خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹

الأربعاء ١٦ ربيع الثاني ١٤٤٢

Wednesday, December 2, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۱:۳۰ شناسه خبر : ۸۵۰۶۰۸

«امید اجتماعی در جامعه ایران» بررسی می شود
نشستی با عنوان «امید اجتماعی در جامعه ایران» در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، دفتر طرح‌های ملی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نشست تخصصی با عنوان «امید اجتماعی در جامعه ایران» را 18 آبان ساعت ۱۶در سالن جلسات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می کند.

 

دکتر مقصود فراستخواه، جامعه شناس، استاد دانشگاه، عضوهیأت‌علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و نویسنده است که کتابهایی همچون سرگذشت و سوانح دانشگاه در ایران، دین و جامعه، تدبری در آیات قرآنی، تاریخ دانشگاه در ایران،خوداثربخشی در تعلیم و تربیت،زبان قرآن، دانشگاه ایرانی و مساله کیفیت،سرآغاز نواندیشی معاصر،نظارت و ارزشیابی در آموزش عالی و ذهن و همه چیز را به رشته تحریر در آورده است.

 

دکتر نعمت الله فاضلی انسان شناس و استاد دانشگاه است. وی نقش برجسته ای در مطالعات فرهنگی در ایران و حوزه انسان شناسی داشته است. فرهنگ و دانشگاه، انسان‌شناسی مدرن در ایران معاصر، خانواده و زندگی شهری، همسایگی و زندگی شهری، مردم نگاری فرهنگ، پشت دریاها شهری است، مردم نگاری هنر، در حوالی همین کوچه‌ها، شادی و فرهنگ، نگرشی نو به سیاست فرهنگی، بررسی متون طنز عامیانه ایرانی، زنانه شدن فضای شهری در ایران امروز و مسئله‌شناسی فرهنگی از دیدگاه مطالعات فرهنگی از جمله کتابهایی است که این نویسنده و مترجم نوشته است. وی همچنین کتابهایی همچون فرهنگ و توسعه، سیاست فرهنگی،تاریخ فرهنگی چیست، روش‌های پژوهش تصویری در علوم اجتماعی، فرهنگ جهانی و بازاندیشی در سیاست فرهنگی را ترجمه کرده است.

پایان پیام/31

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه:

فروپاشی جامعه مصرف گرای روسیه در پی کرونا/ تصویب قانون جریمه اخبار جعلی در روسیه

سلیمانی با بیان اینکه زیر ساخت های امنیتی روسیه در خدمت فرهنگ و جامعه درآمده است، گفت: در پی کرونا شبکه هایی به توزیع دارو، تامین مایحتاج زندگی مردم و رسیدگی به خانواده های تنگدست اختصاص یافت.

اخبار برگزیده شبستان