خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جنوب کرمان - زمان :   ۱۳۹۸/۶/۲۹ - ۱۵:۰۸ شناسه خبر : ۸۳۳۹۸۲
امام جمعه موقت قلعه گنج: 
برای عاقبت به خیری انسان ها تقوا بهترین، والاترین روش و ِمُتد است 
حجت الاسلام مومنی، گفت: برای عاقبت به خیری انسان ها تقوا بهترین، والاترین روش و ِمُتد است و خداوند متعال در قرآن کریم در آیه ۳۲ الی ۳۵ سوره زمر می فرماید تقوا عامل رستگاری است و وسیله محو گناهان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، حجت الاسلام « مومنی » در خطبه های نماز جمعه این هفته قلعه گنج، گفت: خداوند متعال تقوا و عمل صالح را به عنوان بهترین وسیله برای محو گناهان معرفی کرده است.
 امام جمعه موقت قلعه گنج، افزود: برای عاقبت به خیری انسان ها تقوا بهترین، والاترین روش و ِمُتد است و خداوند متعال در قرآن کریم در آیه ۳۲ الی ۳۵ سوره زمر می فرماید تقوا عامل رستگاری است و وسیله محو گناهان است.
وی، ادامه داد: تقوا گرچه موجب برتری انسان است در کنارش عامل محو گناهان نیز است، در واقع با توجه به آیات قرآن کریم " کسی که راستی و درستی را می گوید و قبول دارد او ُمتقی است.
حجت الاسلام مومنی، ابراز داشت: ُمتقی، راه راست، گفتار درست و صادق را هم می پیماید و هم عمل می کند یعنی هم در مرحله عمل و هم در شعار عامل است هم المتقون لهم مایشاءون عند ربهم ' این گروه هر چه را بخواهد خداوند متعال به آنها می دهد امکان ندارد که کسی سرمایه تقوا داشته باشد و تهی دست باشد.

خطیب موقت جمعه قلعه گنج، اظهار داشت: انسان با داشتن سرمایه تقوا هر چه را که بخواهد خداوند متعال به او می‌دهد و ممکن نیست که چیزی را بخواهد و خداوند متعال اجابت نکند این تصریح آیه قرآن است. 
وی، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، بیان داشت: دفاع مقدس یعنی دفاع و مقاومت در برابر زیاده خواهی زیاده خواهان و دشمنان و نیز لبیک به ندای امام مظلومان در خصوص ایستادگی در مقابل ظالم است.
 حجت الاسلام مومنی، افزود: همان گونه که ایستادیم و شعاع و برکات این مقاومت و ایستادگی کام انسان های آزادیخواه را شیرین کرده است و آرامشی به مظلومان و مستضعفین عنایت کرده است.
امام جمعه موقت قلعه گنج، خاطرنشان کرد: اگر چه مقاومت و ایستادگی سختی ها و مشکلاتی دارد اما قدرت برتر است.
 حجت الاسلام مومنی، به سخنان روز سه شنبه رهبر معظم انقلاب در درس خارج اشاره کرد و اضافه کرد: حضرت آقا بیان فرمودند؛ مردم نجیب شریف و بزرگوار ایران با نگاهی هوشیار، قوی و تحسین برانگیز در طی این چهار دهه هیچ گاه غافل از دشمنی دشمن ها نشدند، دشمن دشمن است و این هیچ گاه تغییر نمی کند هر چند که آنها تغییر موضع دهند.
امام جمعه موقت قلعه گنج، ادامه داد: بنابراین نباید به بیگانگان نگاه کرد و نگاه ما به بیگانگان نگاه عبثی است، نگاه به دولت های بیگانه و به این نشست و برخاست با دشمنان این مرز و بوم و نباید نگاه امیدوارانه داشت.
وی، افزود: در واقع فرصت مذاکره با دشمنان، فرصت نیست بلکه فرصت سوزی است مگر کسانی که سر مذاکره با اجانب دارند چه چیزی حاصل آنها شده است، امروزه ما با چشم های خود می بینیم احساس می کنیم عجز کسانی که سر مذاکره با بیگانگان دارند، دشمن مدام پیشنهاد مذاکره می دهد گاهی با پیش شرط و گاهی بدون پیش شرط که این به دلیل آشفتگی سیاسی و سردرگمی طرف مقابل است که به حول خداوند تعالی ما در مقابل دشمن هیچگاه سردرگم  نخواهیم شد.

پایان پیام/586

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد جنوب کرمان، مطرح کرد

اجرای برنامه های سوگواری  اربعین به شکل ویژه در ۴۰ کانون فرهنگی هنری 

مجید خوبی زاده، گفت: امروز ۴۰ کانون فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان به شکل ویژه، برنامه هایی را به مناسبت اربعین حسینی اجرا کردند.

اخبار برگزیده شبستان