خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

الأحد ٨ ربيع الأوّل ١٤٤٢

Sunday, October 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۸/۷/۱۱ - ۲۰:۳۴ شناسه خبر : ۸۳۹۴۱۰
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:
دختران امروز قدر خود را نمی دانند/دختری که احساس بی ارزشی کند، به آسانی تن به گناه و شهوت ها می دهد
آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه کسی که احساس کرامت کرد خودشکنی ندارد، گفت: دختری که پیش خود احساس بی ارزشی کند، به سهولت تن به گناه و شهوت ها می دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، آیت الله «سیدشرف الدین ملک حسینی» امروز ( ۱۱ مهر ) در همایش «رهروان زینبی» که مصلی امام خمینی (رضوان الله علیه) یاسوج برگزار شد، گفت: آفرین بر بانوانی که با چادر افتخار و با پوشش زینبی خودتان برگ زرینی دیگر را در تاریخ استان رقم زدید، حضور شما در خیابان های شهر آغازی خواهد بود برای امیدواری مسئولان در تغییر آنچه که امروز ظاهر جامعه ماست، باید بر این چادر ها بوسه زد و به آنها افتخار کرد؛ آمدید تا یاد و نام بی بی زینب (س) را زنده کنید، آمدید تا یک مفهوم در تاریخ دینی زینب را به زیبایی نشان دهید.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آن شکوه و وقار بی بی زینب (س)  وقتی که وارد کاخ عبیدالله بن زیاد شد، آن  عزت و کرامت بی بی وقتی وارد کاخ یزید شد؛ آنقدر باشکوه وارد شد که عبیدالله گفت: این زن ناشناس کیست، تا شکوه وی را بشکند و گفت: چه کسی است که با این کبر می آید، اما نمی دانست حجاب کبریایی است نه کبر است؛ این عزت خدایی است و نه غرور است.

 

وی افزود: شخصیت هر انسان بر پایه چهار عنصر وراثت، تربیت، تاثیرپذیری از جامعه پیرامون، تلاش فردی و شخصی شکل می گیرد؛ آیا بی بی زینب (س) در این مربع شخصیت قابل تحلیل است، هر انسانی شخصیتی او در زوایای این مربع تعریف می شود.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: وراثت و رگ مهم است بی بی زینب (س)  فرزند امیرالمومنین (ع) بود، از رگ و ریشه پیامبر بود، چنین شخصی باید انسان ویژه ای باشد رگ از انسانی به نام ابوطالب داشت، وراثت در شخصیت هر انسانی نقش دارد جوانان بدانند می توانند در شکل دادن شخصیت فرزندان خود بر اساس عنصر وراثت نقش ایفا کنند.

 

وی ادامه داد: همین عنصر نخست عنصری اساسی در شکل گیری عاشورا بود، فرمانده آن سپاه حرام زاده و فرزند حرامزاده بود، آخر معلوم نشد پدر عبیدالله و  پدر زیاد چه کسی بود، با نخستین کلمه نشان داد که وراثت پست در شخصت تاثیر دارد، نشان داد نباید با کلمه ها، ژن ها را مسخره کرد. کسی که خود را ژن خوب می داند و ژن خوب را به مسخره می کشاند و خیال می کند چون که پدر پولدار است یا پستی دارد، آقا می شود و ژن اثر می کند و دیگران را مسخره می کند؛ نه این طور نیست.

 

آیت الله ملک حسینی  با بیان اینکه وراثت نیز به تنهایی در شکل گیری شخصیت افراد نقش آفرینی نمی کند، گفت: فرزند پیامبر بزرگ نوح را می گوییم او وارث پدر بود، پیامبری که شیخ الانبیا بود اما معلوم می شود عناصر دیگری در شکل دادن شخصیت وی موثر بوده و تربیت مادر و جامعه مهم است.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بی بی زینب(س) در خانه ای متولد شد که مادر آن خانه فاطمه است، لحظه به لحظه رفتار مادر را یاد می گیرد، مادر در برابر چشمان او شهید می شود اما زینب باید صبر و تحمل را هم بیاموزد، در کنار پدری که معلم بشریت در تربیت است، مرگ مادر درد بود اما در شکل دادن شخصیت بی بی نقش ویژه ای داشت، انسانی که در کودکی دردها را می بیند و می چشد انسانی است که در بزرگی می تواند در برابر مسائل اجتماعی صبر کند.

 

وی افزود: عنصر سوم جامعه است که در شکل گیری شخصیت افراد تاثیرگذار است، جامعه پیرامون مهم است از جمله انسان هایی که اطراف ما هستند و ما امروز پسر و دخترمان را با خویشانش رها می کنیم، با خیال هایش رها می کنیم، با آنچه که نامش را فضای مجازی می گذاریم رها می کنیم؛ این جامعه ای است که در شکل گیری شخصیت یک انسان نقش ایفا می کند.

 

آیت الله ملک حسینی بیان کرد: جامعه پیرامون بی بی زینب(س) چگونه بود؛ ایشان در خانه بودند و جامعه وی را رها کرده بودند، وقتی می خواست سر مزار پیامبر و مادرش برود، امام علی (ع)، برادرانش امام حسن (ع) و امام حسین (ع) را مراقب وی قرار می داد، او می داند عفت و وقارش ارزش دارد اما دختر امروز ما دختری است که قدر خود را نمی داند.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: چون من و تو و این جامعه این منزلت را به خوبی معرفی نکردیم همین اندازه که یک دختر در یک خانه و جامعه برای لباسش برای پوشش برای گام هایش و حضورش این چنین احترامی قائل شوند او احساس شخصیت می کند او به شخصیت خودش ارزش می دهد نزد خودش کرامت پیدا می کند.

 

وی عنوان کرد: انسان اگر کرامت یافت خود را خار و ذلیل نمی کند، امروز دختران معصوم ما که تن به بسیاری از اخلاق های زشت می دهند ما مقصر هستیم، جامعه ای که برای او، برای دختری اش، برای موهایش و وقارش و حجابش از همان طفولیت ارزش قائل نشد، در بزرگی مفهومی به نام ارزش و حجاب نمی فهمد.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر دختری از کودکی اینچنین مقنعه می پوشد باید خاک زیر پای این مادران را بوسید، باید دست پدران را بوسید، معلوم می شود جامعه اطراف اینها جامعه ای بودند که به این دختر اهمیت و ارزش داده است و متوجه می شود که حرمت دارد، احساس کرامت می کنند و کسی که احساس کرامت کرد خودشکنی ندارد، دختری که پیش خود احساس بی ارزشی کرد، به آسانی تن به گناه و شهوت ها می دهد.

 

آیت الله ملک حسینی در پایان گفت: عنصر چهارم تلاش شخصی است، افرادی قدر توان خود را بدانند، انسانی که خود را در معرض تربیت انسان های شایسته قرار دهد بی بی زینب(س) این چهار عنصر را داشت، بی بی زینب شخصیت دیگری داشت آن هم اینکه سال ها در مدینه، شام و در مصر مفاهیم دینی و قرآن را تعلیم می داد.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان