خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

الثلاثاء ١١ صفر ١٤٤٢

Tuesday, September 29, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۷/۲ - ۰۹:۲۷ شناسه خبر : ۸۳۵۵۴۹
استاندار تهران:
اختصاص زمین برای فعالیت بانوان کارآفرین در شهرک های صنعتی
بند پی گفت:بانوان تولیدکننده و فعالان اقتصادی که با مشکل استقرار فعالیت مواجه هستند در اولویت قرار دارند تا در شهرک های صنعتی برای آنها محلی در نظر گرفته شود در همین راستا شهرک شهریار افتتاح شده و شهرک ملارد تا دو ماه آینده آماده می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «انوشیروان محسنی بندپی» در جلسه فعالان اقتصادی بانوان استان تهران گفت: با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی کشور تمام مواردی را که شما کارآفرینان در این جلسه مطرح کردید، هیچ کس منکر این سختی ها و چالش ها نیست. متاسفانه سیستم بروکراسی پیچیده در دستگاه های اجرایی شرایطی را فراهم کرده که کمتر کسی به سمت تولید و اشتغال می رود.

 

استاندار تهران در ادامه بیان کرد: بیان مشکلات از زبان شما کارآفرینان نشان می دهد که ما دیر به فکر تولید و حمایت از تولیدکننده و درک شرایط امروز جامعه افتادیم. اگر ما به صادرات غیر نفتی توجه می کردیم و اقتصاد را از تک محصولی نجات می دادیم و برای ارتقای کیفیت تولید فکر می کردیم، می بایست با تمام انرژی و قوا از تولیدکننده در ابعاد مختلف حمایت می کردیم چون این پول و زحمتی را که شما برای تولید هزینه می کنید هر کجای دیگری سرمایه گذاری می کردید، درآمدش بیشتر از این بود.

 

وی تصریح کرد: بنابراین در این شرایط خاص کشور مسئولان به این نتیجه رسیدند که در حوزه تولید هیچ بن بستی وجود نداشته باشد. بر همین اساس آمدند شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا را تشکیل دادند که دیگر برای برطرف کردن موانع و مشکلات تولید به مجلس و لایحه دولت ارجاع داده نشود و همان جا مشکلات را بررسی کنند تا سران سه قوه مسایل و مشکلات را از مسیر تولید بردارند.

 

بندپی با بیان اینکه ما در حوزه کسب و کار در کشور رتبه 100 را داریم، تصریح کرد: این آمار یعنی ما 100 مانع در مسیر کسب و کار تولید داریم. این عدد در کشورهای استقلال یافته مانند اتحاد جماهیر شوروی زیر 10 رسیده است و آنها با اقدامات صورت داده ،مشکلات و موانع در مسیر تولید را برطرف کردند.بانوان تولیدکننده و فعالان اقتصادی که با مشکل استقرار فعالیت مواجه هستند در اولویت قرار دارند تا در شهرک های صنعتی برای آنها محلی در نظر گرفته شود در همین راستا شهرک شهریار افتتاح شده و شهرک ملارد تا دو ماه آینده آماده می‌شود.

 

استاندار اظهار کرد: نگاه های ما نسبت به تولید نگاه بدی بود، فکر می کردیم پول از سر و کول تولیدکنندگان بالا می رود در صورتی که نمی دانیم، تولیدکنندگان چقدر انرژی مصرف می کنند، چقدر باید تلاش می کردند و ایده های جدید را چاشنی کار خودشان می کردند و ما غافل از موانع و مشکلات پیش روی آنها بودیم.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر با توجه به وضعیتی که کشور پیدا کرده و شعارهای اقتصادی مقام معظم رهبری همانند حمایت از کالای ایرانی و عملکرد اقتصاد مقاومتی یعنی تکیه بر نیروهای توانمند داخلی با نگاه بیرونی داشته باشیم. امسال هم سال رونق تولید نامیده شده است و دولت هم در بدترین شرایط یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای رشد اشتغال روستاییان اختصاص داده است. این نگاه تقویت شده است و ما جلسات زیادی را در طول هفته در این زمینه برگزار می کنیم، ضمن اینکه راه باز شده ولی بانک ها هنوز مقاومت می کنند.

 

بندپی با بیان اینکه در استانداری و مسئولان تیم اقتصادی استان حامی کارآفرینان است، خاطرنشان کرد: ما در مبارزه با دشمن تروریسم اقتصادی قرار داریم. آنها به لحاظ اقتصادی ما را دچار مشکلات کردند و شما کارآفرینان به عنوان سربازان اقتصادی در خط مقدم قرار دارید. ما باید به شما کمک کنیم، حالا این سربازان می خواهند خانم باشند یا آقا. 9 یا 10 درصد فعالان اقتصادی ما را بانوان تشکیل می دهند. بانوان به لحاظ آموزشی و سلامت خود را ارتقا دادند. این نشان می دهد که زنان در مسایل فردی خودشان توانمند شدند. ما در زمینه مسئولیت دادن به زنان در شاخص های جنسیتی و مسایل اقتصادی هنوز عقب هستیم.

 

استاندار تهران با بیان اینکه نقدینگی مهمترین مشکل بانوان کارآفرین است، گفت: لیست تولیدات خود را ارائه دهید تا تولیداتی که مصرف آن در استانداری و دستگاه های اجرایی امکان پذیر است مصوب شود که اولویت خرید با تولیدکنندگان استان تهران باشد.

 

بندپی تصریح کرد: یکی از استراتژی ها و راهبردها افزایش کشت گلخانه ای است که هیچ موانعی بر سر راه آن وجود ندارد. اجرای مصوبات ستاد تسهیل هماهنگی مصوب کردند که باید این مصوبات اجرایی شوند؛ بنابراین اولویت رسیدگی به مشکلات کارآفرینان به شهر

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی تشریح کرد:

راه هایی برای کاهش یادگیری نمایشی دانش آموزان در فضای مجازی

ساکی روش های مختلف برای سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی را تشریح کرد و گفت:د ارزشیابی را وسیله ای بدانند که نقاط قوت و ضعف عملکرد یادهی و یادگیری دانش آموز و معلم را منعکس کند که بر اساس آن نسبت به بهبود عملکرد اقدام کنند.

اخبار برگزیده شبستان