارائه خدمات مالی و اعتباری به مجموعه‌های خدماتی و تولیدی فرهنگی و اجتماعی - حمایت و مشارکت در کسب و کارهای فرهنگ بنیان و صنایع فرهنگی - مشارکت و تأسیس صندوق‌های مشترک در راستای حمایت از رشد و توسعه زیرساخت‌های فناورانه و نوآورانهٔ شرکت‌های فرهنگ بنیان و خالق» است.


همچنین مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد سه سال است که با توافق طرفین قابل تمدید است.


»معرفی ظرفیت‌های سازمانی در توسعه اهداف و موضوعات تفاهم‌نامه- معرفی افراد، مؤسسات، فعالیت‌ها و کسب وکارهای فرهنگی و اجتماعی جهت حمایت و مشارکت - حمایت از پروژه‌های مشترک طرفین - استفاده و حمایت از توان و طرح‌های اعضاء صندوق و مشارکت در راه اندازی صندوق‌های مشترک برای حمایت و سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوپا در طرح‌های منطقی و متناسب با موضوع تفاهم‌نامه اعضای صندوق» از تعهدات سازمان تبلیغات اسلامی و «بسترسازی جهت حمایت از افراد، مؤسسات و فعالیت‌های و کسب و کارهای نوپای فرهنگ بنیان - حمایت و مشارکت در راه اندازی صندوق‌های مشترک برای حمایت و سرمایه گذاری کسب و کارهای نو» از تعهدات صندوق ذخیره بسیجیان در این تفاهم نامه محسوب می‌شوند.


گفتنی است، حجت‌الاسلام و المسلمین «محمد قمی»، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن اینکه انعقاد این تفاهم نامه همکاری را اتفاقی مبارک دانستند بر انجام پشتیبانی از جریان انقلابی فرهنگی تأکید کردند.

 

پایان پیام/397

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان:

نماز جریان اتصال عبد به معبود است/ تنها حقیقت جاری در تمام ادیان و مذاهب نماز می باشد

عباسی مقدم با بیان اینکه نمازیک حقیقت جاری درتمام ادیان و مذاهب است گفت:شکر و سپاسگزاری یکی از کارکردهای مهم نمازاست اما نماز یک وجه دین داری عقلانی و یک وجه عبادی(تعبدی)دارد، یعنی بعد تعقلی دین داری درکنار بعد تعبدی دین داری هر دو لازم و ملزوم هستند

اخبار برگزیده شبستان