خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

الاثنين ١٠ صفر ١٤٤٢

Monday, September 28, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فارس - زمان :   ۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۲۰:۱۲ شناسه خبر : ۸۴۱۷۹۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد
شورای فرهنگ عمومی در حوزه های آسیب های اجتماعی ورود پیدا کند
صالحی گفت: شورای فرهنگ عمومی در حوزه های آسیب های اجتماعی ورود پیدا کند چرا که خیلی کار دارد که می تواند انجام دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «سید عباس صالحی»، امروز (چهارشنبه 17 مهر) در شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به اینکه این استان امتداد تاریخی وسیعی دارد، گفت: این استان قبل از تمدن اسلامی و همراه با اسلام و تکاپوهای سلمان فارسی (س) برای یافتن نورکامل همواره در قله بوده است و بعد از آن حضور امامزادگان مکرم (ع) و حضور علما و مفاخر در این استان مایه ابتهاج را فراهم کرد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه وقتی ما به امروز و به آنچه که در یک سال و نیم گذشته نگاه می کنیم، در می یابیم، که چقدر پبشرفت کرده ایم، اضافه کرد: در این یک سال و نیم ما قوی تر شدیم و دشمن ضعیف تر شد.

 

وی با اشاره به اینکه علی رغم اینکه این فشار حداکثری در قالب های بسیار پیچیده، متنوع و متکثر توانستیم این پیشرفت را شاهد باشیم، اظهارداشت: تحریم های کینه توزانه و کودکانه یکی از قوای نظامی کشور، یعنی سپاه و محدود کردن تیم دیپلماسی نشان از ضعف دشمن دارد.

 

صالحی با تاکید بر اینکه در سوریه وضع ما مشخص تر شده است و در یمن هم جریان رقیب هم ضعیف تر شده که این ضعف را از قتل قاشخقچی و تا آرمکو شاهد هستیم، اضافه کرد: شرایط امروز در رژیم صهیونیستی نشان از ضعف آنان دارد.

 

وی با اشاره به اینکه بحث امنیتی خودمان با پهباد ها نشان دادیم که چقدر توانایی داریم، افزود: حضور رئیس جمهور در سازمان ملل، یک حضور مقتدرانه و نماد عزت ایرانی بود در حالی که به شدت مسیر ایران در فضای سازمان ملل با توطئه همه جانبه آمریکایی – عبری و عربی مرتجع همراه بود و می خواستند ایران را در سازمان ملل دچار انزوا کنند.

 

صالحی با اشاره به اینکه همان لحظه ورود دکتر روحانی بیانیه سه گانه اروپایی در خصوص حمله ایران به آرمکو شکل گرفت و وضع را به سمتی بردند که محکومیت ابران را در فضای عمومی و رسانه ای داشته باشند، اما سخنرانی ها و رفتار دیپلماتیک باعث شد در آن سه روز آرمکو به حاشیه کشیده شود و ایران به انزوا کشیده نشد، یادآور شد: تمام ملاقات ها در هتل اقامت ایران شکل گرفت به گونه ای که رهبران کشورهای دیگر برای دیدن رئیس جمهور ما صف می کشیدند.

 

وی با اشاره به اینکه شرایط حضور ایران، شرایط عزیزانه و مقتدرانه بود، در حوزه سیاسی و امنیتی ایران مقتدرتر و رقبا ضعیف تر شدند، افزود: در حوزه های اقتصادی، طبعا مشکلات کم نیست، امروز هم شرایط حنگ اقتصادی عظیم در کشور حاکم است اما شرایط امروز بعد از یک و سال و نیم گذشته دگرکون شده و کمبود در ایران حس نمی شود که از عنایت الهی، رهبری مقام معظم رهبری و همت دولتمردان است که باعث شد تا وضعیت تثبیت شود.

 

صالحی با یادآوری این مطلب که توقع دشمن این بود که کشور به تورم چند رقمی برسد و برداشت نظریه پردازان اقتصادی این بود که ایران به این مشکل برخورد کند، اضافه کرد: تابستان امسال یک و هشت دهم نسبت به مدت مشابه کاهش بیکاری را شاهد بودیم و 850 هزار اشتغال شکل گرفت و از رقم سه میلون نفر همیشه بیکار، کاهش یافت.

 

وی با یادآوری این مطلب که شرایط امروز کشور با آنچه که فکر می کردند، متفاوت است و تاکید کرد: در روند رتبه تولید علم هم مسیر پیشرفت در حال طی شدن است و از یک شرایط تهدید کننده که برای نظام بود عبور کردیم البته ایمن نیست، مسیر توطئه ها و دشمنی ها پایان پیدا نمی کند اما از پیچ بزرگ عبور کردیم.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید رقابت ها نباید به انسجام اجتماعی صدمه بزند، افزود: شورای فرهنگ عمومی یک شبکه قرارگاهی مویرگی برای حوزه های فرهنگی و اجتماعی کشور است که هم در حوزه برنامه ریزی و هدایت و هم پایش و رصد فرهنگ ملی، استانی و منطقه ای فعالیت می کند.

 

صالحی با بیان اینکه جلسات ستاد راهبری انقلاب فرهنگی با ریاست معاون اول تشکیل شده و وظایف این ستاد هم به شورای فرهنگ عمومی اضافه می شود، تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی جای دعواهای اختلاف سلائق نیست چون امکان ندارد که اختلاف سلائق را به نتیجه رساند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی برای هم افزایی در مشترکات است، مشترکات در مسائل کم نیست، اضافه کرد: نظریه راهبردی فرهنگی در استان بررسی شود، استان از فقر نظریه رنج می برد خیلی از اختلاف ها به این خاطر است که یک نظریه صحیح نیامده  و مشکل را حل کند.

 

وی با اشاره به اینکه با هویت قبل از اسلام چطور برخورد می شود، انکارش می کنند و یا از سر ناچاری مثل کنیز مطبخی با آن برخورد می شود، این راهش نیست، تاکید کرد: باید از یک نظریه راهبری استفاده کرد و می توان این 2 مورد را در کنار هم آورد و این نظریه کثرت گرایانه غیرفروکاهش را می توان اضافه کرد یا داخلش یک غیر فروکاهشی شبکه ای ایجاد کرد، افزود: نور کامل می تواند کنار نورهای دیگر باشد و نورهای قبل را پیدا کند.

 

صالحی با تاکید بر اینکه یکی از شورای فرهنگی عمومی، رفتن به سمت نظریه های راهبردی توسعه استان است چرا که اینها کارهای پایه است، افزود: شورای فرهنگ عمومی در حوزه های آسیب های اجتماعی ورود پیدا کند چرا که خیلی کار دارد که می تواند انجام دهد.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه خانواده شرایط مثبت ما کم نیست یکی از نهادهای اثرگذار اجتماعی کشور خانواده است، افزود: شوراهای فرهنگ عمومی باید در مسائلی قسمت هایی که ریشه های حوزه فرهنگی دارد، ورود پیدا کند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه اخلاق عمومی و حرفه ای مشکل جدی وجود دارد، افزود: شورای فرهنگی عمومی به کمک اخلاق عمومی و حرفه ای بیاید.

 

وی در پایان گفت: به استان فارس امیدواریم که خیلی از اتفاقات خوب از این استان روی داده است و امیدوارم مبدا خیر برای کشور، استان و مردم باشد.

 

خاطر نشان می شود، در پایان این مراسم سند فرهنگی فارس امضا شد و همچنین احکام شورای هماهنگی کانون های مساجد استان ها ابلاغ شد.

 

 

پایان پیام/130

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

گزارش تصویری| رونمایی از سردیس شهدای مقاومت در شیراز

سردیس شهدای مقاومت، سرداران شهید سلیمانی، اسکندری و شهید محسن حججی صبح امروز با حضور شهردار شیراز در گوشه زیتون خیابان نه دی شیراز رونمایی شد.

اخبار برگزیده شبستان