خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٢ المحرّم ١٤٤١

Sunday, September 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - احزاب و تشکل ها زمان :   ۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۰۸:۰۷ شناسه خبر : ۸۲۸۳۷۴
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان:
نارسایی ها با حرف حل نمی شود/ باید جای اعلام، اقدام کرد
آیت الله بطحایی با بیان اینکه دولت در اجراییات ضعیف است و نارسایی ها با حرف حل نمی شود، گفت: تعبیر خوبی نیست که به دولت می گویند اگر نمی توانی ول کن برو مگر دولت خودسر آمده که خودسر برود و انصافا دولت کارهایی انجام داده و اقداماتی هم انجام می دهد.

آیت الله سید هاشم بطحایی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد ارزیابی از عملکرد دولت گفت: دولت تدبیر و امید انصافا اقداماتی انجام داده است و البته با مشکلاتی هم مواجه بوده است مخصوصا مشکلات داخلی و نارسایی های داخلی از تحریم خارجی  در این دوره بیشتر بود.

 

 نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان با بیان اینکه ایران سرزمین دارایی و امکانات و نیروی انسانی مطلق است افزود: نارسایی ها نشاندهنده این است که نظارت در کارها ضعیف است و به نظر می رسد علت نارسایی ها و کم و کاستی هایی که دولت هم خود به انها اشاره می کند با حرف حل نمی شود  همانگونه که سخنگوی قوه قضاییه گفت باید جای اعلام، اقدام کرد و این جمله بسیار بجا و پرمعنایی است.

 

وی گفت: نمی شود هم مردم فریاد بزنند و هم دولت داد بزند پس فریاد رس کیست؟ بالخره دولت بعنوان مجری نه به عنوان مقنن، مسئول است در اسلام غیر از خدا  هیچ کس قانونگذار نیست و هیچ حکمی جز حکم خدا وجود ندارد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: قانون و حکم فقط ازآن خداست و مجلس از کتاب و سنت قانون را استخراج قانون می کند که البته این امر در شان مجلس نیست .

 

آیت الله بطحایی تصریح کرد: حتی پیامبر هم مقنن نیست بلکه بیان کننده احکام الهی است و خداوند به رسول خدا(ص) در قران می فرماید تو فقط احکام را برای مردم بیان کن اختیار دار مردم نیستی و مردم بنده خداهستند. در ایه ای دیگر از قران خطاب به رسول خدا می فرماید پیامبر اگر جمله ای از  خود بیان کنی که از خودت باشد و به خداوند مربوط نباشد شاهرگت را می زنیم .

 

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان ادامه داد: نمایندگان مجلس مفسر قانون هستند حتی مستخرج قانون نیستند زیرا اختیار انسان دست خداست و نه بنده او.

 

وی افزود: قانونی که در مجلس تصویب می شود شورای نگهبان موظف است این احکام را با شرع مقدس بسنجد اگر موافقت دارد می پذیرد  در غیر اینصورت ان را رد می کند یعنی دولت مقنن نیست و فقط مجری است.

 

آیت الله بطحایی گفت: ضمن تشکر از روحانی و کابینه این دولت  باید بگویم که گفتن این جمله که متاسفانه از سوی برخی مطرح می شود تعبیر خوبی نیست این چه معنی می دهد که به دولت می گویند اگر نمی توانی ول کن برو. مگر این فرد مگر دولت خودسر آمده که خودسر برود و انصافا کارهایی انجام داده و اقداماتی هم انجام می دهد اما اینکه خودسرانه اختیاراتی داشته باشد اینگونه نیست.

 

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: متاسفانه آن حاکمیتی که باید  باشد در دستگاههای مسئول نیست چگونه است که حراستی سازمانی که باید با تمام وجود مراقب آن باشد که کالایی حیف و میل نشود خودش دست درازی می کند.چگونه حراست سازمانی که مسئول مراقبت از اقلام مردم است خود دست درازی می کند.

 

آیت الله بطحایی اظهار کرد: من اینجا از قوه قضاییه و ریاست این دستگاه تشکر می کنم که برخورد جدی با هر  تخلفی می کند دستگاه قضایی با هر گونه رانت خواری و ویژه خواری باید برخورد کند و دست متخلفان را قطع کند.

