خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹

الاثنين ١٤ ربيع الثاني ١٤٤٢

Monday, November 30, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مازندران - زمان :   ۱۳۹۸/۸/۲۴ - ۲۱:۳۹ شناسه خبر : ۸۵۴۸۲۵
نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی:
تعامل سه قوه برای توسعه مازندران ضروری است
رضیان با تأکید براینکه همه ما به جد با انتقال آب دریای خزر مخالف هستیم اما نباید این موضوع تحت الشاع مطالبات استان در سفر ریاست جمهوری قرار بگیرد، گفت: تعامل سه قوه قضائیه، مقننه و مجریه را در حل مشکلات استان مهم و ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، «عبدالله رضیان» در دیدار مجمع نمایندگان استان مازندران با حجت‌الاسلام «محمدباقر محمدی لائینی» نماینده ولی‌فقیه در دیار علویان تخریب جنگل و تعارض به منابع طبیعی را از مشکلاتی نام برد که باید به آن توجه ویژه شود و نیاز است که به‌عنوان یکی از موضوعات اساسی موردبررسی نمایندگان و دستگاه قضایی قرار بگیرد.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همه ما به جد با انتقال آب دریای خزر مخالف هستیم اما نباید این موضوع تحت الشاع مطالبات استان در سفر ریاست جمهوری قرار بگیرد چراکه موضوعات و مطالبات مهمی دیگری نیز وجود دارد که باید پیگیر شویم. از سویی مازندران استان گردشگر پذیر است اما زیرساخت جاده‌ای آن خیلی ضعیف است نیاز داریم زیرساخت‌ جاده‌های ما نیز تقویت شود.

 

وی تعامل سه قوه قضائیه، مقننه و مجریه را در حل مشکلات استان مهم و ضروری دانست.

 

* خدمات‌رسانی به مردم مازندران باید به‌صورت متوازن و یکسان صورت گیرد

«قاسم احمدی لاشکی» همدلی، وحدت و وفاق را سه ویژگی نمایندگان مازندران برشمرد و گفت: نمونه بارز آن را مشکل منطقه آزاد عنوان کرد که با همدلی و وحدت این نمایندگان به نتیجه رسید.

 

 نماینده مردم غرب مازندران در مجلس شورای اسلامی از تأخیر و ارائه این طرح از سوی دولت به مجلس نیز گلایه کرد و افزود: دولت در ارائه این طرح برای مصوب شدن تأخیر دارد.

 

احمدی لاشکی مازندران یکپارچه را نقطه عطف نمایندگان استان برشمرد و تأکید کرد: این نگاه باید در عمل نیز ثابت شود فقط شعار نباشد.

 

وی افزود: خدمات‌رسانی به مردم مازندران باید به‌صورت متوازن و یکسان صورت گیرد.

* ایجاد شبکه فاضلاب که حق مردم مازندران است

«حسین نیاز آذری» بابیان اینکه انقلاب اسلامی حاصل وحدت و یکدلی مردم با امام راحل است بر ادامه این وحدت در جامعه تأکید کرد.

 

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: استان مازندران هم دارای فرصت‌های خوبی است که باید با همدلی و وحدت از آن به‌عنوان غنیمت استفاده کرد. این استان دارای چالشهای فراوانی است که بایستی با برنامه‌ریزی دقیق آن را مرتفع کنیم.

 

نیاز آذری با یادآوری سخنان نماینده ولی‌فقیه در مازندران مبنی بر مازندران توسعه‌یافته و یکپارچه، متذکر شد: تحقق این شعار نیاز به زیرساخت، هماهنگی همه‌جانبه دارد.

 

وی با توجه به اینکه اقتصاد مردم استان کشاورزی است اما امروز این حوزه با چالش‌های فراوانی مواجه است، اظهار کرد: اگرچه ما تأمین‌کننده بخشی از مواد غذایی در کشور هستیم اما آن‌طور که باید در این زمینه موردتوجه قرار نمی‌گیریم اینجاست که نقش نمایندگان مجمع دولت و نماینده ولی‌فقیه در استان و همچنین قوه قضائیه راهگشا می‌شود.

 

نیاز آذری بابیان اینکه امروز کشاورزان ما در تنگنای جدی قرار دارند بر رفع این مشکل تأکید کرد و گفت: ایجاد شبکه فاضلاب که حق مردم مازندران است، البته برخی از این پروژه‌ها بیست سال قبل شروع‌شده که هنوز به سرانجام نرسیده است.

 

وی همچنین از تلاش برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و اینکه تنها 10 درصد آب‌های سطحی در استان جمع‌آوری می‌شود خبر داد و خاطرنشان کرد: عدم جمع‌آوری آب‌های سطحی کشاورزان را با مشکل کم‌آبی مواجه می‌کند.

