خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

الاثنين ٥ شعبان ١٤٤١

Monday, March 30, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خوزستان - زمان :   ۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۸:۱۸ شناسه خبر : ۸۵۰۳۶۳
شبستان گزارش می دهد
جلوه هایی از هم نوایی و همدلی مردم خوزستان در ۱۳ آبان/ اینجا فریاد مرگ بر استکبار بلند است
میان جمعیت نشسته بر ویلچرش آرام آرام می رود همراه با موج راهپیمایان، گهگاهی می ایستد دستانش را از چرخ های ویلچرش جدا کرده، مشت می کند بالا می آورد و با همه توان در صدای رسایی فریاد می زند مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل.

خبرگزاری شبستان _ اهواز، معصومه صالحی: حمید نام دارد، شاکر خداست که از روزهای جنگ یادگارهایی در تن دارد و بخشی از تنش را به یادگار در جبهه ها جا گذاشته است، می گوید امروز روز ویژه ای است، روزی که بار دیگر می توانم با تمام توانم فریاد مرگ بر دشمن سر دهم و از این بابت خوشحالم.

 

13 آبان است و بار دیگر خروش ملت، 13 آبان است و بار دیگر همصدایی مردمانی که تا آخرین لحظه زندگی خود و تا آخرین قطره خون خود پاسداشت ارزش های میهنشان هستند، کوچک و بزرگ، پیر و جوان هم نمی شناسد این خروش، همه آمدند تا بر تارک تاریخ بنگارند خشم و انزجار خود از سلطه طلبان و استعمار گران تاریخ را.

 

پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی در دستانش میان جمعیت چشمک می زند، آن را بالا برده با همه توان تکان می دهد، رنگ های پرچم در باد می رقصند و فاطمه خوشحال از اینکه در 13 سالگی اش برای اولین بار در راهپیمایی 13 آبان حضور دارد.

 

می گوید همراه با بقیه همکلاسی هایم از طرف مدرسه در این راهپیمایی شرکت کرده ام تا بگویم من دانش آموز 13 ساله امروز 13 آبان 98 اینجا آمده ام تا از نظام و رهبرم دفاع کنم و یاد دانش آموزان 13 آبان شهید شده در سال 1357 را گرامی بدارم.

 

گهگاهی که خسته می شود پرچم را به دوست و همکلاسی اش که با مشت های گره کرده در حال فریاد سردادن است می دهد و این بار مشت هایش را در هوا تکان می دهد و از ته دل فریاد می زند مرگ بر آمریکا.

 

صدای انزجار از ظلم و ستم بلند است

اینجا همهمه بلند است و فریاد، هرجا که نگاه می کنی موج موج جمعیت است که می آیند و فریاد می زنند خشمشان را، چیزی شنیده نمی شود جز انزجار از ظلم، انزجاز از ستم، انزجار از دشمنانی که قسم خورده میهنمان هستند.

 

حضور دانش آموزان در روزی که دانش آموز نام دارد اینجا ملموس تر و دیدنی تر است، گروه گروه دسته دسته دانش آموزانی که با لباس های فرم رنگارنگ آمده اند حضورشان را حاضری بزنند و انزجارشان را از هرچه ظلم و ستم است بنمایانند.

 

 محمد هم با آن جثه کوچکش همصدا با همکلاسی هایش فریاد می زند، نزدیکش که می شوم پیشانی بندش را که یا حسین بر آن نقش بسته محکم تر می بندد و با صلابت تر می گوید مرگ بر اسرائیل ... 9 سال بیشتر ندارد، او هم همراه با معلمان و همکلاسی هایش آمده در راهپیمایی امسال شرکت کند از روز دانش آموز همین را می داند که دانش آموزان سال های دور در ظلم و ستم آمریکا و رژیم شاه کشتار شدند و شربت شهادت نوشیدند.

 

می گوید من هم امروز اینجا آمده ام تا بگویم حاضرم جانم را فدای رهبرم و فدای میهنم کنم و می خواهم اعلام کنم راه آن دانش آموزان انقلاب را ادامه می دهم.

 

41 سال گذشت اما 13 آبان هر سال پر رنگتر است

روز 13 آبان ماه یادآور سه واقعه تاریخی و مهم است؛ تبعید امام خمینی (ره) در سال 43، کشتار دانش آموزان در سال 1357 و تسخیر سفارت آمریکا در سال 1357. به دلیل همین مناسبت ها 13 آبان به روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی معروف شده است.

 

و امروز با گذشت 41 سال از این روز و واقعه، ملت ایران و به خصوص دانش آموزان، با حضور در راهپیمایی 13 آبان، یاد شهدای آن روز را زنده نگه داشته و نفرت خود را نسبت به استکبار جهانی اعلام می‌ کنند.

 

دانش‌ آموزان با حمل پلاکاردهای که شعارهای ضد استکباری بر روی آن نگاشته شده از مناطق مختلف در این مراسم حضور دارند، فریاد الله اکبرها بلند است به یاد آن فریادهایی که اجتماع کنندگان سال 57 سردادند به یاد آن جوانانی که در ظلم و ستم استکبار در خون غلتیدند، امروز آمده اند تا صدای آزادیخواهی و استقلال طلبی را به گوش جهانیان برسانند.

 

اینجا حضور راهپیمایان مختص به دانش آموزان نیست، اقشار مختلف مردم هستند، فرهنگیان، هنرمندان، دانشجویان و استادان، بازاریان، طلاب و رده های مختلف بسیجیان، با حضور باشکوه خود لرزه بر اندام زمامداران کاخ های کفر می اندازند.

 

راهپیمایان مسیر میدان شهدا تا حسینیه اعظم را در حالی طی می کنند که مشت های گره خورده، پلاکاردهای شعار نویسی شده، پرچم های سه رنگ کشورمان، تصاویر رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار انقلاب تمام فضا را پر کرده است و صدا فقط صدای همصدایی انزجار از طاغوت است.

 

اتحاد اقوام در مقابله با ستم

در میان جمعیت مردانی با لباس عربی دشداشه و عبای روی شانه هایشان و مردانی با لباس های قوم بختیاری توجهم را جلب می کنند، اینجا اقوام با لباس های محلی خود، نمای دیگری به حضور راهپیمایان داده اند، آمده اند تا اتحاد اقوام را در خوزستانشان برای مقابله با هر گونه ظلم و ستم استکبارگران نشان دهند.

 

حاج قاسم یکی از آنان است، می گوید من هر سال راهپیمایی 13 آبان و دیگر راهپیمایی ها و مناسبت ها را شرکت می کنم، می گوید وظیفه دارم بیایم و بگویم مقتدای ما رهبر است و تا آخرین قطره خونمان از کشورمان و رهبرمان دفاع می کنیم.

 

می گوید: آمریکا، اسرائیل و همدستانشان بدانند نمی توانند با سنگ اندازی هایشان و تحریم ها و تهدیدهای خود ما را بترسانند ما امروز آمده ایم نشان دهیم تا همیشه هستیم و تا همیشه خودمان را فدای ملت و رهبر و دینمان می کنیم.

 

علی امیری از فرهنگیان خوزستانی نیز که دستان پسر کوچکش را محکم گرفته می گوید: 13 آبان روز تجلی صبر و استقامت و ایثار است و ما امروز آمده ایم تا بار دیگر با آرمان های امام عزیزمان و شهدای انقلاب و همچنین جنگ تحمیلی میثاقی دوباره ببندیم.

 

امیری با اشاره به نقش دانش آموزان می افزاید: دانش آموزان آگاه و رشید ما در مبارزه با استکبار، همیشه نقشی فعال و فراموش ناشدنی ایفا کرده اند. این دانش آموزان ما بودند که در 13 آبان 1357 با شعارهای کوبنده خود و اهدای جانشان پایه های حکومت مزدور پهلوی را سست کردند.

 

این معلم خوزستانی تصریح می کند: این جوانان شجاع میهن اسلامیمان در آن روز با قیام خویش، به مستضعفان آموختند که برای به دست آوردن حقوق از دست رفته خود، باید با ستمگران جهانی مقابله کرد و امروز هم دانش آموزان ما باید با ادامه راه آن نوجوانان سهم مهمی در مبارزه با استکبار داشته باشند.

 

و ایران همیشه می درخشد

جمعیت رفته رفته به محل سخنرانی نزدیک می شوند، جلوه های از همنوایی و همدلی مردم خوزستان با شور و شعور انقلابی بیشتر و بیشتر می شود، کمی آن طرف تر پرچم اسرائیل در میان جمعیت جوانانی که فریاد مرگ بر اسرائیل سر می دهند آتش زده می شود، آتش که زبانه می گیرد پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران از همه جای جمعیت بلند می شود، صداها رساتر می شود، بلندتر، همه باهم فریاد می زنند مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا.

 

پایان پیام/472

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

استاندار خوزستان خبر داد

بیش از ۳ هزار نفر از کادر درمانی خوزستان در خط مقابله با کرونا فعال هستند/ در استان وضعیت حادی نداریم

شریعتی با بیان اینکه در مجموع سه‌هزار و ۹۶ نفر از پرسنل بهداشت و درمان خوزستان در بخش‌های مختلف در حال خدمات‌رسانی بوده و اقدامات لازم را در بحث مقابله با ویروس کرونا انجام می‌دهند گفت: وضعیت استان در بحث کرونا حاد نیست.

اخبار برگزیده شبستان