 

وی خاطر نشان کرد: در جمهوری اسلامی اقا زاده و یقه سفید نداریم و قانون با هیچ کس تعارف ندارد نظام ما نظام علوی است مسئولان در کتب مختلف مراجعه کنند ودر کتاب تهذیب  بخوانند این کتاب منبع فتوای مرجعیت محسوب می شود دربخشی از این کتاب در مورد عاریه  گرفتن اموال از بیت المال روایت شده است که حتی عاریه گرفتن اموال با قید ضمانت( عاریه مضمونه مردوده) یعنی شی را عاریه بگیرند و اگر آسیبی به آن رسید ضامن آنها هستند و ان را به بیت المال بازمی گردانند.

 

وی ادامه داد: در این روایت نوع برخورد حضرت علی (ع) در مورد عاریه گرفتن اموال توسط دخترش عنوان شده است علی (ع) در این موضوع به مسئول بیت المال  تاکید می کند که بیت المال مال شخصی نیست  و حتی عاریه دادن آن نیز نیازمند اجازه از مردم است.

 

آیت الله بطحایی اظهار کرد: از همین جا است که حضرت علی (ع) نامشان در تاریخ ثبت شده است و بعد از آن همه شرارت  معاویه و طرفداران آن بازهم در جریده تاریخ ثبت شده است تا جایی که  چین کمونیست نیز شعار لافتی الا علی لاسیف الا ذوالفقار را ثبت و زینت بخش موزه های خود کردند.

 

وی خاطر نشان کرد: اگر مسئولان با تابلوی جمهوری اسلامی  کار می کنند آبروی این عنوان  را نبرید ، اینکه در اخبار مختلف از اقازاده  و یا وابسته به مسئولان نظام تخلفی شنیده می شود که میلیاردها  حیف و میل می شود غلط است و این رفتار آبروی اسلام بردن است.

 

عضو خبرگان رهبر با بیان اینکه دولت در حاکمیت خود ضعیف است  افزود: دولت در اجراییات ضعیف است و با تعارف نمی توان حکومت کرد در ابتدای انقلاب پاوه و ابادان در محاصره قرار گرفتند امام (ره) فرمودند پاوه باید آزاد شود با قاطعیت و پاوه ازاد شد اکنون نیز همین گونه باید باشد در فلان سازمان فلان وزیر مسئول است چرا باید در این سازمان اینقدر فساد وجود  داشته باشد و چرا حیف میلهایی  از بیت المال باید شکل بگیرد.

 

 وی یاد آور شد : انقلاب نکردیم تا کسی وزیر و وکیل شود ما برای ریاست نیامدیم علاج واقعه قبل از واقع باید کرد مسئولان بیدار باشند میزهای ریاست موقت است و فقط امانتی در دست ماست.

 

آیت الله بطحایی افزود: دولت در 2 سال باقی  مانده چالش ها و بحرانهای باقی مانده را حل کند مسئولان طوری زندگی کنند که وقتی از  سمت خود بیرون رفتید همه به خوبی از شما یاد کنند مردم هنوز هم یاد شهیدان رجایی و باهنر را در یاد خود دارند  مگر آنها  چه کردند ؟ انها مقید به کسب رضایت  خدا بودند و رضایت خداوند را به دست اوردند طوری عمل کنید که وقتی از مسئولیت  خود کنار می روید مردم غصه بخورند و وقتی از دنیا رفتید برای شما گریه کنند.

 

استاد حوزه و دانشگاه خطاب به روحانیون گفت: توصیه من به روحانیون این است ما از بسیاری از  شب نشینی ها و ضیافتها محروم هستیم زیرا این لباس به ما اجازه نمی دهد پس حال که از دنیا محروم  هستیم از آخرت محروم نشویم.

 

وی در مورد 2 سال فرصت باقی مانده دولت اظهار کرد: در دو سال باقی مانده دولت کم و کاستی های خود را پر کند و تلا ش خود را برای رفع مشکلات مردم بکار بگیرد./

 

 

 

پایان پیام/34
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس:

شکستن هیمنه استکبار در دوران دفاع مقدس نهادینه شد

امیر فولادی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس به ما آموخت که نگذاریم دشمنان خواسته های ذهنی خود را بر ما تحمیل کنند، گفت: تفکر ضد استکبار و درهم شکستن هیمنه آن و مقابله با استکبار همگی از آموزه های دفاع مقدس است که در دوران جنگ نهادینه شد.

اخبار برگزیده شبستان