خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ١٥ المحرّم ١٤٤١

Sunday, September 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۸/۶/۱۳ - ۱۱:۰۷ شناسه خبر : ۸۲۸۰۲۱
مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مسجد قبا:
کانون‌های فرهنگی زمینه‌ساز کاهش معضلات نوجوانان می‌شوند
علیرضا دوستی گفت: یکی از مهمترین وظایف کانون های فرهنگی، جذب نوجوانان به مبانی و ارزش‌های دینی و ممانعت از جذب آنان به راه‌های خلاف است.

«علیرضا دوستی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان اصفهان، با اشاره به تمایل نوجوانان برای فعالیت‌های اجتماعی اظهار داشت: در جامعه ما، معمولا نوجوانان تمایل شدیدی به حضور در اجتماع دارند که این تمایل و این نیاز اگر به درستی پاسخ داده نشود می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.

 

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مسجد قبا ملکشهر ادامه داد: این نیاز باعث می شود که نوجوانان وقتی از سوی گروهی یا طیف اجتماعی خاصی مورد توجه قرار بگیرند و از آنان برخورد محترمانه و صمیمی مشاهده کنند جذب آن طیف بشوند حال اگر این برخورد از سوی گروه‌ها و طیف‌های اجتماعی نادرستی باشد، نوجوانان از طریق همین گروه‌ها به راه‌های نادرستی کشیده خواهند شد.

 

دوستی از اهمیت فعالیت‌های کانون‌ها و مجموعه‌های فرهنگی گفت و ادامه داد: اهمیت این مجموعه‌ها همین‌جا مشخص می‌شود که باید با جذب نوجوانان، مانع از کشیده شدن آنان به راه‌های نادرست شوند. از سوی دیگر تهاجم فرهنگی دشمنان علیه آرمان های انقلاب، این ضرورت را دوچندان می کند.

 

وی با اشاره به فعالیت کانون فرهنگی هنری مسجد قبا گفت: کانون فرهنگی هنری مسجد قبا ملک شهر علی‌رغم مشکلات اقتصادی، با پشتیبانی مردمی با برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی سعی در جذب حداکثری نوجوانان و جوانان به مسیر انقلاب و نظام و مبانی دینی و تربیتی دارد.

 

دوستی به برشمردن فعالیت های کانون فرهنگی هنری مسجد قبا پرداخت و افزود: کانون فرهنگی هنری مسجد قبا با برگزاری برنامه‌های مختلف به ویژه برنامه‌های ورزشی نظیر فوتسال، شنا، فوتبال دستی و اردوهای مختلف  سعی در جذب نوجوانان به مسجد دارد و در این مسیر معمولا به صورت سالیانه چیزی حدود 100 عضو جدید را جذب می‌کند که این اعضا اغلب پس از آشنایی با برنامه‌های کانون و مسجد، در مسجد ماندگار می شوند.

 

وی در تعریف ویژگی‌های یک مجموعه فرهنگی اثرگذار خاطرنشان کرد: معمولا افراد فعال در مجموعه‌های فرهنگی هر یک در کنار مشغله‌های روزمره خود، بخشی از وقت خود را بدون چشم داشت و صرفا به دلیل دغدغه فرهنگی و احساس وظیفه، صرف این فعالیت‌ها می‌کنند و از همین رو بایستی دستگاه‌های مرتبط حمایت‌های حداقلی را از این حرکت‌ها داشته باشند. کانونی می‌تواند موثر باشد که بتواند بر روی اعتقادات مخاطبان کار کند و عقاید آنها را به سوی باورهای صحیح سوق دهد.

 

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری مسجد قبا از تاثیر برخورد صحیح و صمیمی با مخاطبان گفت و افزود: یکی از مهم‌ترین شرایط جذب مخاطب برخورد خوب و رفتار دوستانه، صمیمی و محترمانه با مخاطب است. مخاطب به ویژه مخاطب نوجوان اگر برخورد خوبی ببیند، برخورد خوبی نیز تحویل می‌دهد و این ارتباط دوطرفه به پایداری رابطه کمک زیادی می کند./

پایان پیام/123

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

خون دختران ایرانی را برای رسیدن به اهداف سیاسی مباح ندانید؛

قهرمان‌سازی از خودسوزی «دخترآبی» توهین به زنان ایرانی برای رسیدن به اهداف سیاسی است

قهرمان‌سازی و حمایت برخی مسئولان و سلبریتی‌ها از پدیده خودسوزی«دختر‌آبی» سبب الگوسازی غلط در جامعه و افزایش دامنه آسیب‌های اجتماعی می‌شود. خودکشی اعتراض مدنی نیست بلکه ناشی از ناهنجاری‌های رفتاری و هیجانی و مشکلات هویتی در فرد است.

اخبار برگزیده شبستان