خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٢ المحرّم ١٤٤١

Sunday, September 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - محیط زیست و گردشگری زمان :   ۱۳۹۸/۶/۱۰ - ۱۶:۱۹ شناسه خبر : ۸۲۷۶۸۱
مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری خبر داد:
الزام آموزش مدیران و کارکنان اقامتگاه‌های بوم‌گردی
شفیعی گفت: الزام در برگزاری دوره آموزشی کوتاه‌مدت «مدیریت تخصصی اقامتگاه بوم گردی» و دوره آموزشی کوتاه مدت «کارکنان اقامتگاه بوم‌گردی» به ادارات کل ۳۱ استان کشور ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، «زاهد شفیعی» گفت: پیرو دستور و تاکیدات سرپرست وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و با عنایت به ضرورت ساماندهی و ارتقای سطح کیفی خدمات اقامتگاه‌های بوم‌گردی و به استناد ماده 11 آیین‌نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی و اجرای تبصره دوم شامل"دستورالعمل اجرایی صدور و تمدید کارت مدیران تأسیسات گردشگری"، برگزاری دوره آموزشی کوتاه‌مدت «مدیریت تخصصی اقامتگاه بوم‌گردی» و دوره آموزشی کوتاه‌مدت «کارکنان اقامتگاه بوم‌گردی» در دستور کار 31 استان کشور قرار گرفت. 

 

مدیرکل آموزش و مطالعات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: بر اساس تمهیدات صورت گرفته، تمدید پروانه بهره‌برداری کلیه اقامتگاه‌های بوم‌گردی منوط به ارائه گواهینامه دوره «کارکنان» برای تمامی شاغلین این واحدها خواهد بود. همچنین صدور و تمدید کارت مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی درجه 1 منوط به ارائه گواهینامه دوره «مدیریت تخصصی اقامتگاه بوم‌گردی»، علاوه بر گواهینامه دوره «مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری» است.

 

شفیعی با بیان اینکه ارائه گواهینامه دوره «مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری» برای صدور و تمدید کارت مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی درجه 2 و 3 کفایت می‌کند؛ خاطرنشان کرد: گذراندن دوره "مدیریت تخصصی" نیز به منظور افزایش دانش حرفه‌ای مدیران این واحدها توصیه می‌شود.

 

   وی تاکید کرد: ضروری است ضمن اطلاع‌رسانی مناسب به موسسات آموزشی و متقاضیان دریافت کارت مدیریت اقامتگاه بوم‌گردی و سایر ذینفعان، نیاز است از سوی ادارات‌کل استانی نظارت لازم بر اجرای دقیق و موثر این دوره بعمل آید.

 

شفیعی در تشریح دوره آموزشی کوتاه‌مدت "کارکنان اقامتگاه بوم‌گردی" گفت: دوره کارکنان اقامتگاه بوم‌گردی با هدف افزایش سطح توانایی کارکنان اقامتگاه‌های بوم‌گردی طراحی شده است و مجری آن موسسات آموزشی گردشگری هستند که مجوز برگزاری این دوره را از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اخذ کرده باشند.

 

مدیر‌کل آموزش و مطالعات گردشگری در تشریح جزییات دوره آموزشی کوتاه‌مدت "کارکنان اقامتگاه بوم‌گردی" اظهار کرد:  مجموع مدت دوره 50 ساعت، شامل 36 ساعت آموزش نظری و 14 ساعت آموزش عملی است و ضروری  خواهد بود تا با همکاری تشکل‌های حرفه‌ای ذی‌ربط در محل اقامتگاه‌های بوم‌گردی در حال بهره‌برداری برگزار شود.

 

وی خاطرنشان کرد:  اعتبار گواهینامه این دوره از تاریخ صدور به مدت 5 سال بوده و ضروری است فراگیران پس از اتمام این مدت در دوره بازآموزی کارکنان اقامتگاه بوم گردی شرکت کنند.

 

شفیعی، درباره اهداف برگزاری دوره آموزشی کوتاه‎مدت "مدیریت تخصصی اقامتگاه بوم‌گردی"گفت: هدف از برگزاری دوره مدیریت تخصصی اقامتگاه بوم گردی تربیت نیروی انسانی متخصص برای مدیریت اقامتگاه های بوم‌گردی بعنوان یکی از شرایط لازم برای دریافت کارت مدیریت اقامتگاه بوم‌گردی درجه یک، بر اساس «دستورالعمل اجرایی صدور و تمدید کارت مدیران تأسیسات گردشگری»، طراحی شده است.

 

وی با بیان اینکه متقاضیان دریافت کارت مدیریت برای اقامتگاه‌های بوم‌گردی درجه یک و کلیه علاقمندان به آشنایی با مدیریت اقامتگاه‌های بوم‌گردی هستند؛ یادآور شد: ارائه گواهینامه معتبر دوره مدیریت عمومی تأسیسات گردشگری و دوره کمک‌های اولیه، برای متقاضیان حضور در این دوره‌ها الزامی است.

 

شفیعی در تشریح جزییات دوره آموزشی کوتاه‌مدت "مدیریت تخصصی اقامتگاه بوم‌گردی" گفت:  مجموع مدت دوره 104 ساعت، شامل 82 ساعت آموزش نظری و 22 ساعت آموزش عملی است. ضروری است حداقل 10 ساعت از آموزش‌های عملی دوره با همکاری تشکل حرفه‌ای ذی‌ربط در محل اقامتگاه‌های بوم گردی در حال بهره‌برداری برگزار شود.

 

لازم به ذکر است اعتبار گواهینامه این دوره از تاریخ صدور به مدت 5 سال بوده و ضروری‌است فراگیران پس از اتمام این مدت در دوره بازآموزی مدیریت تخصصی اقامتگاه بوم گردی شرکت کنند.

 

گفتنی است موضوعاتی از جمله: "شناخت اقامتگاه بوم گردی"، "گردشگری و محیط زیست"، "مهارت های فردی و ارتباطی"، "میزبانی و پذیرایی در اقامتگاه بوم گردی"، "آشنایی با ویژگی‌های گردشگری منطقه"، "آشنایی مقدماتی با زبان انگلیسی" و "ایمنی، بهداشت و پیشگیری از حوادث" از جمله دروس دوره "کارکنان اقامتگاه بوم گردی" به شمار می‌آید و "گردشگری مسئولانه و اکوتوریسم"، "مدیریت منابع انساني در اقامتگاه بوم‌گردی"، "بازاریابی و تبلیغات اقامتگاه بوم‌گردی"، "آشنایی با طراحی و معماری اقامتگاه بوم‌گردی"، "غذا و نوشیدنی‌های سنتی"، "آشنایی با تنوع اقلیمی و فرهنگ‌های بومی" و نیز قوانین و مقررات مرتبط با اقامتگاه بوم‌گردی"  از جمله دروس دوره مدیریت تخصصی اقامتگاه بوم‌گردی شناخته می‌شود. 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان بررسی می کند

خرید و فروش پایان نامه در سایت های مجازی/ دردسرهای وزارت علوم برای مقابله

فروش پایان نامه در سایت های آگهی مجازی پررونق است با وجود شکایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هنوز در این سایت ها این دسته از آگهی ها به فور دیده می شود.

اخبار برگزیده شبستان