خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢٣ المحرّم ١٤٤١

Monday, September 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۲:۰۴ شناسه خبر : ۸۳۰۲۰۷
رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران :
نباید بگذاریم حتی یک درخت قطع شود/ درخواست برای بررسی صورتجلسه تنظیمی اعلام باغات
در حالی که رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران می گفت نباید بگذاریم حتی یک درخت دیگر قطع شود، اعضای شورا به غیر باغ بودن یک زمین در خیابان فرشته رای دادند.

 

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری شبستان، «زهرا صدر اعظم نوری» در جریان بررسی باغ یا غیر باغ بودن ملکی با مساحت 890 متر و با 19 اصله درخت در خیابان فرشته گفت: 128 هکتار از باغات تهران در 10 سال اخیر نابود شده و نباید بگذاریم حتی یک درخت دیگر قطع شود.

 

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه 14 اصله از درخت موجود در این ملک بن بالای 200 سال دارند که گواه بر باغ بودن ملک است، خاطرنشان کرد: اگر به غیر باغ بودن این زمین رای دهیم، تمام این باغ با ارزش اکولوژیک بالا نابود می شود.

 

در ادامه، افشین حبیب زاده در خصوص بررسی پرونده های پلاک ثبتی مرتبط با تعیین تکلیف باغ یا غیر باغ بودن گفت: مراجعات متعددی از سوی شهروندان معترض به نظر شورای شهر درباره تشخیص باغ بودن ملک داشته ایم.

 

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای تشخیص دادن باغ ضوابط مشخصی وجود دارد که باید طبق آن عمل شود، خاطرنشان کرد: باید مشخص شود که چرا زمانی که هیچ کدام از شرایط احراز باغ وجود ندارد در صورتجلسه کمیسیون تشخیص باغات، آن ملک را باغ اعلام می کنند.

 

حبیب زاده از رییس شورای شهر تهران خواست تا مواردی که فاقد شرایط احراز باغ بوده اند اما در صورتجلسه تنظیمی باغ اعلام شده را بررسی و نتیجه آن را در صحن شورا اعلام کنند.

 

در ادامه، اعضای شورا به غیر باغ بودن ملک 890 متری در خیابان فرشته رای دادند. 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس سازمان بهزیستی کشور :

رسیدگی به وضعیت روستا مهدها و مهدهای حاشیه ای در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد

قبادی دانا گفت: بهزیستی به دنبال ارایه برنامه های متناسب با روستا مهدها و مهدهای حاشیه ای می باشد و ارایه حداقل یک وعده غذای گرم روزانه در دستور کار ما قرار دارد.

اخبار برگزیده شبستان