 

*روحانی اهل سمنان است اما باید دغدغه کل کشور را داشته باشد

«محمد دامادی» نیز در این نشست با صحه گذاشتن بر مشکلات مطروحه که از سوی نمایندگان عنوان شد انتقال آب دریای خزر را از موضوعات جدی استان مطرح و بر پیگیری آن تأکید کرد.

 

به گفته نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با طرح این موضوع و انتقال آب دریای خزر کشاورزان ما با استرس جدی مواجه شدند این در حالی است که کشاورزان تأمین‌کننده بخشی از اقتصاد استان هستند.

 

دامادی از نماینده ولی‌فقیه در مازندران به‌عنوان پدر معنوی استان یادکرد و گفت: حجت‌الاسلام لائینی اکنون متعلق به همه استان است همان‌طور که رئیس‌جمهور نیز باید دغدغه تمام کشور را داشته باشد به‌صرف اینکه اهل سمنان است نمی‌تواند طرح انتقال آب دریای خزر را اجرایی کند.

 

وی با تأکید بر اتحاد و همدلی عنوان کرد که طرح منطقه آزاد حاصل هماهنگی و همکاری همه اعضای مجمع بوده و کسی نمی‌تواند ادعا کند به‌تنهایی در این موضوع سهیم بوده است.

 

دامادی توسعه صادرات را در توسعه استان مهم دانست و افزود: باید بررسی کنیم استان ما به لحاظ شاخص بودجه در چه سطحی قرار دارد و اینکه ما محصولات زیادی داریم اما نمی‌توانیم صادر کنیم.

* انتقال آب دریای خزر کبریتی بر باروت دریای خزر است

«ولی‌الله نانوا کناری» اظهار کرد: وحدت تیری بر قلب دشمنان است و ما پیش‌گامان عرصه ولایتمداری هستیم.

 

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی انتقال خط لوله گاز از سمنان به مازندران، حذف قانون افزایش مالیات برنج و تخصیص بودجه 700 میلیارد تومانی برای حل مشکلات پسماند را از اقدامات مجمع نمایندگان مازندران نام برد و افزود: اگر همدلی نمایندگان مازندران نبود شاید تاکنون آب دریای خزر به سمنان منتقل می‌شد.

 

به گفته رئیس مجمع نمایندگان مازندران انتقال آب دریای خزر کبریتی بر باروت دریای خزر است.

 

*مجمع نمایندگان مازندران متحدترین جمع بهارستان نشینان است

«سید علی ادیانی» نیز با صحه گذاشتن بر وفاق و همدلی، وحدت را یکی از مصادیق و مؤلفه‌های توسعه استان عنوان کرد و گفت: یکی از نکاتی که در ذهن مردم مازندران متبلور می‌شود این است که مسئولان ما وحدت ندارند، گاهی عدم وحدت احساس می‌شود، گاهی هم عدم وحدت واقعی به‌طور ملموس حس می‌شود اما من احساس عدم وحدت را بیشتر از دیگری احساس می‌کنم؛ ما وحدت داریم اما باید افزون‌تر شود مانند عدم امنیت و احساس عدم امنیت که احساس آن بدتر از عدم امنیت است.

 

نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: از منظر من مجمع نمایندگان شمال کشور به‌ویژه مجمع مازندران متحدترین مجمع بوده‌اند حتی مجامع استان‌های کویری که خود را بهتر و متحدتر می‌دیدند نیز دچار نفاق شدند.

 

وی گفت: حتی مواقعی که اختلاف‌نظر سیاسی داشتیم برای حفظ منافع استان و حفظ مدیریت ارشد متحد ایستادیم.

 

لزوم برگزاری جلسات مشترک نمایندگان مجلس با نمایندگان ائمه جمعه ازجمله نکته‌ی دیگری بود که ادیانی در سخنان خود به آن پرداخت و آن را حلقه مفقوده نام برد.

 

وی پیشنهاد داد که در سفر ریاست جمهوری مشکلات مهم استان که به معضل جدی تبدیل‌شده احصاء و مورد پیگیری قرار گیرد.

 

پایان پیام/286

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:

ولایت اصل اساسی نهضت تمدنی مکتب شهید سلیمانی است

حجت‌الاسلام شکریان‌امیری گفت: مهم‌ترین و اصل اساسی گفتمان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، دفاع از حریم ولایت بود و ولایت‌پذیری شاخص‌ترین ویژگی شخصیتی این شهید پر افتخار ایران اسلامی و جهان اسلام بود.

اخبار برگزیده شبستان