خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

الجمعة ٩ شعبان ١٤٤١

Friday, April 3, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان شمالی - زمان :   ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۰۸:۴۶ شناسه خبر : ۸۵۰۲۴۵
بسته خبری روز دوشنبه؛
از راهپیمایی ۱۳ آبان تا آشنایی دانش‌آموزان با روش‌های صحیح مقابله با خطرات برق
«مرگ بر آمریکا» شعاری بدون تاریخ مصرف، مردم خراسان شمالی در ۱۳ آبان حماسه ای دیگر خلق کردند و آشنایی دانش‌آموزان با روش‌های صحیح مقابله با خطرات برق، بخشی از تیترهای امروز سیزدهم آبان را شامل می شود.

شبستان گزارش می‌دهد؛
«مرگ بر آمریکا» شعاری بدون تاریخ مصرف
شعار استکبار ستیزی ملت ایران و در رأس آن شعار مرگ بر آمریکا ما همچنان ادامه دارد چرا که دشمنی آمریکا تمام شدنی نیست و این دشمنی به معنای مقابله جبهه حق با جبهه استکبار است.

خبرگزاری شبستان_ خراسان شمالی؛ روز 13 آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده، یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

در روز 13 آبان سال 1343، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در روز 13 آبان سال 1357، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز 13 آبان سال 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز «ملّی مبارزه با استکبار» نام گذاری کردند.

امروز روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است و آیات زیادی از قرآن کریم تاکید بر استواری، نفوذ ناپذیری و عزتمندی امت مسلمان دارد، دشمنان باید بدانند که این ملت بیدار و ولایت مدار است، چرا که دوستان و دشمنان خود را می شناسد.

آری! ما فلسفه مبارزه با استکبار را از قرآن کریم آموخته ایم آنگاه که به ما می گوید «ای کسانی که ایمان آورده اید، با کسانی که غاصب هستند چه دشمنان نزدیک و چه کسانی که از دوردست ها با شما دشمنی می کنند، مبارزه کنید.»

در قرآن کریم به صراحت عنوان شده، جامعه اسلامی، جامعه ای است که استوار و در مقابل دشمنان نفوذ ناپذیر باشد حال آنکه ما پس از طی چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها به دشمنان بلکه به جهان ثابت کرده ایم با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و حفظ وحدت، اجازه نفوذ به دیگران نمی دهیم و همچنان ثابت قدم به پای آرمان های انقلاب و اسلام ایستاده ایم.

شعار استکبار ستیزی ملت ایران و در رأس آن شعار مرگ بر آمریکا ما همچنان ادامه دارد چرا که دشمنی آمریکا تمام شدنی نیست و این دشمنی به معنای مقابله جبهه حق با جبهه استکبار است. امروز و پس از هزاران توطئه و دشمنی اسلام ستیزان، ما یاد گرفته ایم که نباید در مقابل دشمنان کوتاه آمد و راه مبارزه ما ادامه دارد.

ملت ایران که دو انقلاب را تجربه کرده؛ انقلاب اول، انقلابی بود که جمهوری اسلامی به پیروزی رسید و انقلاب دوم علیه استکبار شکل گرفت و جوانان پیرو خط امام و ولایت، لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند و به گفته امام، انقلاب دوم مهم تر است، چرا که در اول انقلاب با نوکر آمریکا جنگیدیم اما در روز 13 آبان، در حقیقت جبهه مبارزه با استکبار جهانی را آغاز کردیم و امروز راه خود را شناخته ایم و می دانیم باید سرکرده ظلم عالم را نشانه گرفت و با آنها مقابله کرد، چرا که سردمداران کفر به هیچ تعهدی پایبند نیستند.

و امروز در 13 آبان سال 98، مردم متعهد و انقلابی ایران اسلامی بار دیگر در صحنه حاضر خواهند شد و با مشت‌های گره کرده شعار « جنایت و خیانت خصلت آمریکایی­ است/ مقاومت پیش او تنها رهِ رهایی ست» را سر می دهند و به همه جهانیان نشان می دهند راه مقاومت و استکبارستیزی ملت ایران همچنان ادامه دارد و هیچ تحریم و تهدیدی بر مردم شهیدپرور ما کارساز نیست.

