خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٢ المحرّم ١٤٤١

Sunday, September 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - زنان و خانواده زمان :   ۱۳۹۸/۶/۱۱ - ۱۰:۱۹ شناسه خبر : ۸۲۷۶۸۹
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده:
مشکلات زیادی در حوزه نگهداری زنان معتاد متجاهر داریم
ابتکار گفت: بسیاری از استان های کشور در حوزه نگهداری زنان معتاد متجاهر به ویژه زنان منع پذیرش با مشکلات زیادی مواجه هستند ضمن اینکه زنان بسیاری نیز به دلیل مواد مخدر در زندان ها به سر می برند.

«معصومه ابتکار» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان  در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات معاونت امور زنان و خانواده برای زنان معتاد متجاهر منع پذیرش گفت: سازمان بهزیستی، وزارت کشور و شورای اجتماعی کشور، متولی نگهداری معتادان متجاهر( اعم از زن و مرد) و زنانی که جرایمی در این حوزه مرتکب شدند، می باشند و برنامه های خاص و تقسیم کار دستگاهی در این زمینه دارند.

 

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده  تصریح کرد: بسیاری از استان های کشور در حوزه نگهداری زنان معتاد متجاهر به ویژه زنان منع پذیرش با مشکلات زیادی مواجهه هستند ضمن اینکه زنان بسیاری نیز به دلیل مواد مخدر در زندان ها به سر می برند. مسئله زنان سرپرست خانوار آسیب‌های اجتماعی زنان و همچنین اعتیاد زنان که متاسفانه افزایش یافته و همه مانند یک زنجیره به یکدیگر متصل هستند و چنانچه نتوانیم ریشه و علل این مسائل و آسیب‌ها را بررسی کنیم وارد مرحله جدیدی از آسیب‌های اجتماعی خواهیم شد که حل آنها بسیار سخت‌تر خواهد بود.

 

وی اظهار کرد: همکاری با تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که البته تنها مربوط به تشکل‌های حوزه زنان نمی‌شود بلکه باید همکاری با تشکل‌های فعال در تمامی حوزه‌های اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهیم تا از طریق این هم افزایی‌ها بتوانیم شاهد بهبود وضعیت زنان در کشور باشیم.

 

وی با اشاره به اقدامات معاونت امور زنان و خانواده در حوزه زنان سرپرست خانوار خاطر نشان کرد: با رویکرد توسعه ای و توان افزایی زنان سرپرست خانوار بدنبال حمایت از این قشر هستیم، در همین راستا یک برنامه را ستاد  ملی زن و خانواده به تصویب رساند، برنامه ای مبنی بر توان افزایی زنان سرپرست خانوار با هماهنگی دستگاه های ذی ربط تدوین و ابلاغ کرده است، جلسات زیادی هم در این خصوص برگزار شده که «طرح های معیشتی» حوزه زنان از جمله خروجی این جلسات می باشد لذا ما برای توسعه اشتغال و در راستای سیاست اشتغال فراگیر، به مشاغل خانگی به عنوان یک بخش مهم و ویژه نگاه می کنیم.

 

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ادامه افزود: همچنین در زمینه اشتغال و کارآفرینی زنان سرپرست خانوار دو طرح بسیار بزرگ با همکاری وزارت کار و وزارت کشور در حال اجراست. این دو طرح ۱۲ هزار زن سرپرست خانوار را مورد هدف قرار می‌دهد و به خوبی در حال اجرا است.

 

وی از طرح ارتقاء تاب آوری زنان سرپرست خانوار خبر داد و گفت: این طرح در مناطق حاشیه‌ای ۱۰ استان در حال برگزاری است و ما با قوت تمام این طرح ها را ادامه خواهیم داد.

 

ابتکار با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای دختران باز مانده از تحصیل نیز اظهار کرد: معاونت زنان و خانواده تاکنون برای حمایت و توانمندسازی دختران بازمانده از تحصیل اقدامات متعددی را انجام داده‌ است یکی از این اقدامات تفاهم نامه هایی است که تاکنون با آموزش و پرورش برای تسهیل تحصیل در نقاط مختلف کشور امضا کرده ایم.

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان بررسی می کند

خرید و فروش پایان نامه در سایت های مجازی/ دردسرهای وزارت علوم برای مقابله

فروش پایان نامه در سایت های آگهی مجازی پررونق است با وجود شکایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هنوز در این سایت ها این دسته از آگهی ها به فور دیده می شود.

اخبار برگزیده شبستان