خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

الثلاثاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Tuesday, October 20, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۷/۳۰ - ۱۳:۴۴ شناسه خبر : ۸۴۵۷۲۰
سخنگوی شورا:
مدیران شهری به احکام برنامه پنج ساله توجه نمی کنند
اعطا با بیان اینکه مدیران شهری به احکام برنامه پنج ساله توجه نمی کنند، گفت: جلوی تخلفات ساخت و ساز در تهران را گرفته ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «علی اعطا» در نشست خبری امروز در خصوص طرح تفصیلی منطقه 22 گفت: موضوع طرح تفصیلی منطقه 22 در کمیته های فنی شورای عالی شهرسازی مطرح شد و قرار بود در دستور جلسه شورای عالی قرار بگیرد اما اعلام کردیم این طرح قبل از تصویب نهایی باید توسط شورا تایید شود.

 

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه توسعه حمل و نقل عمومی در طرح تفصیلی منطقه 22 دیده نشده، گفت: اعضای شورا پیشنهاداتی برای توسعه حمل و نقل عمومی در منطقه 22 ارایه کرده اند.

 

وی درباره عدم توجه مدیران شهری به احکام برنامه پنج ساله گفت: این موضوع در اولویت شورا قرار گرفته و امیدواریم به زودی نتایج موثری داشته باشد.

 

اعطا با اشاره به مصوبه خانه باغ ها گفت: کمیته فنی باغ موضوع جدیدی را در خصوص مصوبه خانه باغ ها به جریان خواهد انداخت و مالکان باغ ها می توانند به اداره کل معاونت شهرسازی مراجعه کنند تا پروانه و مجوز بگیرند و در باغ های خود فعالیت کنند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده که اخیرا در مجلس مطرح شده به دلیل اختلاف نظرها به کمیسیون اقتصادی برگشته است، افزود: سه مطالبه اصلی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده داریم.

 

اعطا تاکید کرد: اختیار وضع عوارض از شوراها گرفته نشود چرا که قانون اساسی جایگاهی برای شوراها در نظر گرفته که با سلب این اختیار بخش عمده عملکرد شوراها از بین می رود.

 

سخنگوی شورای شهر تهران نحوه توزیع مالیات بر ارزش افزوده را نیز حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: اگر مالیات شهری مانند تهران برای شهرهای دیگر هزینه شود، در حالی که تهران علاوه بر هزینه های شهر خود هزینه های پایتخت بودن را هم باید بپردازد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر معافیت هایی در حال تعمیم است و می توان به معافیت هتل، لیزینگ، بار و مسافر و بازار سرمایه اشاره کرد که اگر این روند ادامه پیدا کند، اداره شهر با مشکل مواجه می شود.

 

اعطا در ادامه در خصوص پیگیری مطالبات مردم از طریق تماس با شماره های 137 و 1888 گفت: آمار قابل ملاحظه ای از نارضایتی در این سامانه ها نداریم و موضوعات مطرح شده از سوی شهروندان پیگیری می شود.

 

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه حوزه خدمات شهری بیشترین موضوعی است که شهروندان با تماس در این سامانه ها مطرح می کنند، افزود: در مواقعی شکایت ها از جنسی است که نمی توان کاری برای آن انجام داد.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به انتصاب رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: هنوز حکمی برای رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران صادر نشده است.

 

وی خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از هیئت امنای یازده نفره شامل شهردار، رییس شورا، وزیر ارشاد، رییس سازمان تبلیغات، رییس صدا و سیما، وزیر آموزش و پرورش، رییس بسیج مستضعفین و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تشکیل شده است و رییس این سازمان با رأی این هیئت امنا انتخاب می شوند.

 

وی در ادامه در مورد ساخت و سازهای غیر مجاز در پایتخت گفت: جلوی تخلفات ساخت و ساز را گرفته ایم و شهرداری با دقت زیادی پروانه ها را صادر می کند.

 

اعطا عمده مشکل تهران را بافت ناهمگون عنوان کرد و گفت: بافت ناهمگون در تهران، پایتخت را به شهری با ساختمان های ناهنجار تبدیل کرده که حاصل ارایه مجوزهای غیر قانونی غیر کارشناسی و یا تخلف بوده است که در حال حاضر مجوزها با سخت گیری های شورای شهر و شهرداری صادر می شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص موضوع جدایی ری از تهران گفت: این طرح از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس مطرح شده است و موضوع جدیدی نیست و در گذشته نیز مطرح شده بود.

 

اعطا با بیان اینکه شورای شهر در مورد جدایی ری از تهران تصمیم گیر نیست، گفت: موافقان جدایی ری از تهران استدلال هایی دارند که از نظر حقوقی مطرح کرده اند و موافقان و مخالفان نظرات خود را در این زمینه داده اند اما آنچه که مسلم است، این است که در قانون شوراها آمده تهران، شمیرانات و ری باید یک شورا داشته باشند.

 

سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص واگذاری مراکز بهاران نیز گفت: مراکز واگذار شده بهاران یا باید بازگردانده شوند و یا مجوز بگیرند.

 

وی ادامه داد: واگذاری مراکز بهاران فرآیند و تشریفات قانونی دارد و باید با ارسال لایحه از سوی شهرداری انجام شود و تا زمانی که این موضوع محقق نشود، نتیجه ای مشخص نخواهد داشت.

 

اعطا در خصوص سامانه شفافیت نیز گفت: ورود اطلاعات به سامانه شفافیت به صورت گزینشی انجام نمی شود اما تایید می کنم که گاهی مقاومت هایی برای درج برخی اطلاعات در سامانه شفافیت وجود دارد.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک روانشناس مطرح کرد

چگونه درباره چالش مومو با کودکان صحبت کنیم؟

برجی با واکاویی چالش مومو گفت: روش تربیتی خانواده دارای اهمیت است، مهارت خود آگاهی، خود مراقبتی در فضای مجازی، مهارت نه گفتن و آموزش مهارت های انتقادی نقش بسیار مهمی در پیشگیری از این آسیب ها دارد.

اخبار برگزیده شبستان