 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:
مستکبران رو به افول و احتضار می روند/ جبهه مقاومت پیروز نهایی است
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه امروز اسلام یک طرف و دنیای استکبار در طرف دیگر قرار دارد، تصریح کرد: مستکبران روز به روز رو به افول رفته و در حال احتضار هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امروز در جمع راهپیمایان 13 آبان مرکز خراسان شمالی با تقدیر از حضور پرشور مردم در این راهپیمایی استکبارستیز، گفت: شکوه جمعیت امروز بعد از 40 سال از انقلاب اسلامی و پس از فراز و فرودهای فراوان این پیام را برای همه جهان مخابره می کند که ملت ایران همچنان راست قامت در صحنه حاضر است و تحریم ها و تهدیدها مانع حرکت بالنده ما نبوده و نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با استناد به آیات قرآن کریم، اظهارداشت: استکبار با همه یال و کوپال و پیشرفت های مادی و تجهیزاتی که به دست می آورد، هر توطئه ای بکند؛ نتیجه نمی گیرد و این قول الهی است که مکر مکاران به خودشان باز می گردد.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه ملت ها در مقابل ظالم پیروز هستند، افزود: خداوند قول داده هرچه استکبار علیه ملت ها برنامه ریزی کند، برنامه هایش به جایی نمی رسد و همچون آب در هاون کوبیدن است و ملت ها در مقابل ظالم پیروز هستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری خطاب به مسئولان گفت: «مسئولان! حواستان باشد ما از مذاکره با آمریکا هیچ سودی نبرده ایم لذا نباید به این مذاکرات دل بست؛ به مردم دل ببندید و به فکر رونق تولید باشید.»

حجت الاسلام یعقوبی، با بیان اینکه مقام معظم رهبری دیروز حجت را تمام کردند، ادامه داد: «من می گویم از مذاکره چیزی گیر ما نمی آید؛ بیایید استعدادهای جوانان و دانشمندان را کشف و میدان را برای رونق تولید باز کنیم.

وی، با اشاره به اینکه امروز جغرافیای مقاومت در دنیا ایجاد شده و مستکبران و دشمنان اسلام مستاصل شده اند، بیان کرد: آنها دیگر نمی توانند کاری انجام دهند لذا با شلوغ بازی در عراق و لبنان در پی رسیدن به اهداف خود هستند ولی بدانند راه به جایی نمی برند.نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، زر، زور و تزویر را سه جبهه مقابل ما دانست که همواره در مقابل حرکت انبیاء بوده و سنگ اندازی داشته اند، ولی امروز همه رفته اند و ملت ها در صحنه باقی مانده اند.

وی با بیان اینکه وقتی ما انقلاب کردیم دو قطب شرق و غرب بر عالم حاکم بود ولی با ورود اسلام، قطب سوم شکل گرفت، ادامه داد: امروز دیگر خبری از شرق و شوروی نیست بلکه اسلام یک طرف و تمام دنیای استکبار در طرف دیگر قرار دارد؛ هرچند مستکبران روز به روز رو به افول رفته و در حال احتضار هستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی اظهارداشت: چهل سال است این ملت با مدیریت ولی فقیه بر همه مشکلات فائق آمده و جبهه سیاسی، اقتصادی و نظامی دشمن را فرو ریخته و در تاریخ ماندگار شده است.

حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر اینکه نباید از صحنه های انقلاب غافل شد، خطاب به جوانان گفت: امید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به شما جوانان است؛ باید تلاش کنید تا به بهترین نحو مدیریت آینده جامعه را بر عهده بگیرید و مراقب باشید دشمن در فضای مجازی فکر شما را مدیریت نکند.

 

 

شبستان گزارش می دهد؛
مردم خراسان شمالی در ۱۳ آبان حماسه ای دیگر خلق کردند
۱۳ آبان ۹۸، برگ دیگری بر افتخارات ملت ایران افزود و مردم خراسان شمالی نیز بی‌شک نقش مهمی در این افتخارآفرینی داشتند، افتخاری از جنس حضور و حماسه برای یادآوری اینکه ایران و ایرانی زیر بار ظلم و ستم نمی‌رود.

