خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸

الجمعة ١٧ ربيع الأوّل ١٤٤١

Friday, November 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۱:۳۰ شناسه خبر : ۸۵۰۶۰۸

«امید اجتماعی در جامعه ایران» بررسی می شود
نشستی با عنوان «امید اجتماعی در جامعه ایران» در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، دفتر طرح‌های ملی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نشست تخصصی با عنوان «امید اجتماعی در جامعه ایران» را 18 آبان ساعت ۱۶در سالن جلسات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می کند.

 

دکتر مقصود فراستخواه، جامعه شناس، استاد دانشگاه، عضوهیأت‌علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و نویسنده است که کتابهایی همچون سرگذشت و سوانح دانشگاه در ایران، دین و جامعه، تدبری در آیات قرآنی، تاریخ دانشگاه در ایران،خوداثربخشی در تعلیم و تربیت،زبان قرآن، دانشگاه ایرانی و مساله کیفیت،سرآغاز نواندیشی معاصر،نظارت و ارزشیابی در آموزش عالی و ذهن و همه چیز را به رشته تحریر در آورده است.

 

دکتر نعمت الله فاضلی انسان شناس و استاد دانشگاه است. وی نقش برجسته ای در مطالعات فرهنگی در ایران و حوزه انسان شناسی داشته است. فرهنگ و دانشگاه، انسان‌شناسی مدرن در ایران معاصر، خانواده و زندگی شهری، همسایگی و زندگی شهری، مردم نگاری فرهنگ، پشت دریاها شهری است، مردم نگاری هنر، در حوالی همین کوچه‌ها، شادی و فرهنگ، نگرشی نو به سیاست فرهنگی، بررسی متون طنز عامیانه ایرانی، زنانه شدن فضای شهری در ایران امروز و مسئله‌شناسی فرهنگی از دیدگاه مطالعات فرهنگی از جمله کتابهایی است که این نویسنده و مترجم نوشته است. وی همچنین کتابهایی همچون فرهنگ و توسعه، سیاست فرهنگی،تاریخ فرهنگی چیست، روش‌های پژوهش تصویری در علوم اجتماعی، فرهنگ جهانی و بازاندیشی در سیاست فرهنگی را ترجمه کرده است.

پایان پیام/31

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«ممیزی و عرضه کتاب کودک» در گفتگو با هاشمی شهرکی

دکه روزنامه فروشی بهترین محل عرضه کتاب کودک است

مدیرعامل انجمن فرهنگی‌هنری تصویرگران معتقد است وقتی بحث نظارت بر کتاب کودک پیش می‌آید اصولا از زاویه دید محتوایی و ساختار ارایه تصویر دیده می شود، نه زاویه دید کیفی. این رویکرد به کیفیت محصول فرهنگی آسیب می رساند.

اخبار برگزیده شبستان