خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹

الأربعاء ١١ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Wednesday, October 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - احزاب و تشکل ها زمان :   ۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۵:۱۳ شناسه خبر : ۸۵۰۲۷۶
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی:
۱۳ آبان نماد مقابله ملت ایران با فشارها و تهدیدهای آمریکاست
حجت الاسلام حسن سبحانی نیا با اشاره به تبیین سیاست های آمریکا برای نسل آینده گفت: ۱۳ آبان نماد مقابله ملت ایران با فشارها و تهدیدهای آمریکاست.

 حجت الاسلام «حسن سبحانی نیا» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد ضرورت بزرگداشت 13 آبان گفت: 13 آبان روز مقابله با استکبار جهانی است که نماد مقاومت ملت ما در مقابله با تهدیدات، فشارها و تحریم ها است.

 

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 13 آبان دلیل روشن مبارزه و تقابل آمریکا با ایران است، افزود: استکبارستیزی ملت ایران در میان تمام اقشار مردم ایران است. در این روز تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان به شهادت رسیدند و این نامگذاری برای یادآوری این روز است و یادآوری استکبارستیزی در میان اقشار مختلف مردم را در پی دارد.

حجت الاسلام سبحانی نیا خاطرنشان کرد: روحیه استکبارستیزی در میان تمام اقشار از طلبه و روحانی، دانشجو، دانش آموز، کارمند و کارگر وجود دارد و این اقداماتی که امروز از سوی آمریکا صورت می گیرد، ناشی از ناتوانی اوست که هرچند وقت یک بار تحریم جدیدی را مطرح می کند و کاری نیز از پیش نمی برد و تنها جنگ روانی ایجاد می کند. آمریکا می داند این تحریم ها هیچ اثری نداشته و ندارد و ملت ما را منسجم تر  از قبل و وحدت انها را محکم تر از قبل می کند.

 

وی یادآور شد: تحریم های آمریکا موجب می شود تا جبهه مقاومت گرم تر و گیراتر از گذشته شود و بیش از گذشته تحرک داشته باشد تا امروز نتیجه اقدامات و سیاست های تحریمی آمریکا این گونه بوده است و در آینده نیز همین خواهد بود.

 

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در کشور مغرب تصریح کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری در سخنان خود فرمودند برخوردهای خصمانه آمریکا امروز و دیروز نیست بلکه از سال 1332 و براندازی دولت مردمی در آن دوره و سال 1342 در تبعید امام خمینی (ره) تا امروز ادامه داشته است و آنچه آمریکا انجام داده در این دوره ها علیه ملت ما بوده است و هیچ گاه به خیر ملت ما نیندیشیده است بلکه همیشه علیه ملت ما بوده و  امروز خشونت طلبی و روحیه استکبارستیزی و وحشی گری در هیئت حاکمه آمریکا بیشتر از گذشته شده است.

 

 وی افزود:  توان آمریکا در این دوره ها رو به افول بوده است و امیدواریم این روندی که در پیش گرفته است، آگاهی ملت ها در اقصی نقاط عالم به خصوص ملت مظلوم در آمریکای لاتین، خاورمیانه و نقاط دیگر دنیا را در این زمینه فراهم کند تا شاهد افول آمریکا و زوال آن و تقویت نیروهای مردمی جبهه مقاومت باشیم.

 

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گرامیداشت روز 13 آبان به عنوان نماد مقاومت ملت ما در برابر ظلم و ستم و نظام استکباری و خوی ددمنشانه آمریکاست که باید گرامی بداریم و آن را پاس بداریم و به نسل جدید منتقل کنیم تا دانش آموزان و دانشجویان ما که آینده ساز کشور هستند و سکاندار اداره کشور هستند، بدانند که چهره خبیث آمریکا و توطئه های آنها و بهره گیری آنها از ابزارهای مختلف همگی در راستای سلطه گری آمریکاست و هیچ اعتمادی به آمریکا نمی توان کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: اعتمادی به نظام استکباری و سرمایه داری که سمبل آن آمریکا و کشورهای غربی است، وجود ندارد. آنچه که برای آنها مهم است، منافع خودشان است و نه به دنبال حمایت از مردم هستند. ما دست آهنین و خونین آمریکا را در لبنان، عراق و سوریه دیده ایم و در یمن و بوسنی و هرزگوین و افغانستان شاهد آن بودیم و همچنان این سیاست ها ادامه دارد. آمریکا همچنان شعار حمایت از مردم را می دهد اما باید بدانیم که مقابله با استکبار باید به نسل های جوان منتقل شود تا نسل های آینده انقلاب آگاهی کامل از سیاست های استکباری را داشته باشند و بدانیم که شعار مرگ بر آمریکا همیشه باید در جامعه ما باشد.

 

وی یادآور شد: آنهایی که هنوز به آمریکا اعتماد دارند و می گویند باید مذاکره کنیم و یا برویم به دنبال برجام تا به نتیجه برسیم باید بدانند که نه از برجام چیزی عاید ما شد و نه از مذاکره پس از گذشت این همه مسایل دستاوردی برای ما حاصل شد بلکه تمام این نقشه ها بهانه ای برای شکستن مقاومت ملت ایران است و  دشمن از شیوه های گوناگون به دنبال رسیدن به اهداف خود است و تلاش می کند تا از راه های گوناگون اهرم های قدرت را از مردم ایران بگیرند.

 

وی یادآور شد: اهرم های قدرت ملت ایران وحدت، همدلی، مقاومت، توانمندی های علمی و فناوری، دفاعی و نظامی است که آنها می خواهند تمام این توانمندی ها را از ما بگیرند و اهداف خود را دنبال کنند تا عقده انتقام چهل ساله خود را با خفتی که از ناحیه مقاومت ملت ایران در دنیا به این رژیم سفاک رسیده است، بگیرند.

 

حجت الاسلام سبحانی نیا خاطرنشان کرد: ما باید این فرهنگ را با برگزاری روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در 13 آبان با شعار مرگ بر آمریکا همیشه گرامی بداریم و آن را به نسل های جدید دانش آموزان و دانشجویان منتقل کنیم تا بدانند آمریکا دشمن ملت های مستضعف است.

 

وی گفت: بازگویی جنایات ملت آمریکا و ملت های منطقه می تواند به روشنی سیاست های استکباری آمریکا را برای آیندگان تبیین کند./

پایان پیام/34
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مشاوره فرمانده کل سپاه پاسداران:

خوش رقصی کشورهای اسلامی برای صهیونیست جایگاه آنها را متزلزل می کند

سردار کوثری با اشاره به روابط برخی کشورهای اسلامی با صهیونیست و استکبار جهانی گفت:کشورهای اسلامی که برای صهیونیست خوش رقصی می کنند، جایگاه متزلزلی دارند، مسئولان سیاسی این کشورها بدانند که قطعا و یقینا در آینده نزدیک این روابط به ضرر آنهاست.

اخبار برگزیده شبستان