خبرگزاری شبستان _خراسان شمالی؛ ۱۳ آبان ماه را اغلب به نام روز دانش‌آموز می‌شناسند و در اغلب موارد نیز دانش آموزان، راهپیمایان این روز بزرگ هستند اما امروز نه فقط جمعیت دانش‌آموزی بلکه قاطبه مردم در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت داشتند. حضور پرشور و نشاط دانش‌آموزان در راهپیمایی امروز نشان داد که آنها سربازان کوچک انقلاب بزرگ ایران هستند، آنها نسل هایی هستند که گرچه حوادث ۱۳ آبان در سال‌های ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را درک نکرده‌اند اما غیرت را از نسل‌های قبل خود به ارث برده‌اند و امروز در صحنه‌ای دیگر حماسه‌سازی کردند.

امروز دانش آموزان، خیابان‌ها را مملو از فریاد «مرگ بر آمریکا» کردند تا به دشمنان بگویند ما از همان نسلی هستیم که بساط استکبار و استعمار را از این کشور برچید و پرچم استقلال را به اهتزاز درآورد. امروز مشت‌های گره کرده آنان علیه استکبار جهانی، برگی متفاوت و دوست‌ داشتنی بر دفتر قطور راهپیمایی‌های این دیار اضافه کرد، برگی که مرور آن به طور قطع نسل‌های بعدی را نیز به شور و شعف و تلاش برای استمرار انقلاب اسلامی وا خواهد داشت.

دانش‌آموزان سختکوش خراسان شمالی امروز نشان دادند که می‌دانند اگر ۲۵ سال صدرنشین کنکور سراسری شدند و در اقتدار علمی کشورشان، امروز و آینده، سهیم هستند، به مدد روحیه استکبارستیزی و استقلال‌خواهی نسل‌های قبل بوده و این راه را ادامه خواهند داد. اما دانش‌آموزان، امروز در میدان استکبارستیزی تنها نبودند و گروه‌های دیگر مردم نیز در این راهپیمایی حضور پرشور و حماسه‌ساز داشتند.

دانشجویان و طلاب و روحانیون در کنار دانش‌آموزان و در کنار آنها کسبه و بازاریان، نیروهای بسیج و سپاه و مسئولان، همه با هم شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

پرچم‌های کوچک سه رنگ با آرم «الله» در دستان همه راهپیمایان، جلوه‌های زیبایی در خیابان‌ها آفریده بود و در کنار این پرچم‌ها، آدمک‌های دست‌ساخته دانش‌آموزان که ماکتی از کاریکاتورهای ترامپ و دیگر سردمداران زور و ظلم را نشان می داد نیز نگاه نوجوانان این دیار به سلطه‌گران را به تصویر می‌کشید.

امروز مردم در راهپیمایی پرچم آمریکا و اسرائیل را نیز به آتش کشیدند تا نشان دهند، هیچ تحریم و تهدیدی نمی‌تواند مانع ابراز تنفر آنها از ظلم و استکبار باشد. گروه سرود عاشقان ولایت هم با نواختن سرود جمهوری اسلامی و اجرای سرودی حماسی، بر شور این گردهمایی بزرگ افزودند. فریادهای «هیهات من الذله»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر انگلیس»، «مرگ بر اسرائیل» در خیابان ها و میدان حماسه‌های استان طنین انداز بود و در پایان مراسم نیز قطع‌نامه‌ای که توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تنظیم شده بود، قرائت شد.

آری! ۱۳ آبان، تداعی کننده اوج بصیرت و ایمان جوانان مومن و انقلابی ایران اسلامی و از ماندگارترین حوادث در تاریخ انقلاب و نقطه عطفی در تجلی روح استکبار ستیزی، استقلال طلبی و نایل شدن به اوج قله‌های عزت و اقتدار است. امسال نیز با توجه به تهدیدات رییس جمهور آمریکا و تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه کشورمان داشته، شاهد حضور پررنگ‌ تر مردم در صحنه بودیم و مردم جواب دندان شکنی به این تهدیدات دادند.

سیزدهم آبان تاریخ انقلاب اسلامی ایران روز مقابله حق و باطل بوده است؛ دقیقا به همین دلیل یک سال پس از شهادت دانش آموزان در دانشگاه و درست در سالروز ۱۳ آبان ۵۸، ایران اسلامی شاهد جلوه دیگری از این رویارویی میان جبهه حق علیه باطل بود.

در این روز یکباره به حیات سیاسی مملو از خباثت آمریکا و عملکرد سازمان جهنمی سیا در ایران خاتمه داده شد و مزدورانی که پس از انقلاب اسلامی دائما به فتنه انگیزی و ماجراجویی علیه نهضت اسلامی ایران مشغول بودند به گروگان گرفته شدند و لانه پر از فساد و جاسوسی آنان که به اشتباه (سفارت) لقب گرفته بود، تعطیل شد.

سیزدهم آبان ماه سالروز انقلابی بزرگتر و سالگشت تبعید بنیانگذار جمهوری اسلامی و روز دانش آموز است هریک از این مناسبت ها خود کافی است که نظرها را به خود برگردانده و دیده ها را خیره کند. 

 

 

آشنایی دانش‌آموزان با روش‌های صحیح مقابله با خطرات برق
تعدادی از دانش آموزان مدارس شهرستان شیروان روز دوشنبه با روش های صحیح مقابله با خطرات برق آشنا شدند و آموزش های لازم در زمینه استفاده از وسایل برقی به آنان ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شیروان؛ مدیر توزیع نیروی برق شیروان به همراه مدیر آموزش و پرورش این شهرستان با حضور در مدارس زکیه، جامی حصار، ستار زاده و سلمان فارسی،  آموزش های لازم در زمینه استفاده یا تعمیر وسایل خانگی نظیر تلویزیون، یخچال و اتو برقی را به دانش آموزان ارائه کردند.

نحوه سیم کشی ساختمان از دیگر مطالب عنوان شده امروز کارشناسان مدیریت توزیع برق شیروان بود.

آنها همچنین حدود ۲۰۰ بسته آموزشی شامل دفتر، مداد، پاک کن و مداد تراش را به دانش آموزان هدیه دادند.

 ۲۸ هزار دانش آموز در ۴۲۱ آموزشگاه شهری و روستایی شیروان زیر نظر سه هزار فرهنگی تحصیل می کنند.

 

 

 

تظاهرات ۱۳ آبان، فریاد چهل سال بی اعتمادی ملت ایران بر سر آمریکاست
رییس اداره تبلیغات اسلامی شیروان گفت: تظاهرات ۱۳ آبان فریاد چهل سال بی اعتمادی ملت ایران بر سر آمریکا و ایادی مستکبران است.

حجت الاسلام محمود عزیزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در شیروان، 13 آبان را تجلی وحدت ملت ایران اسلامی در برابر استکبار دانست و بیان داشت: سیزدهم آبان‌ماه، روز مبارزه با استکبار جهانی و نمایش وحدت  ملت ایران در برابر استکبار است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شیروان با تاکید بر اینکه وحدت کلمه یکی از رموز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است، اعلام کرد: امروز زنان و مردان ایران اسلامی در سایه وحدت با حضور پر شور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان به دشمنان ثابت کردند پای نظام و آرمان های آن همچنان ایستاده اند و امروز انقلاب اسلامی ایران بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز دارد و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب از ضروریات جامعه است.

حجت الاسلام عزیزی حرکت در خط رهبری را مهم دانست و گفت: امروز رهبر معظم انقلاب بر وحدت کلمه تاکید دارند و انحراف از آن ضایع شدن خط رهبری است.

وی تصریح کرد: دولتمردان آمریکا بدانند ملت ما بعد از ۴۰ سال از عمر با برکت نظام با شهادت طلبی و روحیه ایثارگری و الگو گرفتن از هشت سال دفاع مقدس با تمامی کمبودها می سازد و از انقلاب و آرمان های آن محافظت می کند.

رییس تبلیغات اسلامی شیروان با بیان اینکه آمریکا به دنبال تحت‌الشعاع قرار دادن عزت، استقلال و آزادی ایران اسلامی است، گفت: مردم ایران اسلامی به رهبری امام خامنه‌ای هیچ‌گاه از مواضع به‌حق خود دست برنخواهند داشت تا زمینه اضمحلال آمریکا فراهم شود.

وی اظهارکرد: تا زمانی که آمریکا خوی استکباری، چپاولی و توحش داشته باشد شعار مردم ما «مرگ بر آمریکا» خواهد بود چراکه مردم ما شهید داده اند تا قرآن و اسلام در جامعه جاری شود و تا آمریکا آدم نشود شعار ما همین است.

 

 

مدیر اوقاف و امور خیریه فاروج:
امسال ۱۳ پرونده قضایی در حوزه موقوفات فاروج تشکیل شده است
مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان فاروج گفت: ۱۳ پرونده در حوزه موقوفات فاروج در محاکم قضایی تشکیل شده که از این تعداد ۵ پرونده به سرانجام رسیده و رای به نفع موقوفات صادر شده است.

سعید علیپور صحرا به خبرنگار خبرگزاری شبستان در فاروج گفت: یکی از پرونده های به سرانجام رسیده منجر به ابطال سند شد و در چهار مورد دیگر درآمد احیا شده در زمین موقوفه و خلع ید تصرفات محقق شد.

مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان فاروج، یادآورشد:  8 پرونده هم  در مرحله طی مراحل قضایی است.

وی از اجرای طرح های عمرانی در بقاع متبرکه شهرستان هم خبر داد و افزود: اجرای  شبستان شرقی امام زاده سیاهدشت، شبستان امامزاده نورالله به مساحت 200 متر مربع  و ساختمان بقعه امام زاده حسین و زینب(ع) به مساحت 150 متر مربع انجام شده است.

 علیپور گفت: طرح توسعه سرویس بهداشتی مسجد جامع شهر فاروج هم با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات  تملک دارایی ها در حال انجام است.

 

 

حمایت جوانان از کشور، استقلال ایرانیان را به رخ جهانیان کشید
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شیروان گفت: حمایت قاطعانه شما جوانان و نوجوانان باغیرت از کشور و نظام اسلامی با شعار مرگ بر آمریکا و پیام هیهات من الذله اقتدار، عزت و استقلال ایرانیان را در صحنه‌های داخلی و مجامع بین‌المللی به رخ جهانیان کشید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیروان؛ سرهنگ حسین اکبری امروز در جمع راهپیمایان 13 آبان شیروان اظهار داشت: 13 آبان سال ۵۸ نماد شور و اعتلای مبارزه ضد آمریکایی ملت ایران بود که با گذشت ۴۰ سال هنوز تفکر این مردم ولایتمدار مرگ بر آمریکا است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت شیروان گفت: شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر سیاست های استکباری آمریکا است که برای هر ملتی قابل فهم و درک شده و همه دنیا این استکبار ستیزی را از ملت ایران یاد می گیرند.

اکبری افزود: امروز شما دانش‌آموزان ثابت کردید که اقتدار روزافزون ایرانی اسلامی مرهون حضور باشعور و بابصیرت همراه با وحدت و همدلی در کنار مسئولان و دست‌اندرکاران نظام و در سایه‌سار ولایت فقیه محقق می‌شود.

وی گفت: ۱۳ آبان، یادآور سه واقعه مهم، تأثیرگذار و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی از جمله تبعید امام راحل، روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی است که تسخیر لانه جاسوسی یکی از بزرگ‌ترین عواملی است که می‌توانست ایران اسلامی را در مقابل آمریکای جهان‌خوار مقاوم و مستحکم نگه دارد.

راهپیمایی 13 آبان در شیروان با حضور پرشور دانش آموزان، فرهنگیان، مسئولان و سایر اقشار مردم از چهار راه دفاع مقدس به سمت میدان انقلاب برگزار شد.

 

 

 

پایان پیام/71

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

آمار مبتلایان به کرونا در خراسان شمالی از مرز ۴۰۰ نفر گذشت

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر ۱۵ فروردین، ۴۲۹ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و در مجموع ۴۶ نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند.

اخبار برگزیده شبستان