خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

السبت ١٦ ربيع الثاني ١٤٤١

Saturday, December 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : تهران - زمان :   ۱۳۹۸/۷/۴ - ۱۷:۱۶ شناسه خبر : ۸۳۶۴۴۱
استاندار تهران:
پس از ساماندهی توانمندسازی و اشتغال معتادین در دستور کار است
استاندار تهران با اشاره به اینکه برای نخستین باراست که چرخه جمع آوری تاتوانمندسازی معتادین در استان تهران فعالیت می کندگفت: پس از ساماندهی توانمندسازی واشتغال معتادین دردستور کار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ورامین، انوشیروان محسنی بندپی در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر شاهد  دو صدای متفاوت  از شهرداری تهران در واگذاری مراکز بهاران به بهزیستی هستیم از یکسو شهرداری تهران موافق این واگذاری است و از سوی دیگر شورای شهر تهران با این موضوع مخالف است.

 

وی افزود: به هر حال یک پای کار در اجرای مصوبات شورای هماهنگی مواد مخدر مجموعه  شهرداری و شورای شهر تهران هستند و باید این موضوع هرچه سریع تر  تعیین تکلیف شود و کار  واگذاری مراکز بهاران به  بهزیستی انجام شود  و در غیر اینصورت  مجبوریم موضوع را  به محاکم قضایی و ریاست جمهوری منعکس کنیم.

 

استاندار تهران گفت: اعتیاد پرچالش ترین آسیب اجتماعی است که دغدغه مقام معظم رهبری و خانواده هاست که باعث گرفتار شدن نه فقط فرد معتاد بلکه آحاد جامعه می شود و خوشبختانه در این چند سال با ورود مقام معظم رهبری به این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته و البته در قانون برنامه ششم اولویت با برنامه های پیشگیرانه است.

 

محسنی بندپی بیان داشت: اینکه بهزیستی با دستور کار قرار دادن تیم های محله محور اقداماتی را در خصوص مبارزه با گل و حشیش کردند قابل تقدیر اما اینکار باید با کارشناسی بیشتری صورت گرفت و حلقه بعدی توانمند سازی معتادین است و بعد از برنامه های ساماندهی و درمان باید توانمند سازی و اشتغال معتادین را دستور کار قرار دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه این برای نخستین بار است که چرخه جمع آوری تا توانمند سازی معتادین در استان تهران فعالیت می کند گفت: در ابتدا دانشگاه های علوم پزشکی خیلی پای کار نبودند اما بعد از ۲ جلسه متقاعد شدند که باید در حوزه درمان ورود پیدا کنند.

 

استاندار تهران افزود: یک پای مهم در کاهش اعتیاد شهرداری تهران است و وقتی که از شهروندان عوارض اخذ می شود و بخشی از وظایف شهرداری ها کارهای فرهنگی است باید در خصوص اعتیاد وظیفه مند عمل کند و در نامه ای به شهردار تهران و شورای شهر باید وظایف قانونی این نهاد در خصوص کاهش اعتیاد را گوشزد و مطالبه گری می کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه اگر نتوانیم با اقدامات پیشگیرانه اعتیاد را کاهش دهیم این بحث به موضوعی نگران کننده برای خانواده ها تبدیل خواهد شد گفت: کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند همکاری های بین بخشی دستگاه هاست و اساسا ماهیت پیچیده ای دارد.

پایان پیام/659

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه موقت ری:

توجه به نماز و مساجد جلوی بسیاری از فتنه ها را خواهد گرفت

امام جمعه موقت ری گفت: توجه به نماز و مساجد جلوی بسیاری از فتنه ها را خواهد گرفت.

اخبار برگزیده شبستان