خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دفاعی و امنیتی زمان :   ۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۱۰:۵۱ شناسه خبر : ۸۳۴۵۶۴
معاون تربیت و آموزش اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش:
مساجد در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس کانون تمام حرکت ها بودند
حجت الاسلام محضری گفت:در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس کانون حرکت ها، اعزام ها و کمک رسانی ها تنها و تنها مساجد بود و کانون دومی برای این موضوع وجود نداشت.

 حجت الاسلام «بابک محضری» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد نقش مساجد در دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب و هجوم دشمنان بعثی به نظر می رسد کانون حرکت ها، اعزام ها و کمک رسانی ها تنها و تنها مساجد بود و کانون دومی برای این موضوع وجود نداشت.

 

معاون تربیت و آموزش اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش افزود: محوریت مساجد در دفاع مقدس نشان دهنده روح تعبد، عبودیت و اخلاصی است که در آموزه های دینی به آنها تاکید شده بود و جنبه تربیتی مساجد را نشان می دهد.

 

حجت الاسلام محضری با اشاره به نقش مساجد در انتقال خاطرات و تاریخ جنگ تحمیلی اظهار کرد: در دفاع مقدس در موضوع تاریخ نگاری خاطرات مسجد به عنوان یکی از پایه های مهم در انتقال تاریخ دفاع مقدس بیان شده است و این امر هشداری است برای ما در جامعه امروز که نکند ما این الگو را از دست بدهیم و فقط  مساجد را برای برنامه ریزی های کلیشه ای در انتخابات ببینیم.

 

وی ادامه داد: پیروزی های زیادی که در جبهه ها شکل می گرفت و فرهنگ انفاق و فداکاری های زیادی که در صحنه های مختلف جنگ تحمیلی شاهد بودیم از دل همان مساجد و عبادت های در مسجد بود.

 

معاون تربیت و آموزش اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش با اشاره به موضوع سیل در ابتدای سال 98 خاطر نشان کرد: در موضوع سیل و  بسیاری از بحرانها و حوادث طبیعی دیگر در جامعه شاهد بودیم که باز پایگاه کمک رسانی همان مساجد بودند که نقش محوری ایفا کرده و اثرات زیادی را برجای گذاشتند که این آثار معنوی و اثربخش منبعث از همکاری و همدلی آحاد مردم که از بطن مساجد شکل می گرفت تا مدت زیادی در جامعه اثر مثبتش برجای می ماند.

 

وی گفت: مسجد یک نقطه قوتی است که از کانون آن نه تنها انقلاب بلکه پیروزی های ما آن هم  نه فقط در جنگ تحمیلی بلکه در تمام هجمه هایی که بر نظام اسلامی وارد شد شکل گرفته و مسجد نقش حیاتی در موفقیت های جامعه اسلامی ما ایفا کرده و بسیاری از ارزشهای اسلامی و انسانی را احیاء کرده است.

 

حجت الاسلام  محضری همچنین افزود: مسجد ظرفیت محدوی ندارد بلکه مانند مفهوم علم است که ظرفیت پذیر نیست و جایگاه روح و وجود انسانی است بنابراین هر آنچه که در مسجد جز امورات مختلف در جامعه محسوب می شود می تواند در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و ... در این مکان مقدس دیده شود و اگر مسجد در جامعه کمرنگ شود قطعا در رسیدن به اهداف جامعه اسلامی دچار چالش می شویم .

 

وی با تاکید بر توجه کشورها اروپایی و آمریکایی به مسجد و اثرگذاری آن در جامعه اظهار کرد: در کشورهای اروپایی  و آمریکایی مطالعات تحقیقاتی آنها به سمت مساجد حرکت کرده است و به این نتیجه رسیدند که مساجد  مکانهای پرمخاطب و پرجاذبه ای هستند  که توانستند یک جامعه را متحول کرده و موجب انسجام و وحدت در جامعه شوند و موجبات اتحاد در تمام سطوح جامعه از سازمانهای مختلف و اقشار گوناگون را فراهم کنند.

 

وی گفت: آنها تلاش می  کنند تا مکانی همچون مسجد را پایه گذاری کنند تا بتواند اهداف شان را محقق کند و این امر  نشان دهنده اهمیت دشمن به این پایگاه مردمی و میزان تاثیرگذاری مساجد در جامعه اسلامی است./

 

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

با انتشار متنی از دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری؛

رهبر انقلاب آخرین بار چه زمانی به کربلا مشرف شده‌اند؟

صفحه دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری، مطلبی درباره آخرین سفر رهبری به کربلا منتشر کرده است.

اخبار برگزیده شبستان