خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۸/۶/۲۹ - ۱۲:۵۴ شناسه خبر : ۸۳۳۹۳۱
خطیب موقت نماز جمعه تهران:
رییس دستگاه قضا مچ دزدها را می‌گیرد/گول شعارها را در انتخابات نخورید
آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه رییس دستگاه قضا مچ دزدها را می‌گیرد و دانه دانه محاکمه و برخورد قاطع می‌کند، گفت: برای ایشان دعا کرده و آرزوی توفیق داریم و امیدواریم خداوند برای ادامه این موضوع یاریش کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، آیت‌الله «محمدعلی موحدی‌کرمانی» امروز (جمعه 29 شهریور) در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه صاحبنظران درباره ریشه‌یابی حادثه خونین کربلا، نظرات مختلفی ابراز کردند، گفت: چه خوب است که از خود حضرت سیدالشهدا سوال کنیم که چرا این جنایتکاران این جنایات عظیم را انجام دادند.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه این جنایت فوق تصور و فوق تحمل است، ادامه داد: حضرت سیدالشهدا (ع) در لحظات پایانی عمر شریفشان در عیادت از حضرت زین‌العابدین (ع) می‌فرمایند «شیطان بر این‌ها مسلط شد و یاد خدا را از آن‌ها گرفت؛ با ما جنگیدند و اهل بیت مرا کشتند». این فرمایش حضرت سیدالشهدا(ع) یک هشدار است؛ وقتی یاد خدا از انسان دور شد، انسان هر جنایتی را انجام می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه وقتی یک انسان از یاد خدا غافل شود، ممکن است هر جنایتی از او سر بزند، گفت: وقتی که دل نورانی شود، حالت سرکشی آن به حالت اطاعت تغییر پیدا می‌کند. اینکه اگر ما از یاد خدا غافل شویم دیگر به یاد درماندگان و مظلومان نخواهیم بود. حال که شیطان برای امتحان ما آماده است، نباید از یاد خدا دست برداریم. شیطان عقل را می‌برد.

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به اینکه آیا مسئولان به همان اندازه که حقوق می‌گیرند، برای مردم کار می‌کنند، ادامه داد: آیا آنها در جریان دردهای مردم هستند؟ امیدواریم خدا رئیس قوه قضاییه را حفظ کرده و خیر دهد .مسئولان ما از خود بپرسند با بیت المال چه کرده اند؟ آیا به همان اندازه که حقوق برداشتند به همان اندازه برای مردم کار انجام داده اند؟

 

موحدی کرمانی اضافه کرد: آیا مسئولان ما می دانند ناله مظلومین و درد مردم ما چیست، هر مسئولی از خود سوال کند اگر دید اشتباه کرده است، از این راه بازگردد. هر که اشتباه کرد انقدر ناله یارب یارب سردهد شاید خداوند به دادش برسد.

 

وی افزود: رییس دستگاه قضا مچ دزدها را می‌گیرد و دانه دانه محاکمه و برخورد قاطع می‌کند؛ برای ایشان دعا کرده و آرزوی توفیق داریم. امیدواریم خداوند برای ادامه این موضوع یاریش کند.

 

وی با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید گفت: دانش آموزان امانت‌های والدین هستند که برای آینده ساخته می شوند، دل آنها خالی و آماده برای کِشت است تا آموزگاران برای آن بذر بپاشند و ساخته شود. اگر خدای ناخواسته از زبان آموزگاران برخی مبانی دین تشکیک و متزلزل شد، این بچه دیگر متزلزل بار می آید؛ دانش‌آموز بیش از اینکه به پدر و مادر شنوایی دارد به استاد و آموزگار خود شنوایی دارد، آنها امانت‌های خدا هستند.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آموزگاران در روز قیامت و در حساس ترین جا یعنی پل صراط باید پاسخگو باشند، گفت: خداوند در این خصوص سوال می‌کند. ممکن است خدای ناخواسته به واسطه بی توجهی و غفلت آموزگار این دانش آموز از همان اول نسبت به مبانی دینی کم تمایل شوند.

 

آیت الله موحدی کرمانی خطاب به آموزگاران گفت: آقایان آموزگار بر خودتان رحم کنید، وقت عبور از صراط که بسیار سخت است سوالی که مرتب می‌شود از امانت و صله رحم است، اینکه با امانت الهی چه کار کردید؟ با بچه‌ها و انقلاب چه کردید، آنها را ساخته اید یا نه؟

 

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه آموزش و پرورش مسئولیت «آموزش» و «پرورش» را بر عهده دارد، ادامه داد: پرورش بار بسیار سنگینی دارد و ساده نیست که اگر به آن توجه شود از دانش‌آموز فردی ساخته می‌شود که مایه افتخار اسلامی قرآن می‌شود. وقتی فرزندان تربیت شون، آمریکا و پست‌تر، قوی تر و ضعیف تر از آن هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

 

آیت الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس با تاکید بر اینکه اگر دفاع نکنیم دیگر نه مسجد نه منبر و نه مراسم عبادت داریم، گفت: اگر دفاع نکنیم هیچ چیز برایتان نمی‌ماند پس دفاع کنید. اگر مردم دفاع نکنند زمین فاسد می‌شود. خدا سپاه پاسداران و تمام کسانی که در مقام دفاع از کشور فعالیت می‌کنند را حفظ کند.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دفاع میدان‌های مختلفی دارد که گاهی در جنگ است و باید در میدان جنگ و دفاع کرد و گاهی جنگ نیست اما موضوع فرهنگی است، گفت: اکنون دشمن یک فرهنگ غلط غربی به بار آورده است و می‌خواهد فرهنگ دین و اسلام و قرآن را از ما بگیرد. نگاهی به وضع و حجاب و عفت بکنید. از فرهنگ دین و فرهنگ عاشورا دفاع کنید؛ دفاع فرهنگی وظیفه ما است.

 

وی با بیان اینکه یکی از میدان‌های دفاع،‌ دفاعی اقتصادی است، افزود: شما احساس می‌کنید که آمریکا فکر می‌کند می‌تواند فشار را زیاد کند به امید اینکه بتواند مردم را چنین و چنان کند؟ خیر این گونه نیست. این فشار اقتصادی اثر ندارد.دشمن دروغ می‌گوید و متهم می‌کند و تا می توانند عظیم ترین صحنه‌ها را خراب می‌کند که فشار اقتصادی ایجاد شود. تا می‌توانید به میدان بیایید و با این فشار اقتصادی مبارزه کنید و در درون خود را قوی کنید، دشمن خیر شما را نمی‌خواهد.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دشمن دنبال حفظ منافع خود است، گفت: اگر بتواند حاضر است هزار دروغ بگوید تا یکی از منافع خود را تامین کند. یکی از نکته‌های مورد توجه این است که توسط نیروهای مسلح ما دانشکده‌های نظامی عقیدتی سیاسی شده است، این برنامه خوبی است یعنی جایی که اهل رزم و تیراندازی هستند، در کنار آن افراد را از نظر دینی و اخلاق می سازند، این مهم است و این بینش عقیدتی است که قرآن می‌گوید اگر شما ۲۰ نفر باشید و دشمن ۲۰۰ نفر باشد شما ۲۰ نفر بر آنها پیروز می‌شوید چرا که شما پایه های ایمانی قوی دارید و به همین دلیل مسلمین در میدان‌های نبرد پیروز شدند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که برای دفاع وجود دارد  این است که دشمن شناسی کنیم، گفت: اگر دشمن بود و شما نفهمیدید، این بزرگترین خطر است. دشمن ترین دشمنان همانهایی هستند که خود و خیانت خود را پنهان می‌کنند و شما متوجه آن نشوید و یک‌دفعه مورد هجمه قرار می گیرید. باید مواظب بود.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به انتخابات و فضای انتخاباتی گفت: مراقب شعارهای زیاد و قشنگی که داده می‌شود باشید. در انتخابات مواظب باشید، همه به میدان می‌آیند و ادعا می‌کنند، گول شعارها را نخورید و خود طرف را بشناسید، اگر مطمئن شدید آدم راستگو، پاکدست و درستی است به او رای دهید.

 

وی تصریح کرد: مواظب کیدهای مخفی منافقین و دشمن باشید و وقتی که مخفی باشد شما غافل هستید و یک مرتبه به شما حمله می کند به همین دلیل خطر نفاق در طول تاریخ اسلام و مسلمین هزاران برابر بیشتر است خطر مشرکین است./

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

با انتشار متنی از دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری؛

رهبر انقلاب آخرین بار چه زمانی به کربلا مشرف شده‌اند؟

صفحه دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری، مطلبی درباره آخرین سفر رهبری به کربلا منتشر کرده است.

اخبار برگزیده شبستان