خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : ایلام - زمان :   ۱۳۹۸/۶/۲۲ - ۱۴:۵۵ شناسه خبر : ۸۳۱۲۸۳
حجت‌الاسلام میهن‌پرست عنوان کرد:
گفتمان مقاومت برگرفته از فرهنگ عاشورایی جهانی شده است
امام‌جمعه شهر چوار گفت: فراگیری و گستردگی مراسم عاشورای حسینی در کشورهای مختلف که در سال‌های اخیر به اوج خود رسیده، بعد جهانی و گستردگی نهضت حسینی را آشکار کرده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، حجت‌الاسلام «شهاب‌الدین میهن‌پرست» ظهر امروز (22 شهریور) در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مسجد جامع این شهر با اشاره به خطبه سی و دوم کتاب شریف نهج‌البلاغه، اظهار کرد: حضرت امام علی (ع) در این خطبه با اشاره به تقسیم دنیاطلبان به ۴ گروه بیان فرمودند که گروهی از آنان کسانی هستند که اگر دست و فساد نمی‌زنند به خاطر این است که روحشان ناتوان و شمشیرشان کند و مالشان اندک است و به تعبیر معروف آن‌ها آب پیدا نمی‌کنند وگرنه درصحنه تصادف شناگران ماهری هستند.

 

وی تصریح کرد: درواقع این‌ها از غم نداشتن وسیله فساد افسرده‌اند وگرنه درون وجودشان از شر و فساد و ظلم و تباهی مالامال است، طبیعی است این‌گونه افراد برای ظاهر ساختن آنچه در درون دارند در انتظار فرصت باشند، بنابراین هرگز نباید فریب ظاهر آرام و بی‌آزار آن‌ها را خورد و رهبران الهی جامعه باید هنگامی‌که آن‌ها را شناسایی کردند مراقب باشند و اجازه ندهند که امکاناتی در اختیار آن‌ها قرار بگیرد مبادا به کانونی از فساد اجتماعی مبدل شود.

 

امام‌جمعه شهر چوار با اشاره به گروه دوم دنیاطلبان در کلام مولا علی (ع) یادآور شد: کسانی از مردم هستند که گفتار آنان در زندگی دنیا مایه اعجاب تو شود، در ظاهر خدا را بر آنچه در دل دارند گواه می‌گیرند، این‌ها در ظاهر اظهار محبت می‌کنند، این در حالی است که آن‌ها سرسخت‌ترین دشمنان‌اند.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، گفت: امام علی (ع) در این خطبه می‌فرماید که نشانه آنان این است که وقتی به قدرتی می‌رسند در فساد در زمین می‌کوشند و زراعت‌ها و چهارپایان را نابود می‌کند، حضرت در ادامه به اهداف و پایان کار گرده دوم می‌پردازد و می‌فرماید گروه دیگر آنان‌اند که شمشیر کشیده و فساد و شرارت خویش را آشکار ساخته و لشکر سوار و پیاده خود را برای این منظور گردآوری کرده‌اند.

 

وی ابراز کرد: حضرت امام علی (ع) در ادامه می‌فرماید که آن‌ها باطن خود را برای ظلم و فساد آماده ساخته و دین خود را تباه کردند، هدف آن‌ها همانند همان است که امام به آن اشاره فرموده است که هدف از آن است که چیزی از متاع دنیا را به چنگ آورند یا برای خود فرماندهی بر گروهی را فراهم سازند یا بر منبری صعود کنند و لباس پیشوایی مردم را بر تن کنند و بر آنان خطبه‌های دروغین بخوانند.

 

امام‌جمعه شهر چوار یادآور شد: به‌این‌ترتیب امام علی (ع) در جمله‌های کوتاهی هم به اعمال ظاهر آن‌ها اشاره می‌فرماید و هم به فساد درونشان و هم به اهدافشان، درواقع این گروه تمام تلاش و کوشش خود را به کار می‌گیرند تا قارونی شوند یا فرعونی یا سامری، افرادی مانند آتش افروزان جنگ جمل و جنگ صفین از مصادیق روشن این گروه بودند، بعضی برای مال و بعضی برای مقام قدرت و بعضی برای تکیه زدن بر جای پیامبر اسلام (ص)، دست به آن‌همه شر، فساد و تباهی زدند.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست افزود: امام علی (ع) در این خطبه به نتیجه کار آن‌ها اشاره فرموده و می‌گوید که بد تجارتی است که توی ای انسان فاسد و طغیانگر برای خود فراهم ساخته‌ای، دنیا را برای خویشتن می‌بینی و آن‌ها را با پاداش‌هایی که نزد خداست و پروردگارت به تو وعده داده است معاوضه می‌کنی.

 

وی، تصریح کرد: طبیعی است که این گروه شرور و فاسد که برای رسیدن به مال و مقام، دست‌وپا می‌زنند، نه قانون خدا را به رسمیت می‌شناسند و نه به ندای وجدان خود گوش فرا می‌دهند و تسلیم فرمان عقل‌اند، آن‌ها این سرمایه‌های گران‌بها را با آن سمن نجس و بهای اندک مبادله می‌کنند و دین و ایمان خود را به متاع زودگذر دنیا می‌فروشند.

 

امام‌جمعه شهر چوار در ادامه بابیان اینکه فراگیری و گستردگی مراسم عاشورای حسینی در کشورهای مختلف که در سال‌های اخیر به اوج خود رسیده، بعد جهانی و گستردگی نهضت حسینی را آشکار کرده است، این حضور که امسال ارتباط معناداری با تبلور جبهه فراگیر مقاومت یافته، نمایانگر پویایی و زایندگی این نهضت و واجد این پیام است که عاشورا می‌تواند همه آزادی خواهان و عدالت‌طلبان دنیا را به هم پیوند دهد و شبکه بین‌المللی مقاومت را ایجاد کند.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست یادآور شد: گفتمان مقاومت با اتکا به ارزش‌های اسلامی و الهام گرفته از فرهنگ عاشورایی که در عرصه میدانی با ایثارگری و ازخودگذشتگی مدافعان حرم و رزمندگان الهام گرفته از نهضت حسینی در قالب سازمان‌های مقاومت نظیر حزب‌الله لبنان، انصار الله یمن، حشد الشعبی عراق، دفاع وطنی سوریه، فاطمیون، زینبییون و حیدریون افغانستان و پاکستان تجلی یافت و توانست در عین خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن اقبال جهانیان به‌ویژه مسلمانان را بر فرهنگ مقاومت و عاشورا را جلب نماید.

 

وی گفت: تحولات دهه اخیر به‌ویژه پس از انقلاب اسلامی سبب شده که فرهنگ عاشورا، کارآمدی خود را بیش‌ازپیش نشان دهند و فداکاری، درس دین‌داری، درس اخلاص، درس موقع‌شناسی، درس بصیرت، درس شجاعت، درس صبر و استقامت در مقابل سختی‌ها، درس آزادگی و حریت، درس قیام برای خدا، درس محبت و عشق، درس آمادگی برای پشتیبانی از حق و برپایی عدل ازجمله مواردی است که در این کارآمدی تبلوریافته است.

 

امام‌جمعه شهر چوار در ادامه ابراز کرد: پنجشنبه ۱۴ شهریور فرصت ۶۰ روزه ایران به‌طرف های باقیمانده در توافق هسته‌ای موسوم به برجام پایان یافت و بر همین اساس رئیس‌جمهوری آغاز گام سوم را اعلام کرد که با برداشته شدن گام سوم هسته‌ای، ایران این التیماتوم را به غرب و نهادهای بین‌المللی داد که این گام‌ها نمی‌توانند استمرار داشته باشند و چه‌بسا گام چهارم، گام نهایی کاهش تعهدات برجامی باشد.

 

حجت‌الاسلام میهن‌پرست گفت: پیشنهاد رشوه مقامات آمریکا به نام خدای هندی نفت‌کش ایرانی، اوج سقوط اخلاقی سیاسی و استیصال آمریکا را نشان می‌دهد، دوران افول آمریکا شروع‌شده و این کشور را در مسیر نوعی سقوط از قدرت برتر به قدرت میانی قرار داده است، رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر این موضوع و شروع در دوران افول آمریکا اشاره‌کرده است.

 

وی افزود: فروپاشی اخلاق نتیجه نگاه لیبرالی، باعث انحطاط اخلاقی در آمریکا گردیده است، بر اساس بررسی‌های انجام‌شده آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشورهای جهان در رده سوم قرار دارد و از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود مورد آزار جنسی واقع‌شده است.

 

امام‌جمعه شهر چوار خاطرنشان کرد: رشوه دادن به ناخدای یک نفت‌کش، به معنای اوج ذلت و حقارت و استیصال بوده و نشان‌دهنده این است که آمریکا اهرمی برای مقابله با ایران نداشته و تنها راه موجود را پیشنهاد رشوه به ناخدای نفت‌کش ایرانی دانسته که آن‌هم از طرف ناخدای این کشتی رد شده است.

پایان پیام/92

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رحمانی فضلی:

تردد زوار اربعین حسینی در مرزهای چهار گانه روان است/ تردد بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر از مرزهای خروجی

وزیر کشور با بیان اینکه تمهیدات لازم برای تردد روان زوار اربعین حسینی فراهم شده است، گفت: هم اکنون شاهد تردد روان زائران در هر چهار مرز خروجی کشور با مرز کشور عراق هستیم.

اخبار برگزیده شبستان