خبرگزاری شبستان

شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸

السبت ٢٥ ربيع الأوّل ١٤٤١

Saturday, November 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۶:۵۲ شناسه خبر : ۸۵۰۸۶۸

بررسی آیین‌نامه شهر دوستدار سالمند در شورای شهر
آیین‌نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند امروز در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را مطرح کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، آیین‌نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند امروز در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را مطرح کردند.

  

«زینب نصیری» مدیرکل سلامت شهرداری تهران به ضرورت بررسی آیین‌نامه شهر دوستدار سالمند در شورای شهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشخص نیست در حوزه سالمندان منابع کجا و چگونه هزینه می‌شود.

 

نماینده شهرداری تهران افزود: موضوع امروز بر سر بند (ج) مصوبه شهر دوستدار سالمند است که آیین‌نامه ذیل این مصوبه محسوب می‌شود؛ بنابراین در حوزه سند رفاه اجتماعی نیست و نباید آنها را با هم ادغام کرد.

 

محمدجواد حق‌شناس از اعضای شورا خواست تا این لایحه مجدد به کمیسیون فرهنگی جهت بررسی بیشتر بازگردد.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر افزود: متاسفانه دوستان در شورا در حوزه فرهنگ، همه خود را صاحب‌نظر می‌دانند ولی در حوزه‌های دیگر فقط خودشان تخصص دارند که باید این مسئله برطرف شود.

 

 عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: آیین‌نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند 24 تیر سال 94 به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده شده است و 12 شهریور سال 96 به شورای پنجم ارجاع یافت و مقرر شد پس از آن کمیته فرهنگی و اجتماعی این موضوع را بررسی کند.

 

در پایان ابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر، مسئله استراداد این لایحه به کمیسیون مربوطه را مطرح کرد و با 16 رای موافق این پیشنهاد به تصویب رسید و آیین‌نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری بازگشت.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

پایین آوردن هزینه نگه داشت پایتخت با تکیه بر استارتاپ ها محقق می شود

شهرداری تهران هزینه های زیادی را برای نگه داشت شهر تهران متحمل می شود که می توان با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و استارتاپ ها از ایجاد هزینه های اضافی جلوگیری کرد.

اخبار برگزیده شبستان