خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

السبت ١٦ ربيع الثاني ١٤٤١

Saturday, December 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دولت زمان :   ۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۰:۱۲ شناسه خبر : ۸۳۲۷۹۸
در یازدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین عنوان شد:
تاکید ذوالفقاری بر اطلاع رسانی به زائران اربعین درخصوص ثبت نام در سامانه سماح
رئیس ستاد مرکزی اربعین بر اطلاع رسانی به زائران اربعین درخصوص ثبت نام در سامانه سماح تاکید کرد و گفت: ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح مزایای زیادی برای آنها دارد. ثبت نام در این سامانه آمار دقیقی از تعداد زائران اربعین حسینی را فراهم می آورد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی به ریاست «حسین ذوالفقاری»، رئیس ستاد مرکزی اربعین برگزار شد. حسین ذوالفقاری در یازدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی که با محوریت ارائه گزارش اقدامات و برنامه های کمیته اطلاع رسانی و مسنتدسازی برگزار شد، بر رعایت اصول و اولویت ها در جهت تحقق تمامی اهداف تعیین شده از سوی این ستاد تاکید کرد و افزود: در مجموع برنامه های امسال صداوسیما ذیل کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی تکامل بیشتری یافته و رویکردها و برنامه ها منسجم تر شده‌اند.


رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین بر ضرورت توجه به پیش بینی نحوه اطلاع رسانی در شرایط غیرعادی یا موارد خاص اشاره کرد.


ذوالفقاری در ادامه بر اهمیت اطلاع رسانی درست و به موقع از طریق مسئولان ذیربط تاکید کرد و گفت: صدا وسیما از مسئولان کمیته ها و تمامی افراد فعال در ذیل این کمیته ها به تناسب برای انجام مصاحبه استفاده کند به گونه ای که حوزه های مختلف تحت پوشش اطلاع رسانی قرار گیرند. همچنین مسئولین کمیته ها در مصاحبه ها صرفاً مباحث مربوط با حوزه های کاری خودشان پاسخگو باشند و به جای دیگرکمیته ها اطلاع رسانی نکنند.


رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی عنوان کرد: یک سال تمام دور هم نشستیم و مجموع برنامه ها و اقدامات را در نظر گرفتیم تا بسترهای لازم یک مراسم باشکوه را فراهم کنیم. در این میان کمیته های مختلف گزارشهای خود را ارائه کردند و به جمع بندی رسیده ایم و اعضای ستاد اربعین باید اطلاع رسانی درست و دقیقی از برنامه ریزی ها و اقدامات این ستاد داشته باشند و مسئولین مرتبط را در جریان قرار دهند تا از اظهارنظرهای پراکنده و غیرکارشناسی جلوگیری شود.


ذوالفقاری همچنین به بازگشایی مرز خسروی اشاره کرد و گفت: نتیجه تلاشهای همه جانبه مسئولان ایرانی و عراقی پس از دو سال منجر به بازگشایی مرز خسروی شد که با بازگشایی این مرز بخشی از بار ترافیکی مرز مهران کاسته می شود، با این حال باید تلاش کنیم خدمات و امکانات بیشتری در این مرز جدید فراهم کنیم.


رئیس ستاد مرکزی اربعین در پایان بر لزوم ثبت نام زائران در سامانه سماح تاکید کرد و گفت: ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح مزایای زیادی برای آنها دارد. ثبت نام در این سامانه آمار دقیقی از تعداد زائران اربعین حسینی را فراهم می آورد تا بتوان خدمات و تسهیلات مناسب تری به آنها ارائه کرد.


ذوالفقاری بر لزوم اطلاع رسانی دقیق در خصوص این سامانه و شرایط آن به مردم از طریق رسانه های مختلف اشاره کرد و گفت: با ثبت نام زائران در این سامانه ضمن بیمه شدن و بهره مند شدن از خدمات آن، حدود رفت و برگشت خود را نیز می توانند اعلام کنند و از این طریق میزان تردد زوار در روزهای مختلف را خواهیم داشت و می توانیم خدمات بهتری خصوصاً در زمینه حمل و نقل به آنها ارائه کنیم. همچنین امکان مدیریت سفر، تعیین مرزها، حمل و نقل نیز بهبود خواهد یافت و زائران نیز در مرزها و در هنگام خروج دچار مشکل نخواهند شد.


در ادامه این جلسه گزارشی از برنامه ها و اقدامات کمیته ارزیابی و نظارت نیز ارائه شد و با توجه به شاخص گذاری های صورت گرفته مقرر گردید نظارت قبل، حین و بعد از مراسم به صورت منظم انجام گیرد.


ذوالفقاری در پایان با تاکید بر اینکه استانهای معین هرچه سریعتر می بایست در نقاط مرزی و عراق که تعیین شده است، مستقر گردند تا براساس زمان بندی آمادگی لازم برای خدمات دهی به زائران فراهم گردد./

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

لاریجانی در دیدار با مصطفی شنتوپ:

ایران و ترکیه، کشور‌های مهم و تأثیرگذار منطقه هستند

رئیس مجلس کشورمان در دیدار با رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه تأکید کرد: ایران و ترکیه می‌توانند امنیت پایدار منطقه را فراهم کنند.

اخبار برگزیده